C. TRAPPEL Bloemenmag. WAT VROEGER VOOR U ONMOGELIJK WAS IS NU TE VERWEZENLIJKEN!' N.V. BOUWKAS „ROHYP" Rede Leider „Visscherij," Roskam. De Leider van de "afdeeling „Visscherij" van den Nederland- schen Landstand, N. Roskam, wijst de visschers erop, dat het vandaag een buitengewoon groo- te dag voor hen is omdat met deze installatie voor hen een nieuw tijdperk is aangebroken. De woorden van den Boerenleider Roskam hebben de aanwezigen een hart onder den riem gestoken. Voor een groot deel hebben de vis schers het aan hem te danken, dat zijzelf nu hun lot in handen kunnen nemen en onder zijn lex ding weer worden tot zelfstandige visschers met plichten, maar ook met rechten.. Na een dankwoord gebracht te hebben aan den voor zitter van de Nederlandsche Vis- scherxj.centxale, Mr. Nijgh, wiens woorden een belofte voor de toe komst in houden, grijpt spr. terug naar het grootsche verleden van ons volk, in het bijzonder wijzen de op de groote rol, die de i schersstand in onze geschiedenis gespeeld heeft. Wij voeren het eerst ter wal vischvangst, wij vonden het ha ringkaken uit, wij leerden andere Yolken het visschen en heel de wereld over vinden wij herinne ringen terug xxit den bloeitijd van onze geschiedenis, een bloeitijd, die komen koxi door onze visscliers- bevolking. die de vloten bemande van „De Hanze" en van de Indi sche Compagnieën. Het waren Zeeuwen, Friezen, Hollanders mannen uit de dorpen rond de Zuiderzee, die een imperium ver overden en stichtten. Spr. gaat hier nu juist zoo uitvoerig op in, omdat dat groote bouwwerk verloren is gegaan, ondanks alle waarschuwingen en lessen. Maar hij wijst op de keerzijde van dit verlies, welke voor de massa van het volk en vooral voor de vis schers zeer belangrijk iswant zooals nu voor onze boeren een taak is weggelegd in het Oosten, gelooft spr., dat onze visschers' ook een taak geki'egen hebben en wel in het Westen. Weer zal onze visschersbevol- king als voorheen de mannen moeten leveren voor onze han delsvloot, want wanneer niet alle teekenen bedriegen, zxxUexi we weer de vrachtvaarders van Europa worden. Spr. geeft de verzekering dat onze visschers den komenden harden tijd van strijd niet zullen vreezen. want geen beroep kent meer strijd aan juist het vis- schersvak. Komende tot de toekomst in meer engeren zin, bepaalt spr. zich na de rede van den Boerenlei der tot wat er van de visschers verwacht wordt en welke verplich tingen en rechten voor hen daar uit voortvloeiden. Verwacht wordt, dat de visschers zich in zullen zetten, waar zij maar kunnexi, voor de voedselvoorziening van ons volk uit het water zullen halen wat mogelijk is en mede helpen maatregelen te beramen in de van binnen en van buiten komen, de richting, als door den Boerenlei der werd aangegeven. Plicht is Niet mede te doen aan den zwar ten handel, die voor een fleren, zelfbewusten visscher onwaaxdig is. Wanneer het bedrijf niet loo- nend is, zal hij andere middelen weten te vinden, dan de smokkel handel. Dit is zijn recht, dat hem nu gegeven wordt in den Neder - landschen Landstand. In alle vra gen, van de grootste tot de klein ste. zal hij mede zijn inzicht mo gen laten gelden. Verder is het plicht, zich te houden aan de voorschriften en reglementen van de Ovevheid. Velen zien in deze him belangen nog niet en nemen alles, wat kop en staart heeft, maat of geen maat. Het is ook onze plicht hen telkens weer op het verkeerde van deze handel wijze te wijzen. Verder hebben wij te werken aan den opbouw van clen handel. De bestuursleden van zijn vak groep wijst Roskam op hxxn zwa re taak en hun groote verantwoor delijkheid. Gezamenlijk heeft men de gemeenschap te dienen en in het bijzonder de visschèrij, met