bekwamen in het metaalvak, dat ook na den oorlog werk te over biedt. De leeraren, die aan de Meeu wenlaan telkens nieuwe ploegen opleiden, vertelden ons dat er ge- "vallen zijn waarin de jongelui snel opklimmen en goede verdiensten weten te bereiken. In Amsterdam worden ook personen van elders opgeleid. Op de rolschaats door het land Na de winterperiode is, zoo schrijft de A.N.W.B., het beoefe^ nen van de rolschaatsensport door de jeugd vooral in de buiten wij' ken der steden weer in sterke ma te toegenomen. Zelfs hebben zich menschen tot den A. N. W. B. ge wend, die blijkbaar ter besparing van rijwielbanden en schoeisel, tochten op rolschaatsen door ons land wilden maken en daartoe opgave vroegen van asfalt- en be tonwegen, die voor dit doel ge schikt "zijn. Volgens de wegenverkeersrege ling is echter het gebruik van autopeds en soortgelijke voortbe- wegingsmiddelen op de rijbaan verboden. Aangezien niet duidelijk blijkt of hiertoe ook rolschaatsen behoo- ren, heeft de A. N. W. B. het oor deel gevraagd van den secretaris- generaal van het departement van Waterstaat, welke autoriteit als zijn meening heeft doen kennen, dat onder „soortgelijke voortbewe gingsmiddelen" ook rolschaatsen ■zijn begrepen, zoodat het gebruik daarvan op de rijbaan niet toe laatbaar is. Uiteraard zal de rech ter moeten beslissen. Van de rij wielpaden mogen de rolschaatsen- rijders ook geen gebruik maken, omdat volgens genoemd voor schrift deze paden zijn verboden voor alle weggebruikers, die geen wielrijders zijn. Teneinde moeilijkheden te ont gaan, ontraadt de A.N.W.B. het maken van tochten op rolschaat sen, waarvoor immers alleen de rijbaan of het rijwielpad gelegen heid zou bieden. DISTRIBUTTENIEUWS. Binnenkort nieuwe kolenkaarten. De secretaris-generaal van het département van Handel, Nijver heid en Scheepvaart maakt be kend, dat, waar het van belang is de bevoorrading van vaste brand stoffen voor den komenden winter zoo spoedig mogelijk te beginnen, reeds binnenkort zal worden over gegaan tot het verstrekken van de nieuwe bonkaarten vaste brand stoffen. Bij het uitreiken der nieu we kaarten zal voorloopig geen onderscheid worden gemaakt tus- schen de verschillende categorie ën. die tot nu toe onderscheiden werden namelijk „haarden en ka chels 1 tot en met 4 kamers,", „haarden en kachels 5 en meer kamers" en „centrale verwar ming," zoodat aan al deze verbrui kers een zelfde kaart, gemerkt ,.D. V." van 14 bonnen zal worden verstrekt. De uitreiking der nieuwe brand- stoffenkaarten zal zooveel moge lijk geschieden gelijktijdig met de verstrekking van de bonkaarten voor de zesde distributieperiode. De kaarten zullen uitsluitend wor den uitgereikt aan personen, die de aanduiding „hoofd" op hun stamkaart hebben en in het afge- loopen seizoen een brandstoffen- kaart J. K. of L. hebben ontvan gen. Deze kaart J K of L waarop alle nog niet aangewezen bonnen moeten voorkomen, uitgezonderd die bonnen, welke vernietigd kon den worden, namelijk de bonnen ,21 C.V.' en ,22 C.V..', van de L- kaart moet bij de in ontvangstne ming van de bonkaart D.V. wor den ingeleverd. Ten aanzien van eigenbrandturfproducenten, schip pers, flatwoningen, personen, die geen J, K of L-kaart kunnen inle veren, alsmede B, C, D en E-ver- bruikers zullen nog verdere mede- deelingen volgen. Tabak en snoep kan men koopen waar men wil. Niet gebonden aan détaillist, bij wien T- of P-bon is ingeleverd. Van alle kanten verneemt men op het oogenblik klachten van bo- naide detaillisten in tabaksartike- len en versnaperingen over de prak tijken van minder fatsoenlijke col lega's, waarvan zij vreezen, de dupe te