WEEKBLAD vi\ den BEKENDMAKING. MAANDAG 15 MAAKT. 1T1 "J V g T IJ D 11T 3 3 1T. J\o 12. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge- »«v»n bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is i 0 esnts in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij d» Boskhsndelaren en Postkantoren zijner woonplaats. ZESTIENDE JAARGANG. ADVERTENT1EN gelieve men ongezegeld aan de» Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdaas des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 esnte» zegelregt voor elke plaatsing. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder brengen ter kennisse van de Ingezetenen, dat de lijsten der kiezers voor leden der Tweede Kamer der Slaten-Generaal voor leden der Provinciale Stalen en voor leden van den Ge meenteraad zijn herzienop heden vastgestelddadelijk aange plakt en gedurende veertien dagen op de Secretarie dezer ge meente voor ieder ter inzage nedergelegd. Helderden '15 Maart 1858. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEIJ, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 15 Maart 1858. In de zitting van den gemeenteraad op j 1. Dingsdag den Oden Maart 1858, waren de heeren J. Schoon en J. Seven- huijsen afwezig. De notulen van bet verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Tegen de aanslagen op het primitief kohier der hondenbe- I lasting over 1858 en het suppletoir kohier dier belasting over 1857, geene bezwaarschriften ingekomen zijndewerd het eerste vastgesteld tol een bedrag van ƒ587 en het tweede tot een bedrag van f56; onder bepaling, dal beide kohieren opnieuw gedurende ten minste 8 dagen ter secretarie ter lezing zullen gelegd worden. Na de medcdeeling der vermoedelijke kosten van aanleg voor de verlichting van ecnige kamers aan hel raadhuis met gaz, werden burgemeester en wethouders gemagligd, die verlichting intevoeicn. Een voorstel van de alhier gevestigde kamer van koophan del en fabrieken ter benoeming van becedigde meters van gra nen en ballast, werd, na de mededeeling der daartoe betrek kelijke stukken, tot eene volgende zitting verdaagden inmiddels aan de overweging der leden aanbevolen. De voorzitter deelde mede dat heeren gedeputeerde staten dezer provincie, bij missive van den 27 Fcbruarij 1.1., d» ontvangst hebben berigt van de verordening op het beheer en behandelen der brandbluschmiddelen en deze verordening op den 1slen dezer is afgekondigd. Voorts werden gelezen en voor kennisgeving aangenomen a. Eene resolutie van heeren gedeputeerde staten tot goedkeu ring der suppletoire begrooting voor 1857, ter betaling der koopsom en kosten vau de Nieuwstad. b. Een verslag der plaatselijke teckenschool over 1857 waaruit blijkt dat die inrigting steeds in bloeijendcn toestand verkeert. c. Eene missive van den heere commissaris des konings houdende kennisgeving dat het doer deze gemeente te leveren contingent der nationale militie voor de ligling van 1858, is i bepaald op 41 man, als: gewoon 57 en buitengewoon 4 man. en d. Eene circulaire van ZE. voornoemd houdende kennis geving der tijdelijke waarneming van het 7e schooldistrict door den schoolopziener in het 6c district dezer provincie. Daarna werd de openbare zitting opgeheven, en in eene vergadering met gesloten deuren veranderd. Wij hebben met genoegen vernomen dat de beide predi kanten der hervormde gemeente alhier, ten behoeve van de nagelatene kinderen van eenen predikant in de classis Alkmaar ontvangen hebben: f 105,55 aan giften en 25,50 voor loten, welke mejufvrouw Bogaard te Alkmaar ten hunnen voordeele heeft daargestelden dat. daaraan niet alleen door leden der onderscheidene Christelijke gezindten, maar ook door Israëlieten is bijgedragen. Genoemde predikanten hebben alzoo aan jiïs.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 1