GEMEXTGDE 3EHXGTE1T. DE WEDDINGSCHAP. Iloewel hel cngelsche gouvernement verklaard heeft de orde in ludie zonder hulp van buitenlandsch krijgsvolk te willen her stellen, wordt iu berigtcn uit Parijs stellig gemeld, dat er in Frankrijk onder 's hands veel manschappen voor de britsch-indi- sche krijgsdienst aangeworven wordendie ouder hel bevel van franschc olïieieren in afzonderlijke detachementen over Egyptenaar Indie gezonden zullen worden. Een duikerschip van geheel nieuwe uitvinding is op dit oogenblik te Hamburg tentoongesteld. Het is geheel onafhanke lijk van de gewone dampkringslucht en daarom van geene buizen voorzien, hetgeen wegens deszelfs aanzienlijke lengte, tot nu toe bij de vervaardiging van duikerloestelleu de grootste zwarigheid opleverde. Het nieuwe duikerschip, door den heer Stelling, te Hamburg uitgevonden, bevat 52 reservoirs, welke door middel van eene luchtpomp gevuld zijn met twintig maal verdiglc damp kringslucht eu 512Ü kubiek voeten kunnen bevallen. De zaam- gepersle lucht kan men naar verkiezing in bet schip ouder water laten uitslroomcn, zoowel voor de ademhaling van de bemanning als voor het rijzen en dalen van hel schiphet beweegt zich voorwaarts en wordt bestuurd door middel van twee archimedische schroeven. De uitvinder heeft bij de zamenstelliug den bouw van den visch op het oog gehad. Jongsll. dingsdag werden bij Milwall de laatste toebereidselen gemaakt tot het te water brengen van het daar gebouwde mon ster-stoomschip. Reeds vroegtijdig waren op de werf vergaderd de lord-mayor, de lords der admiraliteit, verscheidene aldermeu, de hertog van Aumalede graaf van Parijs, de beijersche gezant, de bisschop van Nova Scotia en vele andere voorname personen, terwijl de overzijde der rivier en deze laatste zelve met eene on- telbarc menschen-inassa was bedekt. Ten twaalf ure ontving het schip, bij monde van miss Hope zijnen naam (of werd zoogenaamd gedoopt, beslaande iu bet verbijzelcn van eene ilesch wijn tegen den boeg) namelijk de Leviathan (dus niet Great Easlern). Dit geschied zijnde, begon men het vaartuig in beweging te bren gen. Binnen weinige minuten bewoog zich het schip 1 voet of 18 duim bij den voorsteven, doch het achtergedeelte bleef onbe weeglijk. Al spoedig vernam men, dat de tot liet afbrengen ge bezigde werktuigen beschadigd waren en derhalve moesten alle verdere pogingen worden geschorst. Het betreurenswaardigste bij dit ongeval is, dal vijf of zes werklieden zoo ernstig bezeerd zijn, dat zij naar het hospitaal moesten worden vervoerd; van sommigen derzelvcn waren de armen en beeneu gebroken. Men denkt nu, dat het te water brengen lol 2 December zal moeten worden uit gesteld. Generaal Cavaignac is woensdag 28 October plotseling over leden. Hij was als gast bij den heer Gustave de Beaumunt en met dezen op de jagt inde omstreken van Tours, toen hij, zijn geweer willende aanleggen, eensklaps duor eene duizeling over vallen werd, die hem naauwclijks den tijd liet om hel geweer aan een der omstanders te overhandigen. iiy zakte in een en was weldra een lijk. Het stoffelijk overschot werd naar het huis van zijnen gastheer en van daar met een extra-trein naar Parijs ver voerd. De begrafenisplegligheid heeft zaturdag den 51 Oct. met de aan zijnen rang verschuldigde eerbewijzen plaats gehad. Ge neraal Cavaignac overleed aan eene hartkwaal en bad eerst voor weinige dagen zijn 56ste levensjaar bereikt. De onderhandelingen tusschen Frankrijk en Engeland, om Chandernagor tegen een ander gedeelte