WEEKBLAD VAs DE\ BEIDER ES dei MWEDIEP. X? IE TT TT S S? IJ D I XT Gr E XT. J\o.2. *v\ 3$, Dik Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. MAANDAG ADVERTENTIEN gelieve men oneezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. ZESTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP, 2 Januarij 1838. Zr. Ms. fregat de Ru ij ter, onder bevel van den kapitein ter zee M.J. van Maldeghemheeft den 20 Dec. de recde van Cadix verlaten en zijne reis naar Mahon voortgezet. De garnizoensverwisseling op 1 Mei e.k. zal volgcnder wijze geschieden: Het 8ste regiment, thans in de provincie Zeeland, zal Groningen, Assen, Leeuwarden, Harlingen, Zwolle en Delfzijl be zetten het in die plaatsen gestationeerde 7de regiment zal te Am sterdam, Delft, Hoorn en den Helder garnizoen houden, hel thans in laatstgenoemde sleden aanwezige 6de regiment zal Breda Gorinchem, Naaiden, Geertruidenberg, Ooltgensplaat, Heusden, Woudrichem en Loevestein bezettenterwijl eindelijk het in laatstge noemde plaatsen thans gekazerneerde 5de regiment op l Mei naar Zeeland zal komen en te Vlissingen, Breskens, Rammekens, Mid delburg, Temeuzen, Sluis, Philippine en Ellewoulsdijk garnizoen houden. Een prnisisch veehandelaar, die sedert vele jaren onze jaar markten bezocht om vef^le koopenwas in de maand Mei jl. her waarts op reis, bij zich hebbende eene som van 800 pruisische daalders. Daar hij alstoea echter hier niet arriveerde, noch in zijne woouplaats terug keente. waren er over dit zonderlinge verdwijnen allerlei sprookjes in o..doop; het meest echter wilde men dal hij om zekere reden naar N.-Amerika zou zijn vertrokken. Thans echter verneemt men dat dit raadsel op eene droevige wijze is op gelost, daar men, door een bijzonder toeval, in een hannoversch *Wp in eene herbergouder den paardenstalhel lijk van den ver misten koopman zoude gevonden hebben, ten gevolge waarvan de logementhouder, benevens twee personen als medepligligen aan moord, in hechtenis zijn genomen. Voor het geregtshof van den exchcquer te Londen is eene zaak behaudeld tegen zekeren de Waszkowski, die, naar men wil, zich als graaf en kleinzoon van den beroemden prins van Will- genstein zou hebben uitgegeven. Deze heer schijnt eene soort van bestaan er in te hebben gezochtoin onder begunstiging van zijn echten of voorgewenden rang bet bof aan verschillende rijke meisjes te maken eu bij het ontdekken van zijnen slechten finan- cicleu toestand en het afbreken der betrekkingen nog eene goede som te bedingen voor hel afstaan der ontvangen brieven. Als eene bijzonderheid mag vermeld wordendal in de Langstraat, in een hof, de uranjestruiken in vollen bloei staan, voorzien van een zeer groot aantal knoppen. Hot provinciaal geregtshof in Noordholland heeft Maria Ca- tharina Swalers schuldig verklaard aan moedwillige brandstichting in een gebouw, waarbij te voorzien was, dat mensclienlcvens in gevaar konden worden gebragt, en baar dien ten gevolge veroordeeld lot de straffe des doods, op de bij de wet bepaalde wijze, alsmede in de kosten van het geregtsgeding. In de Globe wordt een uittreksel uit een particulieren brief van een officier gevonden, waarin de volgende beschrijving voorkomt van het gezigtdat opgeleverd wordt door een huis te Cawnpore waarin de vrouwen cu kinderen door de opstandelingen zijn ver moord: »Aau den ingang vond ik eene galg, waaraan het lijk hing van een ellendeling die men als spion pas opgeknoopt had. Het was een klein, vierkant, van gebakken steen gebouwd huis, waar van de kamers uitgang hadden op eene kleine binnenplaats. Overal lagen stukken van klccderen en schoenen verspreid. De muren waren met bloed bespatwaarvan de vloermatten doortrokken waren. X'

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 1