predikant tc Alkmaar, trad daartoe des morgens voor de gemeente op en hield eene rede naar aanleiding van 2 Pctr. I vers 2. Des middags aanvaardde de bevestigde zijn dienstwerkpredikende over 1 Cor. II vers 2. Moge de nieuwe leeraar lang hier werkzaam zijn en veel toebrengen lot den bloei der gemeente. •f Als een nieuw bewijs voor de groeizaamheid van dezen zomer kan strekken, dat thans verscheidene wijngaarden voor de tweede maal bloesem vertonnen. In andere streken van ons va derland is zoo iets niets buitengewoons, maar hier, waar de kou de zeewinden zich zoozeer doen gevoelen, die aan hel groeijen en bloeijen der planten een niet geringen wedeistaud bieden, verdient zulks wel de opmerkzaamheid. Zr. Ms. inslrucliebrik Zeehond, kommandant kapitein-lui tenant ter z cc van Vreelandis gistermiddag alhier gearriveerd komende van Lissabon. Zr. 3Is. fregat Admiraal van Wassenaer is den 9n dezer ter rcede van Barcelona aangekomen, na den 2n dezer van Lissabon te zijn vertrokken. Aan boord was alles wel. Z. K. II. de Prins van Oranje werd met het stoomschip Gro ningen den Ion of 14n ter eerslgemelde plaats verwacht. Het spaansche blad las Hajas meldt, dat de Prins van Oranje den 14n dezer te Madrid is aangekomen. Bij beschikking van den 16 dezer heeft de minister van binnenlaudsche zaken als leerlingen voor de tclegraphie toegelaten A.1C. C. van Deinsevan den Burg op Texel en veertien anderen. Door de nederlandschc handelmaatschappij zijn bevracht de navolgende 2 schepenals Voor Botterdam: Commissaris des Konings van der Heim kapt. A. Hoogslraaten. Voor Schiedam: Tollens, kapt. T. van Rossen, van Rot terdam. Te Groolcbrock is een akkertje, naauwclijks een zevende van een bunder groot, bebouwd geweest met slullend. i. zaad van witte kool, waarvan de opbrengst, die zeer goed was, 500 ned. ponden bedraagt. Daar deze hoeveelheid voor f 5 per pond veikochl wmd, beliep de waarde der gehecle opbrengst de som van f 1300. De Morning Post deelt mede, dat revolutionnaireproclama- lien aangeplakt zijn te Carick-on-Suir, in Ierland. In die pro- clamalicn las men: Hoera voor Ierland! drie applaudissemenlen voor de Cipayers! weg niet de koningin van Engeland en met den saxischen stam!" en meer opruijingen van dien aard. In het tuighuis van Woolwich wordt dag en nacht gewerkt, om de noodige hoeveelheid amunitie voor Indie gereed te maken. Ook in de zeehavens duurt de bedrijvigheid in liet uitrusten van schepen en het afzenden van troepen naar Indie steeds voort. Te Belle Isle en Mcr stortte zich een verliefd paar uit Nantes in zee, na zich eerst aan elkander vastgebonden te heb ben. De prozaïsche zee wierp echter het romantische paar weder op het strand, waar een gendarme het opwachte en naarLoricnt overbragt. BURGERLIJKE STAND. Van 12 19 September 1837. GEHUWD: A. Buitendijk en J. van Gelder.A. Schuurman en A. C. Butt. W. Vlasblom en A. Horn. C. J Horn en N. Zuidewind. F. Klein en T. Bakker. H. van den Hoek en J. Blom. BEVALLENA. Vader gcb. Noot Z. M. Jonker geb. Drij ver D. G. Langeweg geb. van den Elshout D. P. Bruin [j Vervaart D. R. II. Groen geb. Arons Z. S. de Graaf l' geb Sleggerda Z. II. Keijzer geb. Dumonl D. A, Veen geb. Kuiper D. T Schipper geb. Kooiman D. S. A. W. Hendrikse geb. van Ewijck I). D. Kolder geb. Visser D. E. Metten Z. OVERLEDEN: J. M. Klinkspoor 5 in. J. P. Hin 58 j. M. C. Scholtzc 4 in. W. van de Put 12 j. J. van Berk 75 j. M. C. J. van der Wolt 5 m. W. M. Grooff 6 w. L. S. Dijkstra 52 j. 3EME1T3DE BERX3TE1T. Op de recdc te Koppenhagen heeft cene botsing plaats gehad tusschen ecu fransch en een engelsch stoomschip,- het cene zonk, nadat alle passagiers aan boord van het laatste waren overgebragt. Sedert de opheffing van den Sondlol neemt de handel te Stet- tiu toe. De Mooron van Marocco hebben op nieuw de spaan sche vlag te Melilla beleedigd. Ouder de gemeente Bcemster is de bliksem in een molen geslagendie tot den grond toe is afgebrand. Volgens den Monileur Vinicole telt Frankrijk 1977000 hectaren wijnbergen. In Perzie zijn nieuwe operatien op han den. Aan het grenskantoor te Zevenaar is de crinoline van eenc niet zeer jeugdige dame verlost vaneen pak laken. Afgestapt te Parijs de vorst van Surata, Mehar Jafera Ali Khanmet een talrijk gevolg. Do nieuwe drakonische wet op de drukpers in Spanje geeft dagelijks lot in beslagnemingen aan leiding. Te Belfast heeft de overheid het prediken op de straat doen verbiedenter voorkoming van nieuwe wanordelijkheden. In Nieuw York nemen de faillissementen toe. In een binnen tuin te Delft bloeit een gouden regen voor de tweede maal. Het kabinet van fricsche oudheden is verrijkt geworden met een antieke steenen doodkist. Z M. heeft in bel soerensche boscli een bijzonder fraai bert geschoten. 21 Sept. opening van de vergadering der Slaleu-Gencraal. Te Lyon wordt tegenwoordig eene nieuwe zijden stof gefabriceerdzoo digtdat een kleed daarvan vervaardigd, geheel stijf blijft. In het Goudland heb^ ben onderscheidene branden gewoed. In den staat Yucatan is eene revolutie uitgebarsten. De president van Peru, Caslillo, is bij zijn terugkeer van Callao op bevel der ministers gearresteerd. In Groot Brillanjc vortoonl zich de longziekte onder het vee op eene zorgwekkende wijze. Te Gend heeft een groot getal wevers het werk gestaakt, eischende hooger loon. Het engel- sche koopvaardijschip Endeavour is nabij Bahia door een zeeroo- ver genomende kapitein en een aantal der schepelingen zijn door die bandieten vermoord. Te Petersburg zijn voor 2ÖOOOOOO zilveren roebels aan schatkistbiljetten vernietigd. JL DTBB.TBITTIE1T. Getrouwd II. VAN OEN IIOEK niet Helder17 September 1837. J. BLOM. Algenieene kennisgeving Bevallen van eene welgeschapen DOCHTERG. AS- MAN Echlgenoole van 18 September 1837. Jb. SEVENHUIJSEN Apotheker en Zoutzieder. Op den 14 September 1837 overleed aan den Helderin den ouderdom van 75 jaar en bijna 9 maanden, onze waarde en hooggeachte Vader en Behuwdvader, de

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2