WEEKBLAD van dm HELDER e.\ df.t MEllEDIEP. M 33. MAANDAG If 13 TT "VT S TIJ D 11T O S 1T. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Niauwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VIJFTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN gelieve men ongczegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. HELDER en NIEUWEDIEP, 8 Augustus 1857. Bij de herstemming ter verkiezing van twee leden voor den Gemeenteraad, op dingsdag den 4 dezer alhier gehouden, zijn ingeleverd 189 stembriefjes, waarvan 5 van onwaarde zijn ver klaard. Van de 186 uitgebragte geldige stemmen hebben beko men de heer J. Papineau 152 stemmen. D. de Lange 100 J. Strootman 75 J. Graat 56 Zoodat de heeren PAPINEAU en de LANGE zijn gekozen. Zr. Ms. fregat met stoomvermogen de Admiraal van NVasse- naer, onder bevel van den kapt. ter zee jhr. II. J. L. T. de Vaynes van Bralcellis den 4 dezer van onze reede vertrokken naar de middelaudsche zee, met aanvankelijke bestemming naar Lissabon. Bij Zr. Ms. besluit van 5 dezer, zijn tot eerste luitenants bij het wapen der artillerie benoemdde tweede luitenants van gemeld wapenII. J. Kuipersvoor den tijd van vijf jaren ge detacheerd bij het leger in Oost-Iudie, R. W. Kraft en W. Beijerinclc. Het door eenige dagbladen medegedeelde berigt, dat al de miliciens der ligting van 1855 zouden worden opgeroepen, om aan de najaarsoefeningen deel te nemen is onjuist, daar het Z. M. heeft behaagd, voor dit jaar, de gewone bijeenkomst van de miliciens-verlofgangers voor de najaars-oefeningenin zoover te beperken, dat van de ligting van 1855 alleen zullen worden op geroepen de miliciens behoorende bij het reg. grenadiers en jagers bij het 1ste, 2de en 4de bat. van het 2de; bij het Isle bat. van het 4de; bij liet 5de bat. van het 5de, en bij het 2de bat. van het 6de reg. inf.welke miliciens tegen 29 dezer zijn opge roepen eu voor of op 5 Oct. daaraanvolgende naar hunne haard steden zullen worden teruggezonden. HB. Van Malang verneemt men, dat aldaar ecne javaansebe vrouw, die met haar man en kinderen door het bosch reisde, door eenen tijger werd aangevallen; haar man dit ziende, verde digde haar met zijn kris. De tijger liet den mandien hij in- tusschen eene vreeselijke wond aan de schouders had toegebragt, los en viel ten tweede maal de vrouw aan; de man echter ver hinderde dit nogmaals en de tijger is, na hem aan bet been nog verwond te hebben, eindelijk op den loop gegaan; de Javaan is zwaar verminkt in het hospitaal le Malang opgenomen, doelt spoedig genezen. Volgens berigt van Passaroeangis op eene noodlottige wijze overleden, de lieer A. Wiederholdt, suikerfabriekant aldaar. Genoemde heer begaf zich naar zijne fabriek Kloerangan en amu seerde zich als naar gewoonte met een kasuaris, die van jongs af aan, gedurende een reeks van jaren aan zijne liefkozingen ge woon was, doch hem op eene dusdanige wijze aangreep, dal hij ten gevolge eener bekomene woud aan het kakebeen bezweek. De lieer Wiederholt bad zich gedurende zijn dertigjarig verblijf de achting van Passaroeang's ingezetenen weten waardig te maken, getuige daarvan de groote deelneming die men bij zijne begrafe nis aan den dag heeft gelegd. De bevelhebbers van alle brilsclie oorlogschepen zijn dezer dagen van wege de regering aangeschreven om regelmatig opgave aan de admiraliteit te zenden van alle handelsvaartuigen die zij op zee ontmoeten, en de namen daarvan aan te duiden niet hulp van het nieuwe stelsel van seinen voor de bandelsscbeepvaart hetwelk onlangs door het britsche ministerie voor de handelszaken goedgekeurd is. Deze maatregel moet strekken om in liet belang van den handel de zeetijdingen vollediger en juister te maken, welke verbetering zich ook tot de scheepvaarttijdingen uit Amerika zal uitstrekken, wanneer de transatlantische telegraaf in werking komt. Uit Carracas wordt gemelddat liet geschil tussclien de nederlandsche en venezuelasche regeringen geschikt is. Laatslge- melde had toegestemd tot het betalen eener schadevergoeding van 250000 dollars. Dezer dagen lieeft de politic te Parijs een troep kattenja- gers betrapt en in verzekerde bewaring genomen, die hun bedrijf sedert eenige maanden met het beste gevolg in de voorsteden St. Martin, St. Dénis en Poissonnière uitoefenden en een schrik wa ren voor de liefhebsters van katten. Uit hunne verklaringen is geblekendat zij hunne vangst met veel voordeel aan de kleinere gaarkeukens wisten kwijt te raken. Niet alleen in de omstreken van Cromonamaar ook iij,, die van Milaan worden verscheidene streken onveilig gematilci door de roovers. Zoo spreekt men van eene bende van 20 per-"*

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 1