worden. Ook het publiek is ver ontwaardigd over het feit, dat win keliers die steeds hadden beweerd, niets voorradig te hebben, plotse-- ling kwistig over sigaren en sigaret ten of lekkernijeen konden beschik ken, die zij als lokpremie voor bo vengenoemde bonnen gebruikten. Aan critiek op het voorspel van de distributie van rookartikelen en veisnaperingen ontbreekt het even- Daarom wordt er van officieele zijde op gewezen, dat het allerminst in de bedoeling ligt, de knoeiers te bevoordeelen en dat de critiek, die thans wordt vernomen, ook indien zij afkomstig is van menschen, die zich „deskundigen" noemen, op z'n zachtst gezegd, voorbarig is en noo- deloos ongerustheid wekt. Dit zal te zijner tijd blijken. De noodige „correcties" zullen niet achterwege blijven. Met nadruk wordt het publiek er op gewezen, dat men volmaakt vrij is, zijn tabaksproducten of versnape ringen te koopen bij wien men wenscht. Men is dus volsrtekt niet gebonden aan den detaillist, bij wien men zijn T of P bon heeft in geleverd. Volgens een bericht van de „Stockholms Tidningen" is den Führer ter gelegenheid van zijn verjaardag de oudst bekende glo be uit het jaar 1350 als geschenk overhandigd. Het blad wijst erop, dat op de globe Amerika nog niet voorkomt. MOND- EN KLAUWZEER. Onder den veestapel van den vee houder Poel aan den Breedeweg te Castricum is mond- en klauwzeer gebroken. PROVINCIAAL NIEUWS. Duitschland strijdt voor Europa. Opnieuw 143.000 ton tot zinken gebracht. Achttien schepen in Amerikaan- sche wateren en twee i Noordelijke IJszee door Duitsche duikbooten in den grond geboord. OLIE-OPSLAGPLAATSEN OP CURACAO IN BRAND GEBOMBARDEERD. Hoofdkwartier van den Führer 20 April (D. N. B.) Het opperbe vel van de weermacht maakt een extrabericht bekend Het Duitsche duikbootwapen maakt melding van nieuwe groote successen op de verschillende oor- logstooneelen. Aan de Oostkust van Noord- Amerika en in de Caraïbische Zee bracht het Duitsche duikbootwa pen 18 vijandelijke schepen met een gezamenlijken inhoud van 131.000 b.r.t. tot zinken. Een duikboot nam de olie-op slagplaatsen aan de Bullenbaai op Curatjao onder artillerievuur, waardoor deze in brand vlogen. In de Noordelijke IJszee werden uit een convooi in samenwerking met de luchtmacht 2 vijandelijke schepen, waaronder een tankschip, met een totalen inhoud van 12.000 b.r.t. tot zinken gebracht, drie an dere groote schepen werden be schadigd. Op begeleidende oorlogs schepen werden eveneens treffers geplaatst. In de Middellandsche Zee torpet- deerde een Duitsche duikboot een aan den pier van Beiroet liggend schip. Een andere duikboot viel de electrische centrale van Jaffa met artillerievuur aan en bescha digde deze zwaar. DOOI OOK AAN NOORDELIJK DEEL VAN OOSTFRONT. Berlijn, 20 April (D.N.B.) In aanvulling op het weermachtbe- richt van Maandag wordt van militaire zijde medegedeeld r Het smelten van de sneeuw neemt toe en geschiedt thans ook in den Noordelijken sector van bet Oostelijk front. De Duitsche troepen hebben bij eigen aanval len opnieuw terrein gewonnen. Om deze prestaties naar waarde te kunnen schatten moet men zich de buitengewoon ongunstige weers terreinomstandigheden voor stellen. Om vooruit te komen moeten de Duitsche troepen door modder en poelen, vaak ook tot aan de borst door sneeuwwater trekken. HOSPITAALTREIN VOOR DEN FÜHRER. Praag, 20 April (D.N.B.) Op den verjaardag van den Führer heeft de president, dr. Hacha, namens de bevoljki^g van Bohemenj en Moraviië: den plaatsvervangenden Rijksprotector, Heydrich, op het station te Praag op plechtige wij ze een hospitaaltrein, als geschenk voor den