Z. M. heeft den kapitein ter zee G. Vogelpootthans het bevel voerende over Zr. Ms. zeernagt in West-Indie en korntn. van Zr. Ms. korvet Prins Manriis der Nederlanden, bevorderd tot schout-bij-nacht en benoemd tot komm. van Zr. Ms. zeernagt in Oost-Indie en insp. der marine aldaar, ter vervanging van den vice-admiraal J. F. D. Bouricius. Z. M. heeft den kapt. ter zee ai. baron Collot d'Escury benoemd tot bevelhebber van 's rijks zeernagt in West-Indie en hem tevens opgedragen het bevel over de derwaarts bestemde kuilkorvct Juno, liggende te Willemsoord, welke bodem met 1G Maart wordt in dienst gesteld. Z. M. heeft den schout-bij-nacht W. J. Jollijmet dankbetuiging voor zijne bewezene diensten op pensioen gesteld en dat pensioen bepaald op /"2400 's jaars. Uit beriglen bij het depart. van marine ingekomenblijkt, dat Zr. Ms. stoomschip Gedeh, onder bevel van den kapt. ter zee B. II. Staringlaatst van Rio Janeiro, 11 Dec. des vo- rigen jaars aan de Kaap de Goede Hoop is aangekomen en den 23sten daaraanvolgende de reis naar Batavia heeft voortgezet. Aan boord was alles wel. Door de regering is besloten tot het aanleggen van eene telegraaflijn van Wormervcer over Purmerende, Hoorn en Enk huizen naar de friesche kust, om daar aan te sluiten aan de bestaande lijn te Sneek. Er is thans te Parijs iemand, die nog veel sterker is, dan de bekende geeslenopwekker Hurne. De ridder de Castries, een spaansch ingenieur, namelijk, heeft zich tusschen twee piano's geplaatst, en deze, zonder eenige aanraking, alleen op zijn beveleene sonate van Beethovenvoor vier handen doen uitvoeren, met eene juistheid die ongelooflijk is. Eene tafeldie zoo zwaar was, dat verscheidene personen te zamen die niet konden opligtenheeft hij van de eene kamer naar de andere doen wandelen en eene deur, die goed gebarrikadeerd was, doen openen. In de vorige maand werden te Sonora (Mexico) drie man nen opgehangen wegens moord. Zij waren beschonken op het oogenblik hunner tereglstelling, daar de sheriff hun alle sterke dranken had toegediend, die zij hadden verlangd. Een hunner was zoo beschonken, dat hij niet op de been kon blijven. Zij hadden hunne misdaad bekend. Op den 28 Dec. heeft het bombardement van Cauton een aanvang genomende storm werd ondernomen door twee en- gelsche en eene franschc divisie; den 29slen maakte men zich van het fort Gonghs meester en liet het in de lucht springen. De Chinezen schoten van de daken der huizenhetgeen de troepen voor alsnog belette de stad binnen te dringen. Een jongeling te Alh deed onlangs in een gezelschap, waar over sterkte gesproken werdhet voorstel om een stoel waarop een meisje met een krachtig voorkomen zoude plaats nemen, met ééue hand in de hoogte te houden, hetgeen dan ook plaats had. Aangemoedigd door het goede gevolg, wilde de jonge man eene tweede proef nemenmaar deed hel meisje door een zwaarlijvigcn heer vervangen. Naauwelijks had hij dezen opgetildof hij gevoelde zulk eene hevige pijn in de borstdat hij terstond naar huis moest gaan en zich te bed legde. Ondanks geneeskundige hulp is hij na twee dagen lij - deus onder hevige pijnen bezweken. De parijsche politie waakt zeer gestreng over de loge menten en de hotels garuis, zoodat het voor de vreemdelingen niet zeer uitlokkend is, zich derwaarts te begeven, daar hunne gangen sterk bespied worden en zij steeds onder de oogen der politie zijnzonder het zelf te weten. Naar luid van officiële berigten uit het koningrijk Napels ontvangen, zijn de verwoestingen, door de jongste aardbevingen aangerigt, boven alle beschrijving groot. In vele streken heeft de bodem een geheel ander karakter aangenomen. Waar vroe ger bergen op een grooten afstand van elkander verwijderd, werden aangetroffenslaan er thans digt bijeen; elders zijn dalen gevormd, waar voor korten tijd bergen zich verhieven. Mijlen ver in het rond is elk spoor van akkerbouw en wouden die den bodem bedekten, verdwenen. Gelijk men zich zal herinneren, heeft voor eenigen tijd een tienjarige knaap, te Bolkenhain, in Silezie, vijf kleine kin deren welen over te halen zich in eene kist te verbergenwelke hij vervolgens sloot, zoodat de kinderen daarin moesten stikken. Deze jeugdige booswicht is tot 5 jaren gevangenisstraf veroor deeld. Als reden voor zijne misdaad gaf hij op, dat hij zich had willen wreken op het meisjedat zijne zuster vroeger ge slagen haddat de andere kinderen ook waren gestorven had hij niet kunnen beletten. Voor zeven jaren brandde een kasteel nabij Inowrazlaw, in Polen, tot den grond toe af, en werd zekere persoon, ver dacht van moedwillig deze ramp te hebben veroorzaakttot twintig jaren tuchthuisstraf veroordeeld, niettegenstaande zijne hardnekkige ontkenning. Thans is de onschuld van het slagt offer eeuer regterlijke dwaling aan het licht gekomende zoon van den eigenaar des kasteels is de eenige schuldige. Toen de misdaad werd volbragtwas de bedrijver daarvan negen jaren oud, en alleen om zich te wreken op zijne ouders, die hem hadden gedwongen alle dagen de school te Trzetnezno te bezoeken, had hij hunne woning in brand gestoken. Nu is hij een jongeling van zestien jaren; zijn geweien is ontwaakt: hij heeft aan zijnen biechtvader de misdaad bekend en, op raad van dien geestelijke, zich bij de justitie bekend gemaakt en zich gevangen gesteld. BURGERLIJKE STAND Van G 15 Februarij 1858. GEHUWDP. Kunst en C. Bcrmans. J. W. Kroeseu en A. van Saarloos. E. Korf en J. C. van Veen. BEVALLENA. Baardwijk geb. Blok Z. W. Buhrman geb. Kruk D. G. Korff geb. Brandt D. B. de Roever geb. Verheij D. T. Brandt geb. van den Heuvel D.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 2