WEEKBLAD van den HELDER en het MELWEDIEP. M 24. Mr. K. A. POORTMAN. MAANDAG zestiende jaargang. 7 J N IJ. Aan de kiezers wordt berigt, dat aller- wege uitgestrooid wordt, dat onze verte genwoordiger, de heer Mr. K. A. Poort man, ongunstig gestemd zoude zijn, voor den spoorweg van hier op Amsterdamen daarvan heelt doen blijkenals lid der commissie van het voorloopig verslag van rapporteurs, betreffende den Aanleg van spoorwegen Wij geven den kiezers in bedenking, vel 70 en 71, bijlagen der Staats-Courant 1857, in te zien, waaruit zal blijken, dat de rapporteurs dier commissie waren, de heeren: van Bosse, Delprat, Hengst, Dirks en Storm van 's Gravenzande. Zoodat de beschuldiging bezijden de waarheid is. Dringend raden wij den kiezers aan, op Dingsdag 8 Junij a.s., hunnen burgerpligt te vervullen en hunne stemmen uit te brengen op 3TIE TT TT S g IJ D Z IT O 3 XT. helder en NIEUWEDIEP, 3 Junij 1838. GEME1T3DE 3EB.I3T21T. Dit Weekblad wordt eiken maandag-morgen uitge geven bij C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. De prijs is 80 cents in de drie maanden en voor de buitensteden franco per post 90 cents. Men abonneert zich bij de Boekhandelaren en Postkantoren zijner woonplaats. A DVERTENTIEN gelieve men ongezegeld aan den Uitgever in te zendenuiterlijk Zaturdags des middag» ten 12 urede prijs van 1 tot 4 regels is CO centen voor eiken regel meer 15 centen, behalve 35 centen zegelregt voor elke plaatsing. Den Islen dezer is alhier de bijzondere school der lste klasse bij de Christelijke afgescheidene gemeente ingewijd en geopend. J.l. Donderdag is Zr. Ms. brik U r a n i akomm. de luit. ter zee J. Koningvan de reede naar de Zuiderzee gezeild, bestemd voor een instruclie-togt voor de adelborsten van het ode studiejaar. J.l. Woensdag avond is een kind in een der putten geloopendie in deze gemeente worden aangelegden ver dronken. Volgens telegrafisch berigt van Terschelling, heeft men het wrak van de Lutine, in den vorigen toestand bevon den, de vloer ontdekt en reeds ettelijke baren zilver geborgen. BURGERLIJKE STAND- Van 29 Mei 5 Jnnij 1838. GEHUWD: G. Schuitenmaker en J. Broers. P. Abbo en G. Kuijpcr. G. H. Brakke en C. Kikkert. BEVALLENA. Dol gcb. Pinxlcr Z. M. van der Woo ning geb. 3Ietzelaar D. J. Boom geb. Vermeulen D. E. Houtkoop geb. Op 't Land D. E. Hubclmeijer geb. Roc- lofs Z. J. J. Sinkelaar geb. Koopman D. A. M. Groot geb. Sclderbeek D. M. Boormeester D. Levenloos aangegeven 1 OVERLEDENM. van Dijk 22 m. P. J. Ligtenberg 16 m. M. Borst 3j j. H. L. Wassenaar 36 j. j. W. Kohier 2 j. A. Bosman 29 j. A. van der Wooning 5 d. G. J. Tuk 8 m. Tc Nieuw Orleans is een catalogus uitgegeven van alle huw bare rijke heeren en dames in Louisiana en het bedrag van hun geldelijk vermogen. De redacteur van een slokholmer blad is veroordeeld om onthoofd te wordenomdat hij cenc jonge dame valschelijk van bloedschande had beticht. In Zuid-Duilschland is groot gebrek aan papier. In het Z. van Frankrijk heeft een ontzettende storm groole verwoestingen aan- gerigt. Prinses Marianne is te Voorburg aangeko 29 Junij 3 Julij, congres van landhuishoudkundigen jitk, megeu. Frankrijk bezit 212 zeehavens. IfcjKnrontiisse- menlsregtbank te 's Hertogen bosch heeft op één daM^filsebci- dingen uitgesproken. De fransche bladen hebben'-^brêJcr^g^-

Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep | 1858 | | pagina 1