Führer, overgedragen, Tijdens zijn rede bij de over dracht van het geschenk v president, dr. Hacha, op den wil van de bevolking actief deel te nemen aan de groote taak van het Duitsche Rijk. Hij noemde den allermodernst ingerichten hospi taaltrein, die den Führer ten ge schenke werd gegeven, een sym bolische gift van de geheele be volking van Bohemen en Moravië. „Wij doen deze gift uit een op recht hart met het doel, daarme de de zorg voor de dappersten der dapperen te dienen." KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Maandagmiddag ongeveer 4 uur is op den Kennemerstraatweg te Hei- loo, nabij de Zevenhuizerlaan, het 5-jarig dochtertje van de familie Kosters, dat plotseling den weg over stak, door een uit de richting Haar lem komende vrachtauto overreden en" op slag gedood. Het meisje, dat eerst een hus had laten passeeren, stak direct daarop den weg over met het genoemde gevolg. De bestuurder trachtte nog door krachtig remmen en geheel naar rechts uit te wijken het ongeval te voorkomen. Rijwieldieven in den val. Zaterdagmorgen werd er bij de politie te Heiloo aangifte gedaan van diefstal van een damesrijwiel. Zater dagavond zag de eigenaresse van het „karretje" een manspersoon met haar rijwiel loopen. Ze waar schuwde hierop onmiddellijk de recherche, die een onderzoek in stelde. Hierbij is gebleken, dat twee zus ters Vrijdagavond het rijwiel had den ontvreemd en dienzelfden avond verkocht voor f 100. Het rijwiel was nu reeds in de 5e hand overgegaan, FILMNIEUWS. Zaterdag en Zondagavond en Zon dagmiddag 3 uur de film Ieder beeft voor mijn commando. In het theater Olympia is weer eens ongenoegen tusschen de direc trice Paulinee Neubert en haar kleinzoon Eric. Gedurende een halve eeuw zwaait de grootmoeder haar scepter in het theater, ze kan op groote successen terugzien en nu komt Eric en heeft de moed te be weren dat haar opvatting van het tooneelspel verouderd en afgezaagd is en dat er thans niet veel men schen meer in het theater komen. Eric vertrekt misnoegd en tracht zijn ergernis te vergeten in de vroolij *^e atmosfeer van ,hel lunapark Tivoli. In een tent voor ringwerpen probeert hij zijn geluk en hij wint de hoofdprijs. Hier komt hij in aan raking met zekere Hella Berson, de dochter van den doodsvijand a zijn grootmoeder. Er volgen hieruit verschillende verwikkelingen die ons boeien fot het einde der rolprent. Hel is 'n film voor alle leeftijden. GEMEENTE WIERINGEN. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Predikbeurten Wieringen, NED. HERV. GEMEENTE. 22 April, Woensdag, 8 uur Herv. Zusterkring te H.-hoef. 23 April, Donderdag, 8 uur, Herv. Zusterkring in kerk Oosterland. 24 April, Vrijdag, 8 uur, V.C.J.B. te Hippolytushoef. ZONDAG 26 APRIL. Oosterland 10'h uur Ds. v. Beek. Westerland 7"- uur Ds. v. Beek. MOLESTVERZEKERING WIERINGEN. In verband met de liquidatie der Onderlinge Oorlogs Molestver- zekering Maatschappij Wieringen, worden de leden dezer Mij er nogmaals aan herinnerd, dat hun risico's na 21 April 1942 niet meer door genoemde onderlinge worden ;edekt. Er bestaat gelegenheid om zon der betaling van inschrijfkosten over te gaan bij de Onderlinge Nederl. Molestverz. Mij., gevestigd te Sneek. Degenen, welke hiertoe nog niet zijn overgegaan, raden wij aan zoo spoedig mogelijk in verbinding te treden met den Heer L. Mon- tulet, Beltstraat 57, H.-hoef. Ook voor niet-leden van de Onderlinge Wieringer bestaat ge legenheid tot toetreding. Politie. Verloren een grijze dameswant en een gouden broche Inl. bij den Gem.