familie haar verblijf houdt. Wij weten niet hoe lang wij hier blijven zullen, waarschijnlijk zullen wij deZeehond, die kadetten voor de Wassenaer aan boord heeftmoeten afwachten. De Gro ningen was hier één dag voor ons aangekomendoch had een paar plaatsen, onder Ferrol, bezocht. Wij zijn genoodzaakt ge weest hier zonder loods binnen te loopcn; geen van die heeren liet zich buiten zienen ofschoon onze loodsvlag van den top waaide, kwam er op de rivier zelve ook nog geen aan boord; daar het nogal hard waaide, waren zij misschien bevreesd nat te worden. Lissabon zelf ziet op dien afstand, waarop wij liggen, van de reede gezien, zeer goed uit; men zou het de wittte stad kunnen noemende huizen zijn alle wit en tegen den rug der bergen aangebouwd tot den top, hetwelk een schilderachtig aan zien geeft; inen ziet verscheidene groole gebouwen en kerken hoven uitsteken, doch in de stad zelve volstrekt geen groen, waardoor zij een doodsch aanzien heeft. De geheele ekwipagie geniet de beste gezondheid, ook het étal-major is welvarend. Wij zijn hier in een klimaat, waar men wel gezond, maar niet ziek worden kan." Men verneemt, dat het Crédit-Mobilier met de nederl. regering onderhandelingen heeft geopend om concessie te erlangen voor het voltooijen van hel nederl. spoorweg-net. Omtrent den naar 's Gravenhage vertrekkenden nieuwen ge- zant der Verecnigde Staten laat Ncw-Yorkcr Handels-Zeitung zich aldus hoorenDe zending van den heer H. C. Murphy is niet van overwegend gewigt, althans van zijnen voorganger A. Belmont werd niets van algemeen belang vernomen en vermits zijn opvolger geene ondervinding van handelszaken noch bedre venheid bezitzal hij tot verlevendiging van het wederzijdsch handelsverkeer weinig bijdragen. De heer Murphy is advocaat en werd tweemaal tot lid van het congres der Ver. Staten geko zen in welke hoedanigheid hij zich door krachtige bepleiting van van den vrijen handel en besrijding der nativistische theorie deed opmerken. Aan de studie der nederdnilsche taal heeft de heer Murphy veel tijd besteed en door het overzetten van oude stuk ken in deze taal zich jegens de geschiedenis van den staat New- York verdienstelijk gemaakt. Ook schijnt de gezantspost hem door den president als eene sinecure te zijn verleend, welke hem gelegenheid geeft om zijne studiën voort te zetten. De heer Murphy is in 1810 geboren en dus een rnau in hel best der jaren. Het John O'Groats Journal zegt, dat op den 14 dezer te Minn op Burra Islc eene veiling van 41 walvisschen heeft plaats gehad, die aldaar daags te voren waren gestrand; het spek bragt 16 guinjes per ton op en zelfs de geraamten en het afval werden voor bemesting tot hoogen prijs verkocht, hetgeen vroeger nooit het geval was. Volgens de West Tennessee Whig is onlangs in Henderson County, ontegenzeggelijk de grootste man der wereld overleden. De heer Miles Darden was 7 voel 6 duim lang, om den middel 6 vt. 4 d. en iels meer dan 1000 pond zwaar; voor zijne dood kist werd 160 vt. hout vereischt en 17 mannen waren henoodigd om hem daarin te leggen. Onlangs werd te Orleans het monster Lcchandie zijn 70- jarigen vader met eene bijl van het leven beroofd heeft, ter dood gebragt. Hij werd in de kleeding van een vadermoorder, d. i. barrevoets, in het hemd en het hoofd omsluijcrd, naar het scha vot geleid. Te Parijs is berigt ontvangen dat de Bey van Tunis maat regelen heeft genomen om zoo veel mogelijk te belettendat het dweepzieke gepeupel wederom Israëlieten of Christenen vervolge. Uit Londen wordt gemeld dat de spoorweg van Alexandi ie naar Suez over twee maanden voor het verkeer opengesteld zal worden. Te Bayonne hebben stierengevechten plaats gehad, welke door de keizerin en den koning van Wurtemberg werden bijgewoond. Een hevig onweder en zware regen schorste een oogenblik het feest; vele toeschouwers namen de wijk op de tribune der mu ziekanten, die onder den overgrootcn last bezweek, zoodat vijf personen zijn gekwetstwaaronder een vrij ernstig. Den 25sten dezer brak in het welvarend dorp Oberolm, twee uren van Maiuz, brand uit, en vernielde meer dan tachtig woonhuizen en een groot aantal rijk gevulde schuren. Het groot gebrek aan water in dat oord bevorderde de snelle verspreiding der woedende vlammen. Een particulier schrijven aan den Times van een artillerie officier te Peshawur zegt: Hoe gelukkig, dat de telegraafdraad in Punjab niet is afge sneden; hij doet ons goede diensten. Dezer dagen nog onder schepten wij een brief van Pindee, waarin gemeld werd, dal drie invloedrijke iulandsche hoofden daar den volgenden oclileud bijeen zouden komen om nieuwe aanslagen tegen ons te beramen. Dadelijk telegraferen wij aan de onzen: «Zendt een spion en geeft verslag." Dit werd gedaan en op het zelfde uur der bijeen komst was sir Lawrence in 't geheim van het beraamde complot, Wij telegraferen op nieuw: Hangt hen alle drie op!" Vijftien minuten later ontvangen wij ten antwoord: AU riglit BURGERLIJKE STAND. Van 22 29 Augustus 1857. GEHUWD: N. de Vrij en M. Eksleen. M. Ogreen en H. Koning. A. Jongkees en C. J. Koopman. BEVALLEN: T. Bakker geb. Tuinman D. J. R. Betzold geb. van der Zant Z. S. Sentes geb. Kort. Z.— J. Steeman geb. Baas D. T. Steeman geb. van 't Hoff D. T. Duinker geb. Daalder Z. OVERLEDEN: J. C. Been lj. A. M. Steeman 5 m. M, Jonker 52 j A. A. W. van Prchn 15 m. R. Vermeulen 47 j. -- P. de Klerk 15 m. A. M. Dijker 9 m. H. Heij selaar 6 w. B. Kunst 15 d. H. Groot 5 m. A. j. Jclgersma 27 j. G. Dirkse 42 j. De Tscherkessen zullen in eene algemeene volksvergadering beraadslagen over de verdediging des lands. Naar men verneemt, heeft de koningin van Madagascar opnieuw Europeanen doen mis handelen. De Vesuvius, waarvan de uitbarsting was vertraagd, is eensklaps met meer kracht en breederen stroom begonnen te spuwen. De britsche gezant bij het perzische hof heeft dc on- middelijke ontruiming van de stad Herat door de troepen van den schab verlangd. In verscheidene fransche gemeenten is het den landliedenter voorkoming van brandverboden op liet. land te rooken. Eene militaire expeditie van 2500 man is tegen de Mormonen opgerukt. In de stad Nieuw-York zijn volgens een aldaar verschijnend dagblad, 70 protestautsche seclen aan wezig. Aan het koninklijk paleis te 's Gravenhage zijn 26 kisten aangekomen, inhoudende de geschenken van den keizei van Japan aan Z. M. Een aanzienlijk gedeelte van hel deen- sche leger marcheert naar Holslein. In het groothertogdom Luxemburg zijn 9 regeringskandidaten tegen 7 kandidaten der oppositie verkozen. De Neplun heeft van Nieuw Orleans te Amsterdam aangehragt: 8 krokodillen, 12 slangen, 9 buidelrat ten 50 schildpadden en 5 waschbeeren. P. 11. Andringa is uit de gevangenis te Leeuwarden onlvlugt. Een sergeant van de inf. is bij het schijfschieten binnen de batterijen vari liet Vossegat te Utrecht uil pnvoorzigligheid door een kogel in het hoofd getroffen en onmiddelijk overleden.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2