ÖEMEXT3DE BBB19TSOT. hevige beweging noodig om het wervelbeen te verplaatsenden inggegraat te breken en den dood teweeg te brengen. Een ho- rologiemaker te Parijs had een vijfjarig zoontje, en het was zijne groote vreugdena volbragtcn arbeid met hel kind te spe len waarbij hij het somtijds op de genoemde wijze omhoog til de. Onlangs onderhield hij zich weder met den knaap, pakte hem aan beide zijden van het hoofdonder de ooren en tilde hem in de hoogte. Eensklaps houdt het kind op met lagchen de oogen rollen het wild door het hoofd, en zijn mond trekt zich krampachtig bij een. De vader zet bet kind op de voeten neder en laat het losdoch het ligchaam van den knaap zakt in een en valt op den grond: hij was dood. De geopraphische maatsch. van Bombay heeft van Java een specimen van hel dusgenaamd wandelend blad met eijeren en jongen ontvangen, en wat nog merkwaardiger is, ook eene wandelende bloemwelke beschreven wordt als een wezen met een wit ligchaam roode vlekken en purperen rand. Volgens eene opgave van engclsche dagbladen zijn in de laatste twaalf maanden twee en twintig schepen door de ongelsche kruisers aangehouden en opgebragt als voor slavenhandel be stemd of dienende, en waren het alle, behalve één, noord amerikaansche vaartuigen, teNew-York, Boston en New Orlcans te buis behoorcnde. Dit heeft aan het engelsche gouvernement slof tot klagten bij het washingtonsche kabinet gegeven; bepaaldelijk verlangde het, dat de Vereenigde Staten het eskader, waarmede zij inge volge de beslaande verdragen op Afiika's westkust tegen den slavenhandel helpen wakenmet één bodem vermeerderen en tot de sterkte van vier schepen brengen zouden. Hierop heeft het noord amerikaansche gouvernement geant woord in eene nota van den loden April, wier hoofdinhoud door een der dagbladen van New-York, de Times, medege deeld wordt. Indien de opgave van dat blad juist is, behelst de nota eene nadrukkelijke en soms scherpe wederlegging van Engelands klagten, en een betoog dat de Vereenigde Staten aan hunne verpligting ten aanzien der wering van den slavenhandel alle- zins voldoen, en niet verder verantwoordelijk kunnen worden gesteld voor het misbruik hetwelk van hunne vlag gemaakt wordt door schej enwelke op de bescherming van die vlag geene aanspraak maken. Tevens moet de nota scherpe aanmerkingen behelzen over den aanvoer van koelies onder de engelsche, en van afrikaan- sche landverhuizers onder de fransche vlag, welke voorgesteld wordt als nagenoeg gelijk staande met eene bedekte vernieu wing van den slavenhandel. De londensche Standard, een orgaan der ministeriële partijis gunstig gestemd voor het voorstel van den heer Brooke om zijne nederzetting op de kust van Borneo, Serawak, aan Engeland tegen eene geldelijke schadevergoeding af te staan. Naar de mcening van dat blad mag Engeland de volksstammen, die door engelschen invloed op den weg der beschaving gebragt zijn, niet weder tot barbaarschheid laten vervallennoch zijnen voorpost in de chinesche zee in de magt eener mededingende zeemogendheid laten geraken. Uit Rome wordt gemeld, dat een groot aantal personen, die zich schuldig gemaakt hebben aan feitelijkheden tegen de paters jezuiten bij gelegenheid van den kerkroof voor weinige dagen te Vclletri gepleegd, is gevangen genomen. Een acht en twintig-tal dier personen is gevankelijk aldaar binnengebragt. Hel zijn de belhamels van het gepeupel, dat de jezuiten heeft mishandeld en hunne olie- en wijnvaten heeft verbrijzeld. BU RGEkLIJKE STAND Van 24 April 1 Mei 1858. GEHUWD: G. A. Taijlor en J. F. Bruijn. A. G. J. de Vries en M. Kroonstuiver. S. Hoogvorst en T. Smit. C. Lange en N. Visser. BEVALLEN: N. Meijer geb Dalmeijer Z. J. Ostenbrug geb. Harkenro D. 31. Breet geb. Haremaker Z. A. Spruit geb. Krijne D. II. A. S Hoppesteijn geb. Hereken- ralh D. E. G. Delij geb. Duifetler D. 31. E. Wallin geb. Groeuewoud D. C. Wiering geb. Verver Z. 31. Zwaan geb. Borst D. T. van Leeuwen geb. Dekker D. Levenloos aangegeven: 1. OVERLEDENT. Johansen 56 j. J. Goos 5. w. A. J. Gelhard 5 m. Prinses Marianne wordt op Rusthof verwacht. Te Dept- ford heeft een knaap een anderen van nagenoeg gelijken ou derdom onder bet vechten doodgeslagende jury heeft hem aan manslag schuldig verklaard. Het revolutionair comité te Londen heeft photographische afbeeldingen doen vervaardigen van fransche politieagenten en spionnen. In het jaar 1857 zijn 1665 landverhuizers uit Nederland over zee vertrokken. -- Te Washington is eene nieuwe uitvinding in praktijk ge bragt, volgens welke, door middel van den electrischen draad, al de gaslantaarns dier stad op het zelfde oogenblik worden ontstoken. De vorst van Servie heeft de afgezette senatoren in hunne ambten en waardigheden hersteld. —18 en 19 Julij, zangersfeest te Zurich. Te 3Iadiid is'cen ijzeren kist ge stolen met 12000 piasters specie en een millioen aan effecten. Sedert April 1857 hebben de engelsche kruisers op de west- afrikaausche kusten 22 slavenschepen genomen. Eene voor name dame te Parijs heeft zich in een klooster begeven, en aan haren echtgenoot als universelen erfgenaam van al hare eigendommen gelatende som van 600000 fr. aan toiletschulden. Te Madrid is op klaarlichten dag een moordaanslag gepleegd op het leven van eenen generaal. De chinesche onderkoning Yeh is te Calcutta aangekomen. De sabel van sultan Saladin is te Weenen te koop gepresenteerd. De grieksche kamers hebben eene nieuwe wet op de drukpers aangenomen. Op til eene promotie hij het leger.

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 2