WEEKBLAD van den HELDER en bei NIEIWEDIEP. M 20. MAANDAG SCHUTTERIJ. ITIE UTT S g IJ D 11T g 3 IT. tn h Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. ZESTIENDE JAARGANG. ADVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Ditgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middags ten 12 ure; de prijs van tot 4 regels is 60 centen i voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegclregt voor elke plaatsing. De BURGEMEESTER der gemeente Helder, vestigt bij deze de aandacht der belanghebbenden op de publicatie, betrekkelijk de oproeping ter inschrijving voor de Schut terij welke heden heeft plaats gehadmet herinnering aan zoodanige Ingezetenen, welke in den jare 1855 zijn geboren, of ouder zijnde, zich in vorige jaren niet hebben aangegeven, dat de inschrijving op den eersten Junij e.k. wordt gesloten, en de nalatigen aan de inschrijving, de daaruit voortvloeijende nadeelige gevolgen, zich zeiven zullen te wijten hebben. Heldorden 1 Mei 1858. De Burgemeester voornoemd S'TAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP, 8 Mei 1858. Zr. Ms. korvet Juno, kommandant kapilein-ter-zee A. baron Collot d' Escuryheeft cergister, onder het lossen der gebruikelijke salulschotenonze reede verlaten, koers zettende naar Curacao. Tot ontvanger der directe belastingen, in- en uitgaande regten en accijnsen te Texel is benoemd de heer Kleijnhens. De jongste lijdingen uit Indie voldoen in Engeland niet aan de verwachting. Zoo zegt de Standardeen ministrieel blad van Londen: »De berigten uit Indie getuigen van den bestendigen voorspoed der britschc wapenenmaar bewijzen levens dat het einde van den opstand nog ver af is. De uit Oude gevlugte muitelingen zijn naar Bareilly geweken, en schijnen den strijd te willen voortzetten tot zij uitgedelgd zijn. Ook uit andere oorden zijn de berigten minder gunstig; de opstand schijnt zich weder uittebreiden en nieuwe kracht te winnen. Welligt bouwen de muiters op de nadering van het heele saizoenhetwelk voor onze troepen alle operalicn mocije- lijk, zoo niet onmogelijk zal maken. Doch de einduitslag is boven twijfel verheven." Blijkens berigten uit Caracas van 51 Maart jl. heeft de revolutie in Venezuela haar beslag bekomenzonder eenige bloedvergieting en onder omstandigheden welke hoop op ccnen beleren toestand voor dat land geven. Er was een voorloopig bewind aangestelden weldra zou de bevolking opgeroepen worden om een nieuw hoofd van het bestuur der republiek te kiezen. De heer Monagas, het hoofd van het omver geworpen bewind, had in de woning van den franschen zaakgelastigde ecne wijkplaats gezocht, maar was door dezen, op eene op- eisching van het voorloopige bewind, uitgeleverd. Hij was daarop in hechtenis gesteld en zou voor den regter worden vervolgd; onder andereu werd hem ten laste gelegd dat hij zich en de zijnen met 's lands gelden onregtmatig had verrijkt. Van regeringswege was eene statistieke opgave openbaar gemaakt waaruit bleek dat van de opbrengst der inkomende regten aan het tolkantoor te Porto Cabello regelmatig zes en zeventig per cent in den zak van den heer Monagas en van zijne nabestaan den vloeiden. Peru wordt sedert lang geteisterd door den strijd tus- schen twee generaalsVivanco en Caslilladie elkander het hoog gezag gewapenderhand betwisten. Het blijft er doorgaans bij kleine gevechten, die niet veel bloed kosten maar den kamp onbeslist, en het land aan verwarring en onrust ten prooi laten. Thans ontvangt men bcrigt dat er den 7den en Ssten Maart jl. bij Arequipa, in het zuiden des lands, een groote veldslag is voorgevallen, waarin ruim twee duizend man gesneuveld zijndat Caslilla meester van hel terrein gcbkjuelT, en Vivanco afgedeinsd is. Ecne gewezen gezelschapsjufferte Londen woc^chh|i welke bij onderscheidene achtingswaardige familiën had gfficffiu'l v - -

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 1