A, Y,V Oi U >vxi niet I sJK&è f* ^Jett tegeyi: voor het te laat ls een prospectus aan bij RENÖVA7UM Lage voorschotprerr.ie Beperkte aansprakelijkheid. Vlotte schaderegeling. Afrekening van schade per half jaar. Algem. Onderling Waarborg Genootschap kracht. Ons volk moet lichame-. MAARSCHALK PETAIN 86 JAAR lijk en geestelijk een krachtig ge Vichy, 23 April. (D.N.B.) Maari heel worden en-daarom, is het'schalk Pétain'hoopt Vrijdag zijn' ER MOET ZOOVEEL MOGELIJK VET VERBOUWD WORDEN. De teelt van Blauwmaanzaad De 'vetvoorziening van ons land' vraagt op het oogenblik de in-J spanning aller krachten immers de langdurige strenge winter heeft de melkopbrengst van onzen vee stapel sterk -doen dalen, terwijl bovendien in verschillende gewes ten het koolzaad groote vorst- schade heeft ondervonden. Daar om wordt er van officieele zijde met klem op aangedrongen om nog zooveel als het maar mogelijk is blauwmaanzaad te verbouwen, een éénjarig gewas, waarvan het zaad een hoog oliegehalte heeft. Door een flinken richtprijs in het uitzicht te^ stellen, van f 60.- per 100 kg., door de scheurpremie voor grasland te verhoogen tot f 250.- pér 'ha., alsmede door aan eiken blauwmaanzaadverbouwer het' recht te geven tot aankoop van 1 kg. spijsvet boven het normale rantsoen, voor elke ingeleverde 100 kg. zaad, worden de landbou wers geanimeerd een groote op pervlakte met dit gewas te bete len. Volgens de rassenlij st van het Institttut voor Plantenveredeling te Wageningen worden de daar genoemde rassen in den handel gebracht door- van der Have te Kapelle bij Goes, door Dr. Mans- holt m den Westpolder Gronin gen) en door P. J. Timmers te Klundert (N. Brabant). Het is gewenscht zaaizaad te gebruiken, dat een goede kiem- kracht heeft. Het gewas wordt bij ons vrijwel uitsluitend verbouwd op de klei en zavelgronden. Het land dient goed bewerkt te zijn, vooral niet te nat zijn gelegen en behoorlijk vrij te zijn van onkruid. Het ge was ontwikkelt zich eerst zeer langzaam, zoodat onkruiden dan zeer veel kwaad kunnen doen. Mét Eèt ook op de onkruiden is het niet gewenscht stalmest te gebruiken. Wat de voorvrucht betreft is het maanzaad niet kieskeurig, het kan na. vrijwel elk gewas worden verbouwd als het land maar vol doende schoon is. Als bemesting gpve men zoo mogelijk kali en fosforzuur en 3500 kg. stikstof. Belangrijk is, de grond met al le beschikbare middelen te bren gen tot een mooi zaaibed. Diep bewerken is niet noodig, maar het zeer fijne zaad moet er gunstige groeiomstandigheden vinden. jjgk. zaaien geschiedt meestal in April. Aan vroeg zaaien wordt doorgaans wel de voorkeur gege ven, maar het kan tot diep ii Mei. Men zaait breedwerpig of op rijen, in het eerste geval gebruikt men 8 tot 10 kg zaad per ha.„ in liet "laatste geval kan 2 a 4 kg. voldoende zijn. Als de grond los is kan voorrollen gewenscht zijn. noodzakelijk, dat een in aanleg gezond gezin, dat door omstandig heden als daar zijn, ziekte of werkloosheid in verval dreigt te raken, door den Volksdienst met alle ten dienste staande midde len wordt geholpen. Al is ;dan de barre winter de tijd, waarin hulpbehoevenden den grootsten materieelen nood kennen, het zal ieder duidelijk zijn dat die nood gemeenlijk volstrekt niet eindigt met het jaargetijde en dat met name de geestelijke nood met jaargetijden al weinig verband houdt. De Volksdienst vindt hier in nu zijn taak, en tot dat doel zijn bij den Volksdienst verschei dene takken van dienst onderge bracht. Wij noemen er nog eens eenige de moederuitzending, de jeugduitzending, de gezinshulp, de jeugdtandverzorging, enz. Het spreekt vanzelf, dat er voor dit werk in het geheele land een zeer 86sten verjaardag te vieren. Op zijn wensch zullen er geen officieele feestelijkheden worden gehouden en de maarschalk zal den dag in intiemen kring door brengen. GEMEENTE WIERINGEN. DISTRIBUTIE - NIEUWS. Wij maken onze lezers attent op verschillende belangrijke mede- deelingen van de distributiedienst Wieringermeer-Wierngen, voorko- mende in het „Wieringermeerhoekje. HERVORMDE KERK. Op Maandag 11 Mei des avonds half acht zal Ds. Westmijse van Rotterdam in de Ned. Herv. Kerk tè H.-hoef weder een avonddienst leiden. Onderwerp„Het masker voor 't gelaat der toekomst" groot aantal vrijwilligers noodig Wederom op initiatief en met me- is men spreekt van een aantal dewerking van de Hervormde van twee a drie honderd duizend Met de werving dezer vrijwilli gers gaat het voorspoedig de Volksdienst vindt zijn aanhan gers in alle kringen en vogek van zeer diverse pluimage zijn doordrongen van de noodzaak hulp te brengen aan menschen in nood. ONZE VOLKSDIENST. Ofschoon nog steeds een schra le koude wind uit het. Noorden of Oosten ons doet huiveren, gert nu de Lente toch wel met zeer snelle schreden en de uit den strakblauwen hemel stralen de zon toovert het teere jonge groen aan boom en struik. Met de intrede van het voorjaar ii meteen voor Winterhulp Neder land het seizoen ten einde geko men en de Nederlandsch Volks dienst neemt de taak over en draait sinds kort op volle toeren. Het doel van den Nederland- schep Volksdienst mag nu zoo langzamerhand bekend worden verondersteld het is de instand houding en versterking der volks Géén serviezen e.d. vóór 1 Mei a.s. Op dien datum gaat distributie voor aardewerk en porcelein iif; gl werk valt er buiten. Het thans van kracht zijnde verbod tot het koopen, verkoo- pen en afleveren van thee-, tafel en ontbijtserviezen of servies goed van aardewerk of porcelein is verlengd tot en met 30 April '42 Onder serviesgoed moet wor den verstaanplatte borden, diepe borden, dessertborden, ont bijtborden, koppen met bij behoor rende schotels .(oorgoed) losse koppen en kommetjes, gedekte schotels (dekschalen), vleesch- schotels (rond en ovaal), visch- schotels (rond en ov^al), soepter reines, sauskommen, saladebak- ken, zuurschalen, theepotten, kof fiekannen, melk- en roomkanne tjes, Suikerpotten^ botervloten, broodschalen, melkkannen, melk bekers, nestenschalen. Na het verkoopverbod zal cfis- tributie volgen. Het spreekt van zelf, dat daarbij allereerst diege nen in aanmerking komen, die nieuw aardewerk beslist noodig hebben. Dit*zijn in de eerste plaats zij, die gaan trouwen, die voor een uitzet o.a. serviezen, kop pen en schotels noodig hebben. De overheid zal doen wat zij kan hn deze menschen van het noo- dige te voorzien, doch ook hier zal vermoedelijk heel dikwijls aan speciale wenschen niet kunnen worden voldaan. Voor alle gezin nen met kleine "kinderen zal bo vendien gelegenheid bestaan eenig aardewerk te betrekken op nader aan te wijzen bonnen Pas daarna komen andere gegadig den in aanmerking. Voor hen wordt echter ook een distributie regeling getroffen. Glaswerk valt buiten de voor genomen regeling. Ook hiervoor bestaat de rantsoeneering ten aanzien van de levering door fa brikanten en grossiers aan win keliers op basis van het jaar 1940 Hoewel met de verschillende