WEEKBLAD vin den HELDER EN det NIEUWEDIEP. MAANDAG 22 M A A l\ T. 1TIE TT W S T II D 11T G1 B IT. iv Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. ZESTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, beholva 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. HELDER en NIEUWEDIEP, 20 Maart 1838. Wareu Helders ingezetenen sedert jaren verstoken van het genot om gedurende den winter goede muzijk te liooren de laatste maanden waren in dat opzigt meer vruchtbaar, dank zij de ijverige bemoeijingen eener commissie, die zich op liet einde van het vorig jaar vormde, met het doel om eene coucert- vereeniging opteriglcn. Sedert po. Jan. tot op heden hadden wij vier malen de gelegenheid een heerlijk concert bijtcwonen, waarop solisten en orchest wedijverden om don bezoekers het keurigst genot te verschaffen. De goede zorg der directie voor bekwame solisten en afwis seling van instrumenten verdient allen lof en heeft zeker veel tot de talrijke opkomst op al de concerten bijgedragen. Bovenal heeft het laatste concert, op '16 dezer, uitgemunt zoowel door keurigheid als verscheidenheid. De solo's, waaronder die van onzen muzijkdirccteur, ons niet het minst voldeden het dcclamatorium zoo flink uitgevoerd de lieve cantate gezongen door de jonge jufvrouwen van de zangschool des heeren Beklcerdit alles was wel in staat om de rij der concerten luisterrijk te sluiten. Hulde en dank komt dan ook in ruime mate toe aan de directie voor hare goede zorgen, aan den mnzijkdirecteur voor den ijver waarmede hij alles heeft gedirigeerdaan dilettanten voor de welwillendheid waarmede zij hunne talenten tot het genoegen der leden ten beste gavenaan allen die iels lot den goeden afloop der concerten hebben bijgedragen. Mogt de vereeniging A p o 11 o langen tijd blijven beslaan en mogt de liefde tot de kunst, het gevoel voor het schoone en goede, nog velen die om verschillende redenen geen leden zijn, dringen om zich bij haar aantesluiten. Jongstleden woensdag is Zr. Ms. korvet Juuo, kom- mandant Collot d'Escurybestemd naar West-Indie, in dienst gesteld. In den ochtend van den 17 dezer heeft zich alhier een marinier door een pistoolschot van het leven beroofd, nadat hij eerst vruchteloos had getracht zijne ontrouwe beminde door een gelijk schot om het leven te brengen. Z. M. heeft benoemd tol ridder der orde van den ne- derlandschen leeuwT, den luitenant ter zee der 1ste klasse jhr. H. P. de Koekinspecteur over het loodswezen, de be tonning bebakening en verlichting alhier. Men schrijft uit 's Gravenhage, dd. 1G Maart: Heden had alhier aan het ministerie van marine de herbe- sleding plaats van het maken van een gemetseld droog dok in den daartoe op het maritieme etablissement Willemsoord ge- maakten funderingsput, met de daarvoor noodige arbeidsloonen en de leveraucie van een groot gedeelte der bouwstoffen. Er waren drie inschrijvingsbiljetten ingekomen, als van de heeren C. Boefte Rotterdam, voor f 1,389,000, J. van Haaf ten, te Sliedrecht, voor 1,360,000 en A. Visser Pz.te Sliedrccht, voor f 1,480,000. De minister van marine heeft aan de aan wezige belanghebbenden kenbaar gemaakt, dat de minste in schrijvingssom, die van den heer Vissernog zeer aanzienlijk boven de gemaakte raming was; daar echter de heer Visser een voorstel had ingediendom zijne aannemingssom te ver minderen indien eenige nadere wijzigingen in de voorwaarden zouden worden gemaakt, is die heer, op voorstel van den minister, in overleg getreden met de commissie belast met het opmaken der plans voor dit kapitale werk. Die onderhande lingen hebben echter voor het oogenblik tot geen resultaat geleid. De gunning der twee stoomschepen, waarvan de aanhp^ stcding op 5 Maart jl. aan het ministerie van marine p$al&sr j had, en waarvoor alslocn de lieer 6'. Smitte KrimpeirjaaA.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 1