-Bode. GESLAAGD. De Heer J. Haver- korn te Den Oever is op het ge houden examen te Utrecht ge slaagd voor vakbekwaamheid mi neraalwater. De Gym Revue gaat nogmaals. De stroom bezoekers, welke reeds viermaal Concordia vulde om de gymrevue te zien houdt nog steeds aan. Het succes is dan ook uitbun dig en het bestuur heeft daarom be sloten de opvoeringen a.s. Zaterdag en Zondag nogmaals te herhalen. Bevestigd. Ir. Wentholt, te Wie ringerwerf, die onlangs tot diaken der Doopsgezinde Gemeente te Wieringen is gekozen, werd Zon dag j.1. door Ds. Lugt bevestigd. Brutale dieven gevat. Onlangs bleek, dat in een directie keet van de fa. Diklcerhoom te H,-Hoef was ingebroken en daar op geslagen beddegoed van een jong paar, dat binnenkort zou trouwen, was ontvreemd. De marechaussee heeft thans de daders gevat, en het grootste gedeel te van het beddegoed in beslag kun nen nemen. De visscherij te Den Oever, Na de strenge winter is thans bij de visschers alles weer bedrijvig heid en de uitkomsten mogen bevre digend worden genoemd. De garnalen-, evenals de scharren en botvischerij gaat goed. De prijs voor scharren is 45 a 46 ct per pond, die voor bol 41 ct, (vast gestelde prijs.) Een paar schepen visschen op mosselen voor de stad. Ook leggen eenigen zich toe op zeesterren visschen voor bemesting. Men is nu vol afwachting of er dit jaar nog ansjovis zal komen. Naar men zegt is er één gevangen een voorbode dus I Gemeente Anna Paulowna. BURGERLIJKE STAND. Geboren Cornelïa Ida Engelina, d. v. C. M. Berbee en M. A. Nijs- senComelis Petrus, z.v. C. L. v. Oosten en Th. M. Molenkamp Albertje, z.v. C. A. Dekkers en H. Eeinders Dick, z. v. C. Metzelaar en J. M. Waiboer Johannes Pe trus Franciscus, z. v. Th. A. Ruij- ter en A. M. van Egmond Rei- nard Willem, z. v. R. Koopman en B. Oving Jacob z.v. A. Keppel en N. Bakker Gretha Janny, d.v. R. C. Waiboer en A. Jimmink. Ondertrouwd I. Paardekooper en T. Berkenpas G. J. de Haan en C. Broersen Jac. Pieterse en A J. Jansen. Getrouwd Joh. A. Ruijter en A. B. Nuij. Overleden A. Wiegman-Jon ker, oud 60 jaar C. Meereboer, oud 63 jaar H. Vos, oud 70 jaar, J. Borst, oud 83 jaar. GELDIGE BONNEN. Bon No. Artikel li) April t.e.m. 25 April 21 A brood 4 rants. brood of gebak 21 B brood "/c rants. brood of gebak 21 A vleesch 1 rants. Vleesch of Vleeschwaren. 21 B vleesch i rants. Vleesch- of Vleeschwaren. 21 A aardappelen 1 3/4 kg. aardapp. 21 B aardappelen lh kg. aardapp. 504 of 404 res. 400 gr. Sinaasapp. 19 April t.e.m. 16 Mei. 279 algemeen 1 kg. Suiker. 280 algemeen 500 gr. Jam of 250 gr. Suiker. 277, 281, 285, 289 algemeen 1 rants. Bloem, Brood of Gebak. 4—09, 4—10 reserve 250 gr. Rijst. 283, 291 algem. 250 gr. Peulvrucht. 284 algemeen 250 gram Gort. 287 algemeen 100 gram Vermicelli of Maizena. 278, 282, 286, 290, 294 algemeen 100 gram Kaas. 21 A t.m. 24 A melk 3I/s L. melk. 21 B t.m. 24 B. melk 1 3/4 L. m. 12 April t.m. 20 April. 19 boter of vet J/a rants. Boter of Margarine. 19 April t.m. 13 Juni 288 algemeen 250 gram Koffiesurrogaat. 01 f i c i e 1 WAARSCHUWING. De Burgemeester van Wïerjn- g.eimeer brengt ter kennis van de ingezetenen, dat WEDEROM van de Duitsche Militaire Autoriteiten ernstige klachten zijn ingekomen over onvoldoende naleving van de verduisteringsvoorschriften in He gemeente Wieringermeer, in jhet bijzonder ten aanzien van de boerderijen. Reeds herhaaldelijk is de be volking dezerzijds gewaarschuwd er voor te zorgen, dat de verduis tering van hun gebouwen of voer tuigen niets te wenschen zou overlaten. Nu desondanks blijkt, dat verduisteringsvoorschriften totaal onvoldoende worden nageleefd, zal de politie daarop een speciale controle uitoefenen en bij het constateeren van overtredingen onmiddellijk overgaan tot het op maken van procesverbaal, zulks zonder voorafgaande waarschu wing. Wieringerwerf, 22 April 1942. De Burgemeester voornoemd, LOGGERS. Distribatiedienst Wieringermeer - Wieringen. De Leider van den distributie- dienst WieringermeerWieringen maakt bekend, dat vanaf heden tot en met Maandag 27 April a.s. de volgende formulieren kunnen worden afgehaald 1. M. D. 107 aanvrage voor hen, die vergiftigen arbeid ver richten 2. M.D. 80 aanvrage voor ex tra rantsoen zeep voor artsen 3. M. D. 269 aanvrage voor zeep voor kappers. De ingevulde formülieren moe ien zoo spoedig mogelijk worden ingevuld. UITREIKING VAN BONKAARTEN in de periode van 26 April tot 15 Mei i Bij deze vestig ik nogmaals uw aandacht op de datum, welke op de bonkaarten van voedingsmid delen voor de 5e periode 1942 ii gestempeld. Zooals reeds op de oproep tot het afhalen van de bovengenoemde bonkaarten is ver meld, is dit de datum, waarop U de bonkaarten voor de 6e periode 1942 moet afhalen. Een ieder heeft er dus voor te zorgen, dat hij op de voor hem geldende datum zijn bonkaarten kan afhalen of laten afhalen. zagen zooals later bleek, om twee zak boonen en twee zak tarwe in de auto te laden. Bij deze landbouwer is in de nacht van Maandag op Dinsdag een fonkelnieuw rijwiel gestolen. Een en ander is bij de politie in onderzoek. JAAP DE RATTENVANGER VAN WIERINGERMEER. Wij hebben in 1936 een repor tage gegeven van de rattenverdel ging in de Wieringermeer. De verdelging van dit langstaar tig ongedierte was opgedragen aan den heer N. van dén Oever, bijgenaamd de rattenvanger van Katwijk en het initiatief ging uit van de Cultuurmaatschappij. Wijl hebben toen aangetoond met cijfers en feiten, welk een ontzaggelijke schade deze parasie ten aan kunnen richten als mén er eenige in de schuur heeft. De rattenverdelging strekte zich toen uit tot alle bedrijven van de Cultuurmij. en bleek een succes. Het lag in de bedoeling dat de particuliere bedrijven ook deel namen aan de verdelging van het gespuis en verschillende pachters aeden mee en lieten de ratten vanger op hun bedrijf toe. Daarna is in de rattenverdel ging de klad gekomen. Er kwa men wat concurrenten, die het beter.... en goedkooper konden doen. Wij zullen maar niet in herhaling treden doch het is in landbouwkrin- gen voldoende bekend hoeveel boe ren er de laatste jaren bij den neus zijn genomen door experts op hét gebied van de rattenverdelging, Men raakte wel zijn geld, maar niet de ratten kwijt. In die zelfde repoitage hebben wij ook over Jaap Grin -geschreven, die toen chauffeur was bij de Cul tuurmaatschappij. Jaap was tijdens de rattenverdel ging in 1936 de hulp van den heer v.d. Oever en heeft toen goed uit zijn oogen gekeken. 'ijrots alle concurrentie bleek wel dat het preparaat van den ratten vanger van Katwijk een onfeilbaar middel was. Jaap heeft ontslag genomen bij de Cultuurmij. en is voor den heer v.d. Oever diens vertegenwoordiger ge worden met het middel „Ratweg". Ratweg is een preparaat, dit vocht herbergt een bacil, die ge drenkt wordt in brood en daarna netjes verpakt in courantenpapier. Het moet speciaal courantenpapier Nadere mededeelingen hierom- 2i>"' d"r schiiI1<!n ralIe" liefde voor te hebben. Maar dat Predikbeurten W.-meer. ZONDAG 26 APRIL NED. HERV. GEMEENTE. Slootdorp 10.30 Ds. Meijer Drees. M.-meer 2.30 u. Ds. Meijer Drees. EVANGELISATIE. M.-meer 10 u. Ds. W. Beerekamp, uit Nunspeet. W.-werf 10 u. Cand. R. Ybema. Slootdorp 2,30 u„ Cand. R. Ybema. Slootdorp 8 uur Jeugdkring. GEREF. KERK MIDDENMEER. M-.meer 10 u. Ds. A. Schaafsma. M.-meer 3 u. Ds. A. Schaafsma. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp 10 uur Ds. L. J. Goede. Slootdorp 3 u. Ds. L. J. Goede. GEREF. KERK W.-WERF. W.-werf 10 u. Ds. H. v. Twillert. W.-werf 3 u. Ds. H. v. Twillert. Predikbeurten Medemblik. ZONDAG 26 APRIL. NED. HERV. GEMEENTE. Medemblik 10 uur Ds. B. de Jong. irent volgen in dit blad van Za terdag, 25 April a.s. De Leider van voorn, dienst, B. D. KEURIS. R.-Katholieke tooneeluitvoering. Zondag 26 a.s. zal in Hotel Smit te Middenmeer de laatste tooneel uitvoering van dit seizoen gegeven worden. Alle Katholieken van de Wieringermeer boven de 16 jaar zijn hartelijk welkom. In verband met de lengte van het stuk zal het aanvangsuur worden vervroegd. Om zes uur gaat de zaal open, ter wijl om half zeven precies met het spel begonnen zal worden. Opge voerd wordt„Tumult in Fleur- stein". Het speelt in de Bieder- mayer tijd omstreeks 1850. Tus schen de verschillende bedrijven zal een pauze worden gehouden van ongeveer een kwartier. Het Bestuur van de Tooneelver- eeniging verzoekt het publiek dringend op tijd aanwezig te zijn. Houdt allen dus de avond van 26 April vrij om dit stuk te gaan zien. Het is uw belangstelling ten volle waard. R. K. KERKBERICHT. geen bezwaar, men moet een ter dood veroordeelde z'n laatste wensch gunnen. De heer Grin heeft de naam aan genomen van „Jaap de Rattenvan ger", hij beschouwt deze als een eerenaam en terecht, ondanks de zwendel die de laatste jaren is be dreven, heeft het middel „Ratweg'' zich weten te handhaven en is ge bleken dat het betrouwbaar is. Wij hebben ons kunnen overtui gen van de doeltreffendheid van het middel, op het bedrijf van den heer A, J. de Bont, op M. 61, waar 19 dikke knapen werden opgezocht, na dat zij gesnoept hadden van „de pa pieren pakjes met lekkernij" door Jaap uitgestrooid. Men moet zich dit even voorstellen, 19 ratten in de schuur 1 De legubere diertjes die zich in den regel een zeer gezegende nako melingsschap veroorloven, zijn in korten tijd tot een familie uitge groeid, waar de ellende en schade niet van te overzien is. Men kent de manier van werken ermoedelijk reeds van Jaap de Rattenvanger. Hij tast de vijand aan in zijn schuilplaats. In alle hoeken en ga- De H. Missen zijn Zondags VI-. strooi[ zijn pakjes neer uur en 10 uur. In de week om 7Va uur. De ouders gelieven de kinde ren voor de voorbereiding tot de II. Communie op tijd te sturen. Maandags, Woensdags, Vrijdags om 8 uur te Wieringerwerf 's Maandags, Donderdags, en Vrij dags om 8'/2 uur te Slootdorp. Zondags na het Lof bijeenkomst van alle jongens die de school ver laten hebben en jonge mannen tot oprichten van 'n Mariaeongre- gatie. Brutaal. Eenige dagen geleden vervoegden zich een drietal perso nen bij den landbouwer R. aan de Zuiderdijkweg per auto. Zij liepen het erf op en vroegen aan de knecht, die juist naar het land zou rijden met kunstmest, of de baas thuis was. De knecht ant woordde van nee, waarop een der personen de knecht aan de praat hield, terwijl de andere twee kans waar noodig wordt het hol uitge graven met de handen, en komt het gespuis in de knuisten van Jaap, en de rat heeft de lataste adem uitgeblazen. Doch dit laatste gebeurt meer om de sport. Hoofdzaak is de verdelging met het middel „Ratweg en dit werkt succesvol. Onderscheidene landbouwers heb ben reeds een contract afgesloten met de heer Grin en laten hun be drijf regelmatig controleeren. Dit is een belangrijke factor, de con trole, hierdoor bereikt men dat de ratten zoogoed als geen kans meer hebben tot verbreiding. Wiaardoor de rattenplaag tot een minimum be perkt blijft. Adverteert in dit Blad Succes blijft niet uit 1

Wieringermeerbode | 1942 | | pagina 2