soorten glaswerk (huishoudelijk glaswerk, medicijnglas, verpak kingsglas, café- en hotelglas) eveneens zuinig dient te worden omgegaan, staat hiervoor een ei genlijke distributie volkomen bon nen-systeem „niet" ophet pro gram, daar het gebruik van huis hoüdelijk glaswerk belangrijk minder is dan dat van aarde werk. Wel kan terloops worden meegedeeld, dat inmaakglazen en rubberringen hiervoor slechts op zeer beperkte schaal beschikbaar rullen zijn. HUISVROUWEN VEREENIGING WORDT OPGEHEVEN. De Ned. Vereen, van Huisvrou wen heeft Donderdag in een al- gemeene vergadering het voor stel van het Hoofdbestuur om tot ontbinding der vereeniging over te gaan, met 121 tegen 19 stem men aangenomen. Zusterkring. Houdt dezen avond vrij. EEN UNICUM. Een geit van den heer j. Schel- tus te Westerland schonk aan 5 jonge sikjes 't leven. POLITIE. Gev. een paar beige jongenswanten. Verloren een damessjaal een lichtbruine ceintuur. Inl. bij den Gem.-Bode. POLITIE* Verloren èen damesarmband horloge. Inl. Gem.-bode, H.-hoef. en Succes-Nieuws. DISTRIBUTIE IN V.S. IN LEVENSMIDDELEN. Parijs, 23 April. (D.N.B.) Naar radio Lyon uit Washington ver neemt* zal met ingang van 5 Mei in de Vereenigde Staten distributie van levensmiddelen worden ingevoerd. Programma voor Zondag a.s. SUCCES I K.V.V. I. Aanv. 2 u. P. Posthumus Jn. Loht J. Idema. Jr. de Vries, Th. Rijkers, H. Lont, Alb. Schmitt, G. <ie Loos, A d. Hollander, Montulet, C. Lont. Kes. D. Hartman. SUCCES II ZAP. I Aanv. 12 u. S. Slikker J. Halfweeg, P. Metselaar, Jb. v. Ro, R. Clootsj A. de Vries H. Edens P. Lont A. Mast, J. Kemna, E. Bos, Res. H. Bos, S. Rump. l GELDIGE BONNEN. Bon No.Artikel 26 April t.e.m. 2 Mei 22 A brood 4 rants. brood of gebak 22 B brood 12 rants. brood of geb. 22 A vleesch Vleesch of Vleeschwaren. 22 B vleesch rants. Vleesch- of Vleeschwaren. 22 A aardappelen 1 3/4 kg aardap. dknst maakl bekead aan 22 B aardappelen V» kg. aardapp. 19 April t.e.m. 16 Mei. 279 algemeen 1 kg. Suiker. 280 algemeen 500 gr. Jam of 250 gr. Suiker. 277, 281, 285, 289 algemeen 1 rants. Bloem, Broqd of- Gebak.' 4.9, 4—10 reserve 250 gL .Rijst. 83, 291 algem. 250 gr. Peulvrucht. 284 algemeen 250 gram Gort. 287 algemeen 100 gram Vermicelli of Maizena. 278, 282 286, 290 294 algemeen I ONS WIERINGERMEERHOEKJE. BEKENDMAKING. Officieel. Distributiedienst \V ieringermeer - Wieringen. De Leider van bovengenoemden belang hebbenden le. Vanaf Maandag 27 April t.m. 15 Mei a.s. zullen de bonkaar ten voor de 6e periode worden uit gereikt op ondergenoemde plaatsen tijdstippen Wieringerwerf 27 en 28 April in het gymnastieklokaal Slooldorp 29 en 30 April in het gymnastieklokaal Middenmeer 4 en 5 Mei in het gymnastieklokaal Den Oever 6 en 7 Mei in Holel 100 gram Kaas. 21 A t.m. 24 A melk 3'/ss L. melk. 21 B t.m. 24 B. melk 1 3/4 L. m. 3—12 of 412 400 gr. Sinaasapp. 21 April t.e.m. 29 April 21 boterkaart Va rants. Boter. 21 vetkaart Boter of Margaine of Vt rants. Vet. 19 April t.m. 13 Juni 288 algemeen 250 gram Koffiesurrogaat. ANDERE BONNEN. Bon No.Artikel 16 Petroleum 2 Liter Geldig t. 13 Juni. 07 K.F., Brandstoffen 1 eenh. 08 K.F. Brandstoffen 2 eenh. Geldig t. 30 April. 272 Algemeen 1 rants. Zeep, 30 Apr. I Zeep 1 rants. zeep 30 April.' I Toiletzeep, 75Ngr. Toiletz. 30 Apr. L, (Mannen) Textiel 50 gr. Scheerzeep 30 April. 16 Honden- en kattenbrood 30 Apr. Op bon 07 en 08 K.F. geen anthr. WIERINGERMEER. ZIEKENHUIS VERPLEGING OP EIGEN BEENEN. Zooals bekend mag zijn, heeft de vereeniging voor ziekenhuisverple- ging te Schagen ongeveer 10 jaar terug haar bemoeiingen uitgestrekt tot hen die de W.