lands te ruilenmoeten reeds geëindigd zijn. Chandernagor telt 10,000 inwoners en ligt ongeveer 50 kilometers van Calculta. Door de bedoelde ruiling wordt het gebied van Pondichcry aanzienlijk uitgebreid, terwijl liet tol nu toe voor Frankrijk eene onbelangrijke positie was. Geheel Biussel was dezer dagen in opschudding wegens eenen aanzienlijken schat, dien de eigenaar van bet hotel des étrangers in eene hoedendoos gevonden haddie een Engelschman vóór drie jaren bij hem achterliet, liet waren niet minder dau 1,117,875 francs in cngelsche banknootcn van 5, 10 eu 20 pond. De banknootcn werden voor echt gehouden; maar daar het ge vondene in handen van het gerigt was gesteld, trok de engelsche consul zich de zaak aan en telegrafieerde naar Londenom dc eigenaars uit te vinden. Op deze kennisgeving kwamen politie agenten en beambten der bank naar Brussel eu verklaarden de banknootcn voor valsch. BURGERLIJKE STAND. Van 51 October 7 November 1857. GEHUWD: W. Brussce en II. Timmer. P. Zeegers en T. Timmer. II. F, van Ebergini en M. M. C. Sluiter. J. M. Faber en G. Schellingcr. P. Proos en F. M. Bovink. BEVALLENT. Corporaal geb. de Ring Z. J. Burghout gob. van der Laan D. W. de Kamps geb. Klik Z. A. Kooning geb. Bakker Z. G. Grooff geb. Ligthart D. G. Mangel geb. de Wit I). N. Nelis I). A. Boerdijk geb. Swart Z. C. van Hoolwerff geb. Trap D. C. M. Hopman geb. de Wit D. E. de Leur geb. dc Groot Z. E. Dekker D. A. Kohnborst geb. Colje I). J. II. Valks geb, Chap- puijsi Z. G. Verheij geb. Borst D. Levenloos aangegeven: 1. OVERLEDENA. M. Filmer 89 j. G. J. Meijst 42 j. - R. van Vierhouten 51 j. J. Jansen 66 j. C. Bais 24 j. J. W. Corporaal 2 d. H. A. C. L. Ridder 59 j. C. Knol 15 j. Koningin Victoria heeft van baar uitstapje naar Frankrijk afge zien, wegens den betreurenswaardige!! slaat der indische zaken. De zittingen van het parijsche congres zullen den 25 dezer geopend worden. De sultan heeft de soldij van de officieren van zijn leger verdubbeld, ondanks den berooiden toestand der schatkist. De hertogin van Nemours is van eene dochter be vallen. Uit het tuchthuis te Gotha zijn 4 spitsboeven op pan toffels oritvlugt, koers zettende naar het vrije Nederland. De koning van Sardinië is ziek en moet te bed blijven. Te Breda is eene dienstmeid onder hel spoelen van de wasch in de rivier de Mark gevallen en verdronken. Te Rome zijn twee officieren, die geduelleerd haddenlot 5 jaren galeistraf en geldboete ver oordeeld. De Moniteur de la Floltc bevestigt de inbezitneming van het eiland Formosa door de Noord-Amerikanen als een vol- bragt feit. De president van Nieuw-York is gemagtigd de land engte van Panama te verkoopen, Een polderwerker heeft zijne bijzit met 2 kinderen en tent aan een zijner kameraden verkocht voor ƒ8.50. Dc leden van de Tweede Kamer zijn tegen 10 dezer opgeroepen. Tc Dalen lieeft een zwijn een tweejarig kind, bij afwezigheid der moeder, in 'taangezigt, de beenen en armen gebeten. De burgemeester van Zwcelo heeft in het Mcpperzand eene urn gevonden van de grootste soort. Overle den te Amsterdam de weduwe Klara Salomon Looper, geboren in 1755. Te Arnhem is eene 19jarigc moeder van 5lingen verlost, alles wel. De burgemeester van Bockcl is door een onbekend persoon met een schot hagel gewond. Twee göttinger studenten traden hevig kijvende over eene weddingschap eene herberg binnen. Om 12 flcsschen gewed," riep een, de kamer binnengaande. Dc herbergier kwam binnep

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1857 | | pagina 2