ff. Spr. herinnert aan de prachtige radiorede van de presidente van den Bond van Boerinnen e. a. Plattelandsvrouwen, Mevr. de Haan - Bosker waarvan spr. ver wacht dat deze een ruim gehoor heeft gevonden. Verdachtmaking en tegenwer king is niet in het belang van on ze standgenooten, en men kan er verzekerd van zijn, werken wij niet mee, dan zullen anderen het voor ons doen. BOERENLEIDER SAAL SPREEKT Na de pauze heeft de Prov. Boe renleider gesproken. Deze begint met op te merken, dat dit de achtste bijeenkomst is van den Landstand in Noord Hol land. Gebleken is dat er medewer king wordt verleend, maar ook veel tegenwerking. Nog nooit, aldus spr., is er in Ne derland iets goeds geboren, of het ging gepaard met strijd en soms met bloed en tranen. De menschheid heeft voor het goede altijd veel moeten lijden, dat was in het jaar 1000 zoo en dat is ook in het jaar 1942. Zoolang er menschen zijn, zal het altijd zoo blijven, dat een minder heid «het goede wil, Nederland beleeft thans een tijd, dat bijeengebundeld wordt, wat bij- eenhoort. Wij hebben geleefd in ver Bnippering op schier elk terrein van ons maatschappelijk en geestelijk leven. Het aantal organisatiën loopt in de duizenden. Wanneer wij niet bijeenbrengen wat bijeen behoort, zaT straks een ander het doen is er straks gezegd. Er is een deel boeren, die in de broek hangen, wat dat beteekent weet U als landbouwers allemaal, als een paard dat doet. Ik vind dat niet erg als ze het maar zoo doen dat ik het bekijken kan. Men komt nu aan met het smoes je „ik doe niet aan politiek". Spr. vraagt of de oude organisaties niet aan een politiek stelsel gebon den waren. L.T.B., C.B.T.B. waren ondergeschikt aan de politieke par tijen. En de neutrale organisaties huldigden het liberale en democra tische stelseL Wij doen in den Landstand niet aan partij-politiek, ofschoon wij wel een bepaalde politiek voorstaan. Doch wij zullen hen niet dwingen Nationaal-socialist te worden. De besten onder onze boeren zul len de leiding hebben in den Land stand. En als het thans niet de besten zijn, die de leiding hebben, dan is dat niet cnze schuld doch van hen, die aan de kant blijven staan. De Landstad is er niet om een politieke wil óp te leggen. Doch wij wensche ook geen mede werking van elastiek. Spr. komt dan bij de voedsel voorziening. Deze is en blijft voor- loopig in Staatshanden, omdat wij als Landstand met ons principe in botsing komen. Het is in lijnrechte strijd met onze beginselen. Spr. geeft een opsomming van de diverse crisis-centrales de er niet waren voor de boeren, maar om de produc tie te vernietigen. Spr. wijst op de veredelde producten die zijn vernie ligd. Naar Duitschland mocht het niet, want Duitschland kon niet met goud en geld betalen. De Nederl. Regeering keek alleen maar naar goud en geld. Duitschland kon wel met goederen betalen, maar dat mocht van Engeland en Amerika niet. Onafhankelijk waren we dan ook al lang niet meer. Spr. begrijpt daarom de tegenwer king niet van een deel van. ons volk tegen Duitschland. Als Duitschland ons thans niet zou helpen, zouden we allen ster ven als ratten op een zinkend schip. Wij zullen niet schromen om de ophitsers en zij' die onze voedselpo sitie in de war sturen, geducht fe straffen. Vanmorgen is juist in de Staats courant een besluit afgekondigd, dat de Landstand een verordeningen blad krijgt. Dat wil zeggen, dat wij een tucht recht krijgen voor den Landstand. In de Wieringermeer, aldus spr,, daar moet zitten, aldus is het ons altijd verteld, de kern van de Ned. Boerenstand. Een geselecteerd gezelschap. Poli tiek gesproken, ja. Het lijkt de oude Tweede Kamer wel. Zooveel van dit en zooveel van dat. Dat heeft men netjes in Den Haag uitgeknobbeld. maar of het nu wel precies alle boe ren zijn met de noodige vakbe kwaamheid, betwijfelt spr. De Wieringermeer moesi een so ciale gemeenschap zijn. In wezen hebben zij allemaal het gevoel of zij er alleen voor hun zelf zijn. Er zijn sommige boeren, die een groot deel van hun oogst versjacheren en spr. noemt dat een stelletje tuig van de eerste orde. Als spr. het voor het zeggen had, dan moest men ze naar Oostland sturen voor dwangarbeid. De zwarte handel tiert daar welig. Men schroomt niet om zijn halve oogst aan den zwarten handel te verkoopen. Er zijn daar boeren die 20 a 30 duizend gulden extra ver diend hebben met den zwarten han del. Wanneer men daarmee doorgaat zal de tijd komen, dat deze men schen op staande voet van hun be drijf worden verwijderd, met de be paling dat ze nooit in Nederland meer het boerenbedrijf kunnen uit oefenen. Vervolgens gaat spr, over tot de Tuinbouw. Daar zijn de moeilijkhe den grooter. Spr. kan zich voorstel len, al wil hij het niet goedpraten, dat men buiten de veiling om ver koopt. De prijzen zullen moeten worden herzien, zoodat dit niet meer noodig is. De Landstand is hiervoor aan het werk. Spr. behandelt daarna het distri butiesysteem. Er zijn veel te veel kleinhandelaren. Het Dutsche Rijk is bezig levensruimte te scheppen in het Oosten, ook voor Nederland. Op den duur zullen wij daar woon- centra's krijgen voor Nederlanders, zooals dat ook vroeger reeds het geval was. Ons volk moet uit zijn slaap ge wekt worden. Het is bovendien kop pig, maar dat is ook een goede ei genschap. Ons volk staat aan den verkeer den kant. Wij zullen ons meer naar het Oosten moeten richten. Ook de positie van den Iandarbei der zal verbeteren in den Landstand Het als kat en hond naast elkaar leven van arbeider en boer moet uit zijn. Dit houdt in, dat de landarbei der ook meer hart voor het bedrijf moet krijgen. Vervolgens behandelde spr, de Landbouw Crisis Organisatie. De heeren zijn daar taai en houden nog vast. Wij zijn het met de gang van zaken daar niet eens omdat wij de ordening van onderaf willen heb ben en niet van boven af. Klachten moeten zooveel mogelijk ter plaatse opgeheven kunnen worden. Spr. zou nu wel de menschen van den Landstand kunnen benoe men in de L.C.O.'s, doch dan had je tijd van 'n oogenblik de grootste revolutie op iedere plaats, waar zoon commissie was. Spr, heeft zich daarom op het standpunt gesteld van „zij, die gelooven, haasten zich niet". Het leidersbeginsel wordt in den Landstand gehuldigd, doch geen geen dictatorschap. Dictators had men vóór 1940, na 1940 leiders. De leiders doen niet alles op ei- q houtje, want dan zouden ze verongelukken. Wij hebben onze ad- Met de Burgemeesters in Noord Holland is over het algemeen sen goede samenwerking verkregen. Er zijn er nog enkele, die te veel naar de Bisschop luisteren, doch deze zullen wel verdwijnen. Spr. heeft het gevoel, dat de boe ren den Landstand wel zullen aan vaarden, op den duur, uitgezonderd een stelletje plutocraten. Onze organisatie is nog lang niet afgebouwd. De vorige organisaties hebben er 100 jaar over gedaan. Wij hopen de opbouw in 5 a 10 jaar te voltooien. De jeugd van thans zal de Landstand opbouwen. Na nog een beroep gedaan te heb ben op de aanwezigen om de begin selen van den Landstand uit te dra gen, besloot spr. zijn met herhaal delijk applaus onderstreepte rede. De bijeenkomst werd door den heer Leeuw hierop gesloten. GEMEENTE WIERINGEN. Officiëele mededeeling. DISTRIBUTIENIEUWS. We maken onze lezers attent op belangrijke distributie-mededeelingen voorkomende onder het Wieringer- meerhoekje. Openstelling winkels. Op 2e Pinksterdag mogen de win kels als op werkdagen geopend zijn. DE TURNDAG VAN HOLL. NOORDERKWARTIER. Mevr. Posthumus - Snooij wederom kampioene. Wij zijn in ons vorig nummer wat betreft de successen van de Wieringer Gymvereenigingen on volledig geweest. Deze dag, waarop uitstekend werd geturnd, mag goed ge slaagd heeten en vooral het laat ste nummer Dames Afd. A was een groot succes. Dit was ieen spannende kamp tusschen de kampioene Mw. Posthumus - Snooij van Wieringen en Mej. Splgt van Anna Paulowna, die el kaar slechts met 'n half puntje verschilden. Leider van den wedstrijd was de heer H. Pennekamp te Anna Paulowna, daarbij geassisteerd door den heer A. Sleutel te Wie- ringerwaard. De jury bestond uit Mw. Ra ven-Kok te Den Helder en de hee ren J. P. Schotsman te Winkel en C. Lensen, L. v. Bodegraven, H. Besteman en N. Duineveld, allen te Alkmaar. Na afloop der wedstrijden werd deze zoo uitste kende geslaagde Turndag geslo ten door Mr. Breebaart met dank aan de dames en heeren die er het hunne toe hadden bijgedra gen dat een en ander zoo vlot verloop had. Nu volgen nog enkele uitsagen, die in het vorig nummer hadden moeten zijn gepaatst. „Wieringen"Meisjes: G. Wal ters, le pr. 25 p. G. Wigbout, 3e pr. 20 p.; M. Bruul 2e pr. 22 p.; T. Walters 3e pr. 20 pnt. IA. Graad no. 1. Mw. Posthu- mus-Snooij, Wieringen met 53 p., tevens kampioene van de Turn kring H>N.K. No. 2. J. Spigt, Dokev, Anna Paulowna met 52'/» p. no. 3. C. Bakker van Eeten, Dokev, Anna Paulonwa met 47'/a p. no. 4. J. Elaauboer, Wieringen, 46 pnt. no. 5. J. Kaan-Keizer, D.O.S., Den Oever met 44 pnt. Vereenigingsprijzen Dames 1. Hercules-Hygiea, Oudkarspel 141 p.; 2. „Wieringen" te Wierin gen 137 p. D.O.K.E.V. te Anna Paulowna 1321/» p. 4. Sparta te Winkel 132 p. 5. Lycurgus te Schagen met 131V2 pnt. S. KOORN Jz. t Heden bereikte ons het overlij densbericht van den hr, S. Koorn Jz. Met den heer Koorn is een bekende persoonlijkheid in onze gemeente heengegaan. Vooraf in het kerkelijk leven was hij een vooraanstaand fi guur jaren was hij president-kerk voogd, en president van de Arm- voogdij. Tevens was hij vele jaren voorz, van commissarissen van de Vee erzekering „Helpt Elkander" en pl.v. bestuurslid Coop. Boerenleen bank Wieringen. Hij was een vraagbaak voor ve len, een arbeidzaam en welbesteed leven is thans geëindigd. Hij ruste in vrede. Politie. Gev. een stoffen da- mess handschoen en een paar sleuteltjes. Inl. bij den Gem.-Bode. Politie. Gevonden een bonkaart voedingsmiddelen. Inl. bij den Gem.-Bode. Succes-Nieuws. Het programma van Succes is als volgt Maandag 25 Mei (2e Pinksterdag) Succes Et Winkel II. Aanvang 2.30 uur. De opstelling is W. Pathuis Jo Half weeg J. de Kreljgèr A. Mast, R. Cloots, Jb. v. Roo A. d. Vries, J. d. Veen, D. Hartman, P. Metselaar, H. Eden Res. P. Lont, H. Bos. FILMNIEUWS. Zaterdagavond 8 uur en beide Pinksterdagen 3 en 8 uur FRAU LUNA. Met Paul Kemp, Theo Lingen en Lizzi Waldmuller in de hoofdrollen. Een film met populaire melodiên uit de wereldberoemde Operette van PAUL L1NCKÉ. Een keur van artisten heeft hier aan mede gewerkt. Het gegeven is sprankelend yan humor, doorvlochten met onvergete lijke melodieën het is humor uit den gemoedelijken tijd van het begin dezer eeuw. Het is een film die weer veel be zoekers zal trekken. Predikbeurten Wieringen. ZONDAG 24 MEI. NED. HERV. GEMEENTE. Oosterland lO'/z uur Ds. v. Beek. Westerland Th. uur Ds. v. Beek. Maandag 25 Mei H.-hoef IO'/ï u. Ds. v. Beek. Donderdag 28 Mei 8 uur Herv: Zusterkring te Oosterland. Donderdag 28 Mei 8V2 uur V.C.J.B. te H.-hoef. (Niet Vrijdag.) Zondag 24 Mei en Zondag 31 Mei geen Zondagschool te H.-hoef. DOOPSGEZ. GEMEENTE. H.-hoef v.m. 10.30 uur Ds. Lugt. Pinksterfeest. Maandag 25 Mei H.-hoef GEEN dienst. EVANGELISATIE. H.-hoef 10 uur de hr. O. Deen. Den Oever 4.30 u. de hr. O. Deen. Maandag 25 Mei Den Oever 10 uur de hr. O. Deen. GEREF. KERK. H.-hoef 10 u. Ds. M. Schenkeveld. H.-hoef 2.30 uur Leesdienst. Den Oever 10 uur Leesdienst. Den Oever 3 u. Ds. H. v. Twillert van Wieringerwerf. Maandag 25 Mei H.-hoef v.m. 10 uur Leesdienst. Den Oever lOu. Ds. M. Schenkeveld R*K. KERK. H. HIPPOLTTTS. Hoofdstraat 23. ZondagPinksteren 7.30 Vroegmis 9.30 Plechtige Hoogmis. 2.30 Plech tig Lof met feestpredikatie. In de week iedere avond om 7.30 Meimaandoefening. Woensdag, Vrijdag en Zaterdaag Quatertemper dagen. In de Vasten en Onthoudingswet is gedispenteerd. Het internationale grootkapitaal heeft onze boeren en arbeiders gemaakt tot slaven en knechten. Van geboorte en afstamming zijn zijn vrij 1 Daarom moeten hun ketenen verbroken worden opdat zij met hun vrouwen en kinderen weer vrij kunnen leven. De strijd gaat tegen de geldbaronnen, voor een waarlijk volksche adel. Werpt U in den strijd tegen de volks- verpe^tend© plutocraten. Treedt in de rijen der Neder- landsche SS. DE NIEUWE BONNEN. Voor de volgende week zijn aan gewezen de bonnen nr. 27 voor brood, vleesch 1 en aardappelen, waarbij het aardappelrantsoen blijft vastgesteld op 2'/ï Kg. per week. Voorts geven de bonnen 28 en 29 van de tabakskaart recht op het koopen van een rantsoen tabak. GELDIGE BONNEN. Bon No.Artikel 24 Mei t,m. 30 Mei. 27 A brood 4 rants. Brood of geb. 27 B brood V? rants. brood of geb. 27 beschuit 1 rants. Beschuit, brood of gebak. 27 A vleesch 1 rants. Vleesch of Vleeschwaren. 27 B Vleesch V< rants. Vleesch of Vleeschwaren. 27 A aardappelen l1/» kg aardapp. 27 B aardappelen kg. aardapp. 28, 29 Tabak 1 rants. Tabak. 26 versn. 100 gr. Chocolