Mr. K. A. POORTMAN. INWISSELING VAN VERJAARDE MUNTBILJETTEN VAN 1845 EN 1849. AANBESTEDING. AANBESTEDING. 1T13 'J 77- S IJ S 11T ff 3 1T. optrad, die beginselen van vrijheid, van gelijkheid van allen voorde wet, door den heer ra» Bossethans lid van het ministerie, met zooveel vuur en kracht tegen den heer van Foreest verdedigd. Zullen de kiezers een lid van het ministerie van der Brugghen als vertegenwoordiger hunner rigting kunnen verkiezen? Wij achten het niet mogelijk. En ziet men op den persoon van den heer Gevers van Endegeest, afge scheiden van de algemeene rigting van het ministerie, waarvan hij deel uitmaakte, hebben wij dan zoo veel redenen tot tevredenheid? Is het tractaat met België reeds vergetendoor hem als minister van Buitenlandsche zaken gesloten waartegen slechts ééne kreet door het gansche land opging, dat het het nadeeligste tractaat was dat in jaren was aangegaan, een tractaat, dat aan België ongehoorde voordeelen schonk, en niets voor ons bedong; een tractaat dat met algemeene stemmen min één [helaas 1 een afgevaardigde uit ons district 1 de anti-revolutionair van Foreestdoor de Tweede Kamer werd verworpen. Zal het district Alkmaar door zijne keuze nu dat tractaat in zijne be scherming nemen, door den auteur tot zijn afgevaardigde te verkiezen? Wij herhalen, dat zoodanige keuze ons niet mogelijk voorkomtwanneer de kiezers bedenken, wat door den heer Gevers van Endegeest wordt ver tegenwoordigd, wat door die keuze wordt goedgekeurd. Van den heer Mr. K. A. Poortman behoeven wij weinig te zeggen. Zijne geheele parlementaire loopbaan heeft hem doen kennen als ïemnad van gematigden vooruitgang, de beginselen in onze grondwet neêrgelegd toegedaanbescheidenheid mot vastheid van karakter vereenigendede rig ting door het tegenwoordig ministerie aangegevenvertegenwoordigende. Thans reeds afgevaardigde uit ons district, wordt de herkiezing door ons aanbevolen van den heer Bovenstaande reeds geplaatst zijnde ontvangen wij het berigt dat in de kiezersvergadering Vaderland en Koning te Alkmaar op den 28 Mei j I. tot kandidaat gekozen is de heer van Ruppardoud minister van binnen- landsche zaken, terwijl in hare vergadering van den 21 dezer was gekozen, de heer Gevers van Endegeestoud minister van buitenlandsche zaken. Men schijnt dus aldaar van buiten naar binnen (landsche zaken) te zijn geretireerd, misschien om het tractaat met België? Wij kunnen ons met die keuze evenmin vereenigen; de heer van Iiappard had zitting met den heer van Endegeest in het zelfde ministerie, en vertegenwoordigt de zelfde rigting. Welligt komen wij in een volgend nummer hierop terug. De Ingezetenen worden, voor zooveel noodig, herin nerd, aan de bekendmaking van ZE. den Heer Minister van Financienopgenomen in de Staats-Courant van 27 Januarij 1857, No. 25, omtrent de krachtens de wet van 24 December 1856 (Staatsblad No. 129)opengestelde gelegenheden tot verwisseling der MUNTBILJETTEN van 1845 en 1849, ten kantore van de Nederlandsche Bank en 's Rijks betaalmeesters voor ultimo December 1858, Bij gebreke dier verwisseling zullen die muntbiljetten als dan alle waarde verloren bebben. Helder den 29 Mei 1858. De Burgemeester der gemeente, STAKMAN BOSSE. BUBGEMEESTEB en WE THOUDERS der gemeente Helder zijn voornemens op Vrijdag den 4dcn Junij 1858 des namiddags ten één ure aan het raadhuis der gemeente in het openbaar, alleen bij inschrijving, aan te besteden Het BESTRATEN van een gedeelte van den weg langs de Zuid- en Westzijde van bet Heldersch Kanaal met de bijlevering der benoodigde materialen enz. Hel bestek waarnaar deze besteding geschiedt, ligt acht dagen te voren ter lezing aan de Secretarie der gemeente,- terwijl nadere informatien bij den Ouder-Opzigter te bekomen zijn. Helderden 22 Mei 1858. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHE1J, Secretaris. Op Woensdag den 9 Junij 1858 des namiddags ten 2^ ure, zal aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur van Woordholland te Haarlembij enkele inschrijving, worden aanbesteed Het vernieuwen en verbreeden van een gedeelte beslagwerklangs, en het leveren van eenige voor- raads-materialen bij de Pettemer Zeewering. Het bestek is, tegen betaling van 10 Cents per exem plaar, te verkrijgen aan de provinciale Griffie vau Noord holland, ie Haarlem-, aan het Bureau van Buitenlandsche Paspoorten, te Amsterdamen bij de Provinciale opzig- ters C van der Ster, aan den Helderen F. J. Krieger te Alkmaar. Ongefrankeerde inschrijvingsbriefjes worden niet aange nomen. De aanwijzing in loco zal geschieden op Vrijdag vóór den dag der aanbesteding. Nadere informatien zijn te bekomen bij den Hoofd ingenieur JG. van Gendtte Haarlemen bij den Ingenieur P. J. H. Haywardte Alkmaar. HELDER en NIEUWEDIEP, 29 Mei 1858. Aan de miliciens van 1854 die hun laatste dienstjaar zijn ingetreden, kan vergunning worden verleend om de buiten-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 2