uitschakeling van eigen belangen. Ten slotte dankt spr. den Boe renleider voor het vertrouwen in hem gesteld, en zegt toe, dat op hem en op de visschers, die achter hem staan, gerekend kan worden. Vrouw verbrand te Hoorn. Zaterdagmorgen was de 82-jarige weduwe C. Keizer-Duivis, wonende in de Gelderschesteeg te Hoorn, be zig met aardappelen te schillen, waarbij zij waarschijnlijk te dicht bij de kachel heeft gezeten, zoodat haar kleeren vlam vatten. Op haar hevig gegil kwam een buurvrouw toesnellen, die met een deken de vlammen doofde. De inmiddels ge waarschuwde politie verleende de eerste hulp. Later is het slachtoffer aaar het Stadsziekenhuis vervoerd, waar het Zondagmorgen is overleden BINNENL. NIEUWS. PROVINCIAAL NIEUWS. Mond- en Klauwzeer te Hensbroeek. Onder het vee van den heer P. Kok Sr. is de besmettelijke zikete mond- en klauwzeer uitgebroken. W.A. DIENT EN OFFERT. 's-Gravenhage, 30 Maart. In het gebouw „De Schouw", Hee rengracht 56, 's-Gravenhage is Maan dag j.1. een tentoonstelling geopend, die een overzicht geeft van de ont wikkeling van de heerban der W.A. De tentoonstelling geeft een over zicht in foto's en statistieken hoe de W.A, niet slechts strijd als orga nisatie, maar ook voor de sociale ge rechtigheid van de volksgemeenschap op de bres staat. Het geheel wordt beheerscht door een groot tableau der W.A. in de eerste dagen door een Haagsche volksbuurt trekkend. De tentoonstelling is tot en met den 2den Paaschdag eiken dag van 10-22 uur te bezichtigen. De toegang is voor ieder vrij, BONAANWIJZING PETROLEUM VOOR KOOKDOELEINDEN. Gedurende het tijdvak van 1 April tot en met 13 Juni geven de met 16 genummerde bonnen van de bon kaart „O" voor kookdoeleinden, elk recht op het koopen van twee liter petroleum. BRANSTOFBONNEN. Gedurende het tijdvak van Woens dag 1 April tot en met Donderdag 30 April geven de met de woorden „generator anthraciet 4 E periode gemerkte bonnen, elk recht op het koopen van 1 hl. (max. 75 Kg. an thraciet nootjes 4 of 5 óf 50 Kg, turfcokes. Gedurende genoemd tijd vak geeft elk der met „generator turf 4e periode" gemerkte bonnen, recht op hel koopen van 50 stuks baggerlurf. DE NIEUWE ZEEPBON. Voor April zijn als zeepbon aange wezen bon 272 algemeen voor de ge bruikelijke hoeveelheden en soorten en „1 zeep" uitgereikt aan kinderen tot acht jaar. Voorts is voor kinde ren beneden twee jaar aangewezen bon „1 toiletzeep." De regeling voor de wasscherijen blijft van kracht. GEMEENTE WIERINGEN, FILMNIEUWS. CINEMA DE HAAN HET PAASCHPROGRAMMA IN CINEMA DE HAAN. Vrijdag- en Zaterdagavond 8 uur de film 3 OP DE HUWELIJKSREIS. Een vrooijlke amusante film met de dolste avonturen. Dit verhaal van Theo Lingen is er een vol van verwikkelingen, intri ges, waanzin en dwaasheden. BEIDE PAASCHDAGEN 3 en 8 uur de film DANSMEISJES., Een alleraardigste film, vol vlotte dansen en knappe meisjes. Goee ge- 'waartoe men behoort, en staat, naar U terecht opmerkt, vaak als vreem den tegenover menschen die tot de eigen Nederlandsche Hervormde Kerk behooren. Zal er dus van een herleving, van een terugwinnen van 't geen verloren ging ook maar spra ke kunnen zijn, dan moet dit begin nen van Jeruzalem af, dus bij de kerkelijke groepeeringen zelve. Daar toe is noodig dat ze elkaar zoeken en leereu kennen en zich gezamen lijk ten doel stellen de kerk tot nieuw leven te brengen. Professor Kraemer heeft indertijd eens opge merkt dat men aan rechtz. zijde niet in de eerste plaats behoefte had aan regisseerd door Karl Antoo eo wa" ïisic cn d«dkr"ht i«J 'k 1 prettige' Willi Kollo voorzien van muziek. Geslaagd, De dames T. Hoekstra- Bruul en Annie Bruul [leerlingen van Mej. C, J. Geerligs, Coupeuse te Oude Sluis) zijn voor het gehou den examen te Den Haag van de Eerste Nederl. Modevakschool Ver- eeniging te Utrecht (E.N.S.A.1.D) geslaagd voor costumiére. Mej. A. Bruul studeert thans door voor Cou peuse. Tevens slaagde voor Costumiére Mej. Jannie Russelman, die even eens door studeert voor Coupeuse. BEKENDMAKINGEN. Sluiting Secretarie. De Burgemeester van Wieringen, ter waarneming van de taak van Burgemeester en Wethouders, maakt bekend, dat de gemeente-secretarie op Zaterdag 4 April a.s. voor het publiek gesloten zal zijn. Voor dringende zaken Burgerlijke Stand kan men zich tusschen 11 en 12 uur. voorin, ten gemeentehuize vervoegen. Onderstandzaken zullen Donder dagmorgen (2 April a.s.) worden be handeld. WIERINGEN, 30 Maart 1942. De Burgemeester voornoemd, L. C. KOLFF. De Secretaris, VAN DUIN. Sluiting Secretarie. De Secretarie is op Goeden Vij- d.ag, 3 April 1942 en op Zaterdag, 4 April 1942, voor het publiek) gesloten. Uitslxxitend voor behandeling van aangelegenheden, den bur gerlijken stand betreffende, be staat gelegenheid op Zaterdag, 4 April a.s„ des voormiddags tus schen 11 en 12 uur. HET PAASCHPROGRAMMA IN „CONCORDIA.. Gedurende de Paaschdagen valt er in „Concordia" te H.-Hoef weer volop te genieten van het vele mooie wat daar zal worden geboden. Men heeft namelijk het gezelschap Jan Nooy geëngageerd, die verschil lende volks lukken ten tooneele zul len brengen. Zaterdag- en Zondag avond wordt opgevoerd „Mottige Janus,,, terwijl Tweede Paaschdag het volksstuk „Blonde Marie" word! opgevoerd. Bovendien zullen Zon dag- en Maandagmiddag kindervoor stellingen worden gegeven. Men zie de advertentie in dit nummer. Politie. Gevonden een bank biljet. Inl. bij den Gem.-Bode. I INGEZONDEN STUKKEN. Wieringen, 30 Maart 1942. Geachte Redactie. Naar aanleiding van het „ingezon den" van Ds. Meijer - Drees, ver zoek ik U beleefd mij eenige plaats ruimte in de Wieringermeerbode te wilien gunnen, voor welker inwilli ging ik U bij voorbaat mijn oprechten aank betuig. Ds. Meijer - Drees heeft in zijn schrijven dingen naar voren ge bracht, waar ik wél en dingen waar ik niet mee instem. Hoewel ik er natuurlijk dankbaar nota van heb ge nomen dat hij de strekking mijner beschouwingen goedkeurt, begrijp ik eerlijk gezegd toch niet precies wat zijn eigen standpunt is. Want do- miné -- en hiermee wend ik mij toi Ds Meijer Drees U erkent dat ver betering en verandering noodzakelijk is, doch de oplossing die U aan de hand doet komt m.i. hier op neer Laten zooals het is. U zegt dus ia en U zegt nee. Of begrijp ik U ver keerd Wanneer U zegt, dat vrij en rechtzinnig elkaar beter moeten leeren verstaan, dar ieder mede verantwoordelijkheid heeft, dat het opdracht is om naar elkaar toe te groeien, dat wij ons niet blind moe ten staren op de massa en ten slotte veel geloof en veel geduld moeten hebben, dan zijn dat even- zoovele beweringen waar ik volko men accoord mee ga. Doch, wanneer U daarnaast de conclusie trekt dat het door mij aan bevolen middel niet uitvoerbaar is, dat de richtingen niet kunnen samen werken, dat het streven naar toena dering uitsluitend studeerkamerwerk is en dat wij niets meer kunnen dan geloof en geduld toonen en daarom elk óp de oude wijze onze weg die nen te gaan, dan ben ik overtuigd dat dit afleidingen zijn, die U bij nader inzien zelf niet houdbaar zult achten. Want dit zijn beweringen welke de eerstgenoemden weer omverwer pen. En bovendien in strijd met vrij zinnige opvattingen, welke in het geestelijk leven juist aan mensche- lijke activiteit zoon groote rol toe kennen. Laat mij om een en ander nader te adstrueeren, Uw artikel eens na der bezien, waarbij ik hetgeen U naar voren hebt gebracht op de voet zal volgen. Mijn eerste opmerking is dan, dat U mijn uitgangspunt niet geheel juist weergeeft. Ik heb geenszins uitsluitend gedacht aan onkerkelijk heid van de langs de kerk heenleven- de groepen, maar veel meer aan het an elkaar geïsoleerde leven van de beide kerkelijke richtingen. Aan de kleine onmachtige kerkelijke groepjes zelve, elk op zich zelf, in vergelijking met het geheel een on beduidend groepje dat op het doode punt is geraakt. Groepjes, die kernen van opgewekt, bewust, kerkelijk le ven behooren te zijn, doch in de practijk vaak een groot tekort too nen aan eenig waarachtig kerkelijk besef. Het kerkelijke leven op Wieringen dreigt reeds jarenlang overwoekerd te worden door ongeloof en onver schilligheid, de kerk die in normale ge vallen het centrum behoort te zijn, van waaruit het leven in al hare ge ledingen wordt beinvloed, heeft er haar plaats en gezag verloren. En het schrijnende is, dat dit juist in de groepen die nog aan de kerk vasthouden, zoo weinig beseft wordt. Men schijnt er voor zich zelf genoeg aan te hebben en zich om de rest niet te bekommeren. Men toont zoo weinig verantwoordelijkheidsgevoel, zoo weinig oecumenisch besef, maar stelt zich tevreden met het in prin cipe sectarische gelijkgezinde clubje ben geneigd dit volkomen te onderschrijven. En meen dat zulks evengoed van de vrijzinnigen geldt. Al was het ook alleen maar omdat daar, waar visie en aandacht wordt gevonden, leering'' ^Noodzakelijker wijze vanzelf volgt en eerstgenoem de eigenschappen completeert. Daar om moet ook .allereerst bij vrij- zoo wel als bij rechtzinnig het besel worden gewekt dat men als „zonen van hetzelfde huis" zich gezamenlijk tegen ongeloof en onverschilligheid aan de buitenkant en sectarisme, eigenrechtigheid en koude onbewo genheid aan de binnenzijde, welke het huis dreigen te verstoren, heeft teweer te stellen. En hier hebt U mijn uitgangspunt. Dit dient aan het overwinnen van de onkerkelijkheid vooraf te gaan. Zonder déze „her- orintatie" is er nóch van rechtz. nóch van vrijz, zijde iets te verwach ten. Daarvoor is de zaak in den loop van vele jaren teveel doorgeloopen. Aan het maaien dient het scherpen van de zeis vooraf te gaan. Dat daarbij recht- en vrijzinnig met hun geheel verschillend begin sel en uitgangspunt niet zonder meer kunnen samensmelten behoeft m.i. geen betoog, doch dat zij - en zulks bepaaldelijk met het oog op Wieringer verhoudingen - niet kun nen samenwerken om daarmee én elkaar én de geheele kerk én voeg ik erbij de „ontkerstende masssa te dienen, is toch absurd te beweren. L. NIEMEIJER. Wordt vervolgd. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Predikbeurten Wieringen. NED. HERV. GEMEENTE. Donderdag 2 April 'sav. 8 uur V.C.J.B. te H.-hoef. Vrijdag 3 April 7Va uur Oosterland' Avondmaalsviering, ie Paaschdag Oosterland lO'/a uur Ds. v. Beek. Westerland 2>/a u. Ds. v. Beek. 2de Paaschdag H.-hoef 10'/2 u. Ds. v. Beek. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Vrijdag 3 April 's av. 7 u. Ds. Lugt. Avondmaal. Ie Paaschdag H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. Lugt. 2de Paaschdag geen dienst. EVANGELISATIE. Goede Vrijdag H.-hoef 10.30 u. Den Oever 8 uur le Paaschdag H.-hoef 10 uur de hr. O. Deen. de hr. O. Deen. de hr. O. Deen. Den Oever 4.30 u. de hr. O. Deen. 2de Paaschdag Den Oever ló uur de hr. O. Deen. H.-hoef Ned. Herv. Kerk 3.30 uur. Bevestiging nieuwe leden Dr. W. C. van Unnik. GEREF. KERK. Goede Vrijdag H.-hoef nm. 8 u. Ds. Schenkeveld. Je Paaschdag H.-hoef v.m. 10 uur Leesdienst. H.-hoef 2.30 u. Ds. M. Schenkeveld Den Oever lOu. Ds. M. Schenkeveld Den Oever nam. 3 uur Leesdienst. 2de Paaschdag H.-hoef v.m. 10 u. Ds. L. J. Goede. van Slootdorp. Den Oever v.m. 10 uur Leesdienst. Alle soorten planten en heesters enz. voor den tain. Voor de kamer alle voorkomende bloemwerken, benevens luxe vazen en steenwerk. Medemblik Tel. 53. Wieringermeer - Wieringen. De Leider van de Distributiekrmg \Vieringermeer-Wieringen maakt be nend, dat de Winkeliers en Bakkers onder codenummers 1000-1080 hun oonnen inplaals van op Maandag April op Woensdag 8 April a.s. op hel Agentschap Wieringen moe ien inleveren, en voor het kantoor Wieringermeer inplaats van 8 April op Donderdagochtend 9 April a.s. Uilvoering W.-Meer Fanfare. Voor de uitvoering op de 2de Paaschdag zijn kaarten in voorver koop bij G. Kroeze, Slootdorp Joh. Swier, Wieringerwerf en P. Jannenga, Middenmeer. Zie verder advertentie in dit num mer. Voordrachts-avond Ank v.d. Moer. Dondf.rdag 9 April zal de beken de toorieelspeelster Ank van der Moer een voordrachtsavond geven voor de Nulsvereeniging „Wierin germeer". De avond wordt gehou- Uen in Hotel Smit te Middenmeer en zal ook voor niel-leden toeganke- -ïjk zijn tegen betaling van entrée. Wij behoeven er niet over uit te wijden, dat 't ten besluite van het sei zoen een bijzonderen mooie avond beloofd te worden. Ouderavond te Middenmeer. De Guder-avonden van de Wie- i ingermeerschool te Middenmeer heb oen altijd een bijzonder karakter. Op deze avond zijn het louter en alleen de kinderen die aan het woord zijn. Het welkom en sluilingswoord wordt zelfs door de kinderen uitge sproken en wat daar tusschen ligt van het programma wordt bijna uit sluitend door kinderen verricht. Zoo is er ook j.1. Vrijdagavond weer een dergelijke Ouderavond gehouden. De zaal van Hotel Smit was vol ouders en belangstellende huisvrien den. En in een bonte aaneenschakeling van muziek, zang, tooneel, gymnas tiek en wat dies meer zij, werd een programma uitgevoerd, wat er we zen mocht. De aanwezigen hebben ruimschoots genoten van het vele aardige wat werd geboden. Tusschen hel programma wera door Mej. Zinkweg en den heer E. B. Hersevoort een lezing gehouden, over het kinderboek en geschiedenis. Een overladen programma en als één en ander niet zoo vlot verloopen was, zou men met de tijd in de knoop gekomen zijn. Aan het slot van de avond werd door den heer H. R. Smit, voorzit ter van de Oudercommissie, dank ge bracht aan het onderwijzend per soneel namens de ouders. Het per soneel wat zeer veel moeite en tijd beschikbaar heeft gesteld, had alle eer van haar werk. Afscheid Cand. Fortuin. Zondag a.s. neemt Cand. C, For tuin afscheid als Voorganger van de Ned. Herv. Evangelisatie in de Wie ringermeer, Catechisatie-uren Evangelisatie. Cand. Fortuin verzoekt ons mede ie deelen, dat Donderdagavond a.s. !e catechisatie aanvangt te Midden meer om 8 uur inplaats van om 7.30 uur. SCHAAKNIEUWS. In de gespeel de competitie der schaakverenigin gen Aartswoud, Kolhorn en Midden meer heeft de club Middenmeer de eerste plaats bezet. De uitslagen zijn r Middenmeer 5*/s punt. Aarlswoud 31/? Kolhorn I 2 Kolhorn II 1 De Wisselbeker is voor 1942 in het bezit gekomen van de Schaak club Middenmeer, waarmede deze Vereeniging aangesproken wordt om in het volgende seizoen weer de eerste plaats te veroveren. Schakers en adspirant-schakers worden uitgenoodigd om lid te wor den van „Middenmeer" om de schaaksterkte op te voeren. Men kan zich aanmelden bij den heer Chr. van Splunter, Breestr. 13. Kerkelijke verkiezing. Bij de gis ter gehouden stemming in de Ned. Herv. Gem. Wieringermeer, heeft de gemeente zich met groote meer derheid voor Kerkeraad verklaard. H. H. PAARDENFOKKERS IN NOORD-HOLLAND. Men schrijft ons Daar de Hengsten vereenig'" Holl. Noorderkwartier er niet i geslaagd is voor hxxn leden hen sten te koopen, welke aan de ex schen der fokkers kunnen vol doen om onze mooie paardenfok kerij op te bouwen, zoo hebben de hengstenhouders v. d. Heiden, Wezemael en Dieleman het initi atief genomen om voor de fokkers die werkelijk wat met de paardenfokkerij op hebben en steeds het allerbeste willen, aan gekocht de Hengst „Kluko van Melo", welke hengst het allerbes te bloed heeft van Nederland, daar Kluko geboren is uit „Dra gon 'd Hondzocht", K. 1637, kam pioen van Zeeland door „Avenir de Salomaart" B. S. 29/2062, door „Avenird Herse" B. S. 25/412, het meest beroemde paard ter wereld die dan ook 4 x kampioen is ge weest van België en ook jaren achter een de le prijs heeft be haald der Hengsten met afstam melingen. De moeder van „Kluko" is dan ook de grove en best gelijnde mer rie „Honda van Melo", die dan ook geborexx is uit „Clairon de la Lys", het meest beroemde vader- paard van Nederland. „Honda v. Melo" is geboren uit „Frieda v. Melo" welke op de Nationale Ten toonstelling in 1939 te Den Bosch dan ook de 2e prijs kreeg van de merrie's met afstammelingen wel ke ook de moeder is van „Nico van Melo", Nationaal Kampioen van Nederland en de Prov. Zeeland irx 1939. Daar Kluko ook buitengewoon grof is, zoo moeten de fokkers wel ke uitgeloot zijn bij de Hengsten- vereenigingi boven vernield, niet met de handen in het haar zit ten, daar zij nu de kans hebben de fokkerij op te bouwen, als ooit te voren. Daar dit bxiitengewone vaderpaard terdege van zich zal laten hooren Predikbeurten W.-meer. Goede Vrijdag EVANGELISATIE. M.-meer 7.45 u. Cand. C. Fortxiin. W.-werf 8 uur Cand. R. Ybema. GEREF. KERK MIDDENMEER. M.-meer 7 uur Ds. A. Schaafsma. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp 7.30 u. Ds. L. J. Goede. GEREF. KERK W.-WERF. W.-werf 8 u. av. Ds. H. v. Twillert. R. K. KERKDIENST. Op Witte Donderdag zijn de plechtigheden in alle kerken 's-mor- gens 8 uur, waaronder processie met het H. Sacrament., 'Avonds 7'/a uur gezamenlijke aanbidding. Op Goeden Vrijdag is er des mor- 7Va uur uitstelling v.h. H. Sacra ment in alle kerken en beginnen om om 8 uur de plechtigheden, waar onder de Kruisvereering en pro cessie. 's Avonds 7Va uur Kruisweg oefening te Slootdorp. De laatste lijdensmeditatie zal ge houden worden te Slootdorp op Witte Donderdag avond 7l/a uur. te Middenmeer op Goeden Vrijdag 's middags te 3 uur.N te Wieringerwerf op Goeden Vrij dagavond 7Vs uur. Op Paasch-Zaterdag beginnen de plechtigheden in de 3 kerken 's morgens om 7'/2 uur en circa 9 uur de Paaschmis. Vanaf Paschen zijn de Zondags diensten om 7'/a uur en 10 uur de Hoogmis. 's Middags 3 uur Lof. Na het Lof biechthooren zoolang er komen. 2e Paaschdag zijn de H. Missen wederom 7Va uur en 10 uur en des middags geen Lof. jh.\ Wilt U het huis, dat U thans bewoont koopen of U liever een nieuw huis laten bouwen Wilt U van Uw bestaande reix te-hypotheek af en daarvoor ten RENTELOOZE ONOPZEG BARE hypotheek, welke in hoogstens 16 jaar in gelijkblijvende maandelijksche termijnen afgelost wordt, welke niet meer bedragen dan de normale huur Laat U eens inlichten of vraagt vrijblijvend prospectus aan bij Amsterdam C., Spuistraat 219/221 Vraagt inlichtingen bij Administratiekantoor P. DE GRAAF PARKLAAN H.-HOEF. BEKENDMAKING. 's-Gravenhage, 30 Maart. Het bureau van den bevelheb ber der Weermacht in Neder land maakt bekend Vijf Nederlanders zijn bij een poging om naar Nederlandsch- Indië te komen, teneinde daar oorlogsdienst te doen tegen de landen van het driemogend- lxedenpact, gevangen genomen op gebied buiten Nederland. Zij zijn door een Duitschen krijgs raad in Frankrijk wegens be gunstiging van den vijand ter dood veroordeeld. De vonnissen zijn voltrokken.

Wieringermeerbode | 1942 | | pagina 2