HELDER i bet MEEWEDiEP. HELDER en NIEUWEDIEP, G Februarij 1858. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. M A A N D A G ZESTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegelu aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 eenten, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. 8 F E B 1\ U A 11 IJ. HXB-JTrSTXJDIlTSElT. Door vereerenden bijval aangemoedigd, heeft de heer Hurt- looper besloten met zijn gezelschap van tijd tot tijd hier too- neelvoorslellingen te geven en de derde op overmorgen geadverteerd. Uit een bijzonderen brief, den 2G Januarij ll. geschreven aan boord van Zr. Ms. stooinfregat Admiraal van Wassenaer, ter reede van Malta, blijkt, dat die oorlogsbodem van Toulon naar Port Malion was gestevendom aldaar Zr. Ms. fregat, de Ruiter te onlmoeteu, dat naar Nederland zou lerugkeeren en waarop eenige schepelingen van de Wassenaer zouden worden overgeplaatst. Zoo als reeds hekend is, heeft de Wassenaer echter de de Ruiter niet aangetroffen, doordien laatstgemeld vaartuig, volgens eene telegrafische depêche uit Cagliari, den 22slen Januarij in die haven is aangekomen. Na twee dagen te Port Mahon te hebben vertoefd, bekwam de Wassenaer order (en spoedigste naar Athene te stoomen lot hijwoning van de feesten, die in Griekenland ter herinnering aan de krooning, nu 25 jaar geledenvan koning Oltozullen worden gehouden. Men was echter verpligt eerst Malta aan te doenleu einde een loods af te halen, die hel vaartuig in den Archipel moest besturen. Het stoomschip moet op de reis van Mahon naar Malta wederom zwaren storm hebben ondervonden. Den 2G Januarij was de Wassenaer op het punt de reis naar Athene voort te zetten. Men dacht echter slechts kort in de grieksche watereu te verblijven, dewijl men spoedig wederom naar Por!. Mahon zou vertrekkenom andermaal 1c trachten het fregat de Ruiter te ontmoeten, alsmede hel schoones kofschip Garonne, gezagvoerder B. G. Smitthans liggende te Amsterdam, dat, ten gevolge van eene overkomst lussehen het departement van marine en de cargadoors Gehr- van U lp hente Amsterdam, geslotenin de eerste helft dezer maand do Wassenaer van levensmiddelen en schecpsbehoeflcn zal voorzien. Volgens eene telegrafische depêcheden 26 Januarij ont vangen van den kommandant van Zr. Ms. fregat de Ruiter, den kapitein ter zee J. II. van Maldeghemwas genoemd fregat in de haven van Cagliari binnengeloopen. De tegen wind waarmede men van Cadix af ie worstelen hadheeft belet Port Mahon te bereiken. ASles was in goeden staal. Z. M. heeft hij besluit van den 50 Januarij jl. goedge vonden te bepalen, dat de officieren van gezondheid der 5de klasse M. Jl. Gantz en C. P. J. van Vurjtalsmede de apotheker der 5de klasse 31. C. H. op den Oordtovereen komstig de bepalingen van het besluit van den 12 November 1857, tijdelijk zullen worden gedetacheerd hij de landmagt in West-Indie. Bij besluit van 5 Februarij jl. heeft Z. M. goedgevonden lol burgemeester der gemeente Alkmaar te benoemen A. Maclaine Pontonder toekenning van eervol ontslag als burgemeester der gemeente Hasselt (Overijssel) met ingang van den loden Februarij aanstaande. Onder de anccdoiendie aangaande den vermaarden geesteuopwekker Ilume verhaald wordenis de volgende niet de minst authentieke. Eene engelsche dame te Parijs heeft aan dien heer eene jaarlijksche lijfrente geschonken van 6000 francs, uit dankbaarheid, dat hij uitgewerkt heeft, dat zij aan de onsterfelijkheid der ziel en een toekomstig leven gelooft De laatste berigten uit China meldendat de vereenigde krijgsmagten den 15den December op het eiland Horau geland waren, dat zeer digt hij Cauton ligt. Alles was in gereedheid voor den aanval. Dadelijk na hel in bezit nemen van Canton zal zich de fransche vloot legen hel keizerrijk Anam wenden, om, in gemeenschap met de troepen van hel spaansche gou vernement, Touranne aan te vallen.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 1