-Meer bevolken. Overeen werd gekomen dat de Wieringermeer een onderafdeeling zou worden van Schagen, doch de verbintenis zou een tijdelijke zijn. Zoodra de Wieringermeer op eigen beenen zou kunnen staan, zou de verbintenis eindigen. Onlangs is in een vergadering op voorstel van het bestuur, besloten om de W.-Meer los te laten en hier an te maken een zelfstandige ver eeniging. Hiervoor was Donderdagavond in Hotel Smit le Middenmeer een ver- Predikbeurten Wieringen. NED. HERV. GEMEENTE. ZONDAG 26 APRIL. Oosterland 10'A- uur Ds. v. Beek. jij gadering belegd, waarvoor de leden Westerland 7Vs uur Ds. v. Beek. w, M-._ j.Oj DOOPSGEZ. GEMEENTE. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. Lugt. EVANGELISATIE. H.-hoef 10 uur de.hr. O. Deen. Den Oever 4.30 u. de hr. O. Deen. R. K. KERK St. HIPPOLYTUS. Hoofdstraat 23. Zondag: 3de Zondag na Paschen. Viering van het Beschermfeest van St. Jozef. Vroegmis om 7.30'. uur. Hoogmis om 9.3p uur. 's Middags om 2.30 uur Lof met feestpreek. Daarnn Bibliotheek en jongens- en meisjejsjeugdwerk. Dinsdagavond om 7.30 uur Anto- nius Lof. Donderdagavond om 7.30 uur Lol tot opening van d6 Meimaand. Van 7-8 gelegenheid om te biechten Vrijdag eerste* Vrijdag der maand. Om 7,30 uur Gez. H. Mis ter eere van het H. Hart, Vrijdag- en Zaterdagavond om 7.30 uur Meimaandoefening. Woensdag om 9.30 uur Gez. H. Mis met huwelijksinzegening van Jan Klaver ea Neli Boersen.' Aardappel-Inventarisatie. De Provinciale Inkoopcentrale van Akkerbouwproducten voor Noordholland maakt bekend, dat aanvangende 27 April a.s. in de geheele provincie een inventari satie zal worden gehouden van de aardappelvoorraden op de bedrij ven der aardappeltelers. Hiervoor zullen de vertegen woordigers der V.B.N.A. de bedrij ven bezoeken. van W.-Meer waren uitgenoodigd. De vergadering stond onder lei ding van den hr. Wissekerke uit Schagen, terwijl aan dc bestuurs tafel nog enkele bestuursleden van Schagen zitting hadden. De hr. Wissekerke hield een kor te inleiding, waarin hij de werk zaamheden memoreerde, die in de afgeloopen 10 jaar waren verricht. De toestand is zoo, aldus de heer Wissekerke, dal de verhouding Scha gen-W.-Meer is geworden dat de onder-afd. W.-Meer grooter is dan de afdeeling Schagen. Het ledenaantal is door het Zie- kepfondsbesluit wel beduidend terug geloopen, doch dat neemt niet weg dat er momenteel nog zijn 863 le den, wat bij een intensief werken be duidend opgevoerd kan worden. Ook Dr. v.d. Sluis geeft eenige toelichting. Nadat eenige vragen zijn gesteld door de aanwezigen, wordt besloten de verbintenis met Schagen te be ëindigen. Een voorloopig bestuur wordt aan gewezen. Zij zullen de loopende ^a- ken regelen. Als .overdrachtsdatum woidt bepaald 30 Juni a.s. In het voorloopig bestuur hebben zitting de heeren W. A. Blijdorp H. Heerink, R. J. Ridder, J. Varke- visser en Schoneveld. Dt heer Blijdorp dankt het be- Wiron Hippolytushoef 8, 11, 12, 13 en 15 Mei in Hotel de Haan. Op de bonkaart 5e periode van het hoofd van het gezin staan dag en uur vermeld een ieder moet op den aangegeven tijd de kaarten afhalen of doen afhalen. 2e. Gelijktijdig worden de na volgende kaarten uitgereikt a.) Yersnaperingkaarten en rook- kaarten. Hiervoor moefen de in de pers bekend gemaakte letters van de textielkaart worden ingeleverd, waartoe de textielkaart in de des betreffende stamkaart moet worden aangeboden. b.) DV-KAARTEN, voor vaste brandstoffen ypor verwarming. 'itgen overlegging van de distri- buiiestamkaart van het hoofd van hei gezin en de oude J-, K-, of L- kaarl zullen nieuwe z.g. DV-kaarten voor het stookseizoen 1942-1943 worden afgegeven, onder voorwaar de, dat op de stamkaart het code nummer van den brandstofleveraiT- cier is ingevuld en alle niet gpldig verklaarde bonnen van de oude kaart aanwezig zijn. Indien de in vulling van het codenummer nog niet of niet op de juiste manier is geschied, kan dus geen DV-kaart worden uitgereikt en zal dén be- treffenden persoon eerst bij de' uit reiking van de bonkaarten 7e peri ode gelegenheid worden gegeven de kaarten af te balen. Ten aanzien van schippers, woningen met uitsluitend „Cen- trale verwarming" en geen stookgelegenheid, personen, die geen J-, K- of L-kaart kunnen inleveren, vermissingen en B-, C-, D- en E- groot- en kleinverbruikers, volgen nog nadere mededeelingen. c.) Vitamine C-Tabletten. Deze worden uitgereikt aan i le. a.s. moeders. Alleen die vrouwen komen in aanmerking, die een attest 1 afgege ven tusschen 27 April en 16 Mei) van een arts of een vroedvrouw kun nerl overleggen, waaruit blijkt, dat zij in de laatste 4 maanden der zwangerschap zijn. Tegen inlevering van dit attest tn op vertoon van de distributiestam kaart wordt één pakje vitamine tabletten uitgereikt. 2e. Jonge moeders. wier kinderen geboren zijn na 15 Februari 1942 doch vóór 1 Mei 1942, op vertoon van de distributie- stamkaarten van de jonggeborene cn van de moeder. d.) Zware en zeer zware arbeid. Voor Middenmeer, Den Oever cn Hippolytushoef zullen deze kaarten tegelijk met de andere bonkaarten kunnen worden afgehaald. Werkgeversverklaringen meebrengen! De uitreiking van deze kaarten zal geschieden in bovengenoemde lokalen. voor Wieringerwerf op 6 en 7 Mei en voor Slootdorp op 8 en 11 Mei De Leider voornoemd, B. D. KEURIS. 2e UITVOERING YVEERINGERMEERFANFARE. De Wieringermeerfanfare heeft Zaterdagavond in Hotel Smit te Middenmeer haar tweede uitvoe ring gegeven, die evenals de uit voering. van veertien dagen terug goed geslaagd is. De zaal was wel niet geheel vol, doch gezien dat er 'ook een feest avond te Slootdorp was van de Gymvereeniging, kan de opkomst bevredigend genoemd worden. Het publiek heeft weer genoten van de muziek en het tooneelstuk. Predikbeurten W.-meer. ZONDAG 26 APRIL EVANGELISATIE. M.-meer 10 u. Cand. v. Hassel uit Utrecht. W.-werf 10 u. Cand. R. Ybema. Slootdorp 2.30 u. Cand. R. Ybema. Slootdorp 8 uur Jeugdkring. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Slootdorp nm. 3 uur Da. Büch (.Twisk) gebouwtje Maatsch. Werk. Zie voor predikbeurten ook ons no. van Woensdag. DOOPSGEZINDE KERKDIENST. .Men verzoekt ons de aandacht er op te vestigen, dat de dienst, welke Zondag a.s. te Slootdorp geleid zal worden door Da. Büch, zal plaats hebben in het gebouw tje Maatsch. Werk en dat de dienst zal aanvangen te 3 uur. I R.K. KERKBERICHT. Zondag a.s. Beschermfeest van St. Jozef. De H. Missen zijn Zondags 7Va" uur en 10 uur en in de week om 7V= uur. Zondagmiddag om 3 uur Lof. Na het Lof bijeenkomst van alle jongens, die de school verlak ten hebben en van alle jonge man nen tot oprichting van 'n Maria- congregatie. We rekenen ook op alle volontairs en commensaals. De voorbereidingen voor de le H. Communie zijn voor Wieringerwerf Maandag, "Woensdag, Vrijdag 8 u. en Maandag, Donderdags 's Vrij dags te Slootdorp om 8'/s uur. Vrijdag le Vrijdag der maand, toegewijd aan de bijzondere ver eering van Jezus' Goddelijk Hart 's avonds om 7'/s uur Lof met toe wijding tevens opening v. d. Mei maand. Zaterdag van 6'/j u. 8 u. biechtgelegenheidom 7 uur ge- zamelijk Rozenkransgebed. VEREENIGING VOOR BEDRIJFSVOORLICHTING IN DE WIERINGERMEER. 1 Mededeeling No. 64. Een afscheid en een intrede. Hoewel niet geheel als hekke- sluiter, heeft ten slotte ook de bedrijfsleider v. d. proef boerderij „De Prof. van Bemmelenhoeve", de heer T. G. Geertsema, Maandag j.1. met zijn gezin den polder ver laten. De heer Geertsema vestigt zich Als opvolger van den heer Geert sema is nl. benoemd de heer J. Schipper, voorheen bedrijfsleider van het Landbouw Proefbedrijf „Zeeland", in de Wilhelminapol- der. De heer Schipper heeft Dinsdag j.1. reeds met zijn gezin zijn intrek vooreerst in Vollenhove, om van genomen op de Prof. van Bemme- MARKTBERICHTEN. Schagen 23 April 1942. Aange voerd 102 Geldekoeien (mag.) f 250 —425 149 Geldekoeien (vette) Centrale30 Kalfkoeien f 350— 425 20 Pinken f 140—250 49 Pin ken Centrale 682 Nuchtere kal veren Centrale, 16 fok f 3045 3 Schapen vette Öentrale 117 O- verhouders f 30—45 17 Bokken en Geiten f 2—70 5 Biggen f 22.50 len, bij -34* 157 Konijnen f 1.50—7; 5 Kippen f 3.50. Schager het vele gezin werk wat tot heil van menig ia de Wieringermeer is verricht in deze 10 jaren. De heer Wissekerke dankt de beer Blijdorp voor deze woorden en zal bet overbrengen in Schagen. Vervolgens dankt de heer Wisse- keike de beer Varkevisser, die lange jaren de Wieringermeer heeft ver tegenwoordigd in het bestuur. Hierna sluiting. Politie. Gevonden een Vulpen houder. Inl. Politie..-Slootdorp. TE KOOP AANGEBODEN een in goeden staat zijnde Vierwielige Wiedmachine Compleet voor graan en bieten, plus 3 aanaarders voor aardappe- K. DEKENS, Schagerweg, Middenmeer. daaruit voor de derde maal zijn pioniersarbeid in een nieuwen Zuiderzeepolder te beginnen. Evenals in de Andijker Proef- polder cn de Wieringermeer zal hij ook m de N. O. Polder als be drijf sboer met de zorg voor en de technische uitvoering van het proefveld-werk worden belast. De resultaten welke daarmee door hem, gedurende de laatste jaren in dezen polder werden be reikt, kennen de velen die de Prof. van Bemmelenhoeve op ex cursies bezochten. Met leedwezen namen velen dan ook kennis van zijn aanstaande overplaatsing. Maar hoewel wij den heer Geert sema als bedrijfsleider noode za gen vertrekken, mag het ons tot verheugenis stemmen, dat het be stuur van de nieuwe stichting „De Prof. Dr. J. M. van Bemmelenhoe ve", er in geslaagd is een nieuwe bedrijfsleider te vinden, die zijn sporen op dat gebied ook reeds verdiend heeft. lenhoeve. Wij hopen en vertrouwen, dat bet beide heeren gegeven mag zijn in hun nieuwe omgeving dezelfde waardeering te verwerven, welke zij ook in hun oude werkkring genoten en wenschen hen daarbij van harte succes. L. R. D. Behandeling urgentieverklaringen ter verkrijging van landbouwwerk tuigen enz. stopgezet. Wij wijzen er van dezen plaats nog even op, dat van officieele zijde is bekend gemaakt, dat aan vragen ter verkrijging van urgen tieverklaring voor aankoop van landbouwwerktuigen enz. niet meer in behandeling worden ge nomen. Het aantal aanvragen overtreft reeds verre de beschikbare hoe veelheid, zoodat verdere indie ning van verzoeken geen zin meer heeft. L. R. D.

Wieringermeerbode | 1942 | | pagina 2