WEEKBLAD VA\ den HELDER EN BET MEEWEDIEP. AANBESTEDING. MAANDAG ITIS -J7T S T IJ D S 1T 3 S 1T. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. ZESTIENDE JAARGANG. A DVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zenden, uiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van 1 tot 4 regels is 60 centen, voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 eenten zegelregt voor elke plaatsing. Op Donderdag den 22sten April 1858, des namiddags ten 2J- ure, zal onder nadere goedkeuring, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te Haarlemdoor den Com missaris des Konings in Noordholland, of, bij zijne afwe zigheid door een der Leden van de Gedeputeerde Sta tenen in bijzijn van den Hoofd-Ingenieur van den Wa terstaat in het Ode districtworden overgegaan tot de aanbesteding, bij enkele inschrijvingvan: A. Het planten van Stroo en Helui en het stellen van Rietschultingenop de duinen langs de Noordzee, in den zomer en het najaar van 1858 en in het voorjaar van 1850: 1aan den vasten wal van Noordhollandin drie perceelen. 2. op het eiland Texel, in één perceel. B. Het leveren van brikzet- en stortsteentot on derhoud der lleldersche Zeeweringen het doen eener bestorling, langs den voet der steenglooijiug van den Helderschen Zeedijk, in twee perceelen. De bestekken zijn legen betaling van 10 cents per exemplaar, te verkrijgen aan het lokaal van het Provin ciaal Bestuur van Noordholland, te Haarlem; aan het Bureau van Buitenlandsche Paspoortente Amsterdam en bij de Opzigters van den Waterstaat C. van der Slerr aan den Helderen F. J. Kriegerte Alkmaar. Bij eerstgenoemden Opzigter kan men aanwijzing in loco bekomen wat het sub B genoemde werk aangaat. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de Ingenieurs van den Waterstaat te Alkmaar en te Amsterdam, en hij de Provinciale Opzigters aan den Helder, te Alkmaar en te Amsterdam. HELDER en NIEUWEDIEP, 17 April 1858. Z. M. heeft den luileiiant-kolonel bij hel corps mariniers L. Oudraat, wegens langdurige dienst, niet den lslen. Mei aanslaande, op pensioen gesteld, ouder toekenning, van een jaarlijkse!) pensioen van f 1600, en levens, met ingang van den lslen Mei aanstaande, bij het corps mariniers bevorderd: lot majoor: den kapitein der 1ste klasse F. C. II. baron (jaar- les de Quarleslot kapitein der !ste klasse, den kapitein der 2de klasse II. de liaan Hugenholtz tut kapitein der 2de klasse, den lslen luitenant W. G. Timing en tot lsten luitenant, den 2den luitenant K. II. Koenlze. Zr. Ms. fregat de Ru ij ter, ouder bevel van den kapitein ter zee II. J. van Maldeghemis, na aflooj) der reize in de Middelandsche Zee, j.1. donderdag namiddag ter reede van Vlissingen binueugeloopen. Men schrijft dal H. M. de koningin op hare reis naar Frankrijk zal vergezeld worden door Z. K. H. prins Alexander. H. M.wier komst le Parijs den 7 Mei wordt te gemoel ge zien, zal aldaar het paleis der Tuilleriëa betrekken, alwaar appartementen voor H. D. in gereedheid gebragt worden. Het provinciaal gereglshof le Amsterdam beeft onlangs een arrest gewezen iu het bijzonder belangrijk voor gaz-ver bruikers. Men zal zich herinneren eene gaz-ontplofüngwelke iu de maand Februarij 1855 in de Vijzelstraat, ten huize van een winkelier, voorviel. Deze vroeg schadevergoeding van de amsterdamsche pijpgaz-kompagnie. De reglbank wees gehoudene enquête die vergoeding af, op grond, dat den eischer onvoorzigtigbeidverzuim of schuld van de geifiagde maatschappij niet voldoende zou bewezen zijn. Het holl^fefl

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 1