KENNISGEVING. 1T IE TI TT S T SJ D I CT O 3B 1T. dane publicatie, ten aanzien der quarantaine-maatregelen, die even als vroeger, zullen behooren te worden in acht genomenwelke publicatie op de gebruikelijke plaatsen is aangeplakt. Helder den 10 April 1858. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder: In aanmerking nemende dat, volgens ontvangene mede- deeling, de Kinderpokken in dit gewest weder vrij menig vuldig worden waargenomen, achten het van belang, de aandacht der ingezetenen op het zoo aangelegen on derwerp der koepok inenting te vestigen. Om die kunstbewerking zoo veel mogelijk te bevorde ren. wordt aan de ingezetenen kennis gegeven, dat ge durende zes achtereenvolgende weken, op eiken Donder dag te beginnen op Donderdag den 22 April 1858, van des namiddags 4 tot 6 ure, in een lokaal van de werk- inrigtingaan de zuidzijde van heL kanaaldoor den plaatselijken Heelmeester, den heer D. H. Hoppcstein eene zitting zal worden gehouden tot het kosteloos vac cineren en revaccineren van allen die zich daartoe aan melden. Helderden lOden April 1858. STAKMAN BOSSE, Burgemeester L. VERHEI.!, Secretaris. HELDER en NIEUWEDIEP, 10 April 1858. In de zitting van den gemeenteraad op jl. Woensdag den 7 dezer, waren al de leden tegenwoordig. De vergadering werd door den burgemeester voorgezetenen de aanteekeningen van bet verhandelde in de vorige bijeenkomst werden gelezen en goedgekeurd. Na geboudene stemming werden tot leden van het bureau van stemopneming voor de in dit jaar te houden verkiezingen van leden der Tweede Kamer van de Staten-Generaalvan de Provinciale Stalen en van den Gemeenteraad benoemd, de heeren P. B. Reeringh en JSevenhuijsen Sren tot derzelver plaatsvervangers, de heeren E. J. Verweijde en D. de Lange. Omtrent de door de kamer van koophandel en fabrieken alhier voorgestelde benoeming van beëedigde graan- en ballast- meters, werd, na overweging besloten, voor als nog tot de aanstelling der laatstgenoemde beambten niet ovcrlegaanomdat de levering van ballast aan de schepen tegenwoordig ordelijk is geregeld en daaromtrent gcene klaglen inkomen. De ver gadering verklaarde bereid te zijn, tot de aanstelling van be ëedigde meters van granen, ten einde de handelaren in de ge legenheid Ie stellendaarvan des verkiezendegebruik te kun nen makenwaaromtrent voornoemde kamer nader zoude wor den geraadpleegd. Ten gevolge van het overlijden van den heer J. Schoon werd, bij stemming, lot makelaar in alle vakken in deze ge meente benoemd, de heer C. IF. K. van Strijenkargadoor en geadmitteerd convooilooper. Na de lezing eener missive van den heer commissaris des konings in deze provincie, werd aan de beslissing der verga dering de vraag onderworpen of door de gemeente, in navol ging van hetgeen door den Raad der gemeente Texel is ge daan, tot instandhouding der stoombooldienst tusschen Texel en deze gemeente, eene jaarlijkschc geldelijke bijdrage zal verstrekt worden. Na korte beraadslaging werd niet algemeene stemmen besloten zoodanige geldelijke bijdrage niet te verleeucn. Op voordragt van de commissie voor de onderhoudswerken werd goedgekeurd, een bestek tot ophooging van het terrein in de Nieuvvstad of het zoogenaamde Stroodorp, benevens eenige daarmede in verband slaande werkenmet magtiging op burgemeester en wethouders, tot de aanbesteding van dit werk spoedig ovcrlegaan. Op voorstel dier zelfde commissie werd beslotenover ho heldersche kanaal, tegenover de woning van mejufvr. de wed. C. 31 et2elaarwaar thans eene pont beslaateene ijzeren rijbrug te doen maken en tot dat einde een plan aan de na dere goedkeuring van den raad te onderwerpen. Naar aanleiding eener missive van regenten van het alge meen weeshuis alhier, werd besloten, dit collegie te magligen tot het doen van eenige af- en overschrijvingen van en o;> posten van uilgaaf der begroeiing van opgemeld gesticht over '1857 tot een bedrag van 100.415 Overeenkomstig de voordragt van het dageüjksch bestuur werdonder goedkeuring van Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, magtiging verleend lot het voldoen eener somma van /'4ii,26 uit den post van onvoorziene uitgaven der be grooting van 1857; voor kosten van koop en verkoop van gronden enz. Na de mededecling van eenige ingekomene stukken waaronder hel jaarlijksch verslag der gemeente over 1857 en het proces verbaal der op den 7 dezer geboudene verificatie der boeken en kas van den gemeente-ontvanger, werd de vergadering gesloten. Wij vernemendat de verkiezing van een lid der pro vinciale staten in het hoofdkiesdistrict den Helderen van een lid voor den raad dezer gemeente, ter vervulling der ont stane vacature door het overlijden van den heer J. Schoon zal plaats hebben op Dingsdag den 27 April 1858, en de herstemmingenzoo die noodig mogten zijnop Dingsdag den 11 Mei 1858.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 2