WEEKBLAD van den BEKENDMAKING. M 35. ITIEU-TTSTIJDIlTeSir. MAANDAG 24 AUGUSTUS. De BURGEMEESTER der gemeente Helder brengt bij deze naar aanleiding eener ontvangene missive van den Heer Luite nant-KolonelGarnizoenskommandant alhier, ter openbare kennis, dat de Artillerie alhier in bezetting, praclische schietoefeningen zal houden, vermoedelijk aanvangende op Maandag den vierentwintigsten dezer, met vijftig schoten zonder scherp uit het kanon a 56 pond, van het fort Kijkduin. Deze schoten zullen gerigt worden op voorhij stoomende of zeilende schepenterwijl na den afloop daar van eenige schoten en worpen met granaten zullen gedaan worden op het strand, ter hoogte van hel fort K ij k d u i n. Hierdoor zal dit terrein, tot op eenen afstand van ongeveer 1S00 passen, in eene zuidelijke strekking, onveilig worden. Tot sein voor het aanvangen van het vuur, zal op een der duinen in de nabijheid van Kijkduin, eene roode vlag geheschen worden. Wordende, elk en een iegelijk ter voorkoming van onge lukken, ernstig gewaarschuwd, zich niet in de nabijheid der voormelde punten te hegeven. Helder18 Augustus 1857. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP, 22 Augustus 1857. Naar men verneemt, heeft de heer J.Papineau, die op den 4 dezer, bij herstemming, tot lid van den raad dezer gemeente is benoemd, den termijn bij art. 15 der gemeentewet gesteld, laten voorbijgaan, zonder keunis te geven, dat hij die benoeming aanneemt, waardoor ZEd. geacht wordt de benoeming niet aan- tenemen. Dientengevolge zal eene nieuwe verkiezing voor een lid van den gemeenteraad moeten plaats hebben, welke zal gehouden worden op Vrijdag den 28 Augustus eerstkomende. Bij Zr. Ms. besluit van den 17 dezer is de schout-bij-nachl W. J. JoUij, directeuren kommandaut der marine alhier, met den laatsten Oclober a.s., eervol van zijne betrekking ontheven, onder dankzegging voor zijne als zoodanig bewezen diensten; wordende, met den lsteu November a.s. deze betrekking op gedragen aan den schout-bij-uacht D. Bijl de Vroe. Bij de kamer van Koophandel en Fabrieken alhier is het officiële berigt ontvangen, dat de concessie van de sloomsleepdienst langs het noordhollandsch kanaal verleend is geworden aan de heeren J. Boelen Jrz. en J.A.de Haas van Amsterdamin te gaan 1 Sepl. van dit jaar. De harddraverij te Schagen op Donderdag 20 Aug.is in de beste orde afgeloopen. Er dongen 19 paarden naar de fraaije prijzen, die eindelijk behaald werden door de witvoet ruin Goliat, eigenaar Jan P. de Wit uit de Zijpe, bereden door zijn zoon S. de Wit, prijs een zware zilveren inktkoker, en de premie door de zwarte merrie de Kielkol, van Jan Ursum van Veen- huizeu, bereden door zijn zoon C. Ursumeen zilv. tafelschel. Het volksfeest werd besloten door flink vuurwerk van den heer van der Brugh uit Amsterdam. Muziek en dans maakten allen vrolijk. Naar aanleiding eener deswege ontvangen aanschrijving, is ter kennis gebragt van de miliciensverlofgangers der ligting 1853, tot het reg. grenadiers en jagers; het 1ste, 2de en 4de bat. van het 2de; het lsle bat. van het 4de; het 5de bat. van het 5de en het 2de bat. van het 6de reg. infanterie behoorendc, dat zij verpligt zijn op zaturdag 29 Augustus aanstaande vóór des na middags ten 4 ure, bij hunne corpsen op te komen, om vóór of op 5 Oct. daaraanvolgende weder met onbepaald verlof huis waarts te worden gezonden. Den 15den dezer is op den spoorweg van Nantes naar St. Nazaire het volgende voorgevallen. Een 5jarig jongentje, dat naast zijne moeder gezeten was, werd op het oogenblik dat de trein met eene snelheid van 40 kilometers per uur liep, door een schok van den waggon buiten den trein geworpen. De moeder slaakte eenen doordringenden gilmen hoorde haardoch eer men den trein kon doen stilstaanhad deze reeds 500 cl afgelegd. Men snelde naar de plaats, waar het ongeluk gebeurd wasen waar men het lijk van het arme kind dacht te vinden toen men in de verte het knaapje ontwaardedatzoo spoedi zijne beentjes zulks toelieten, den trein naliep. Hethadgelu door den val niet het minste letsel bekomen. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. VIJFTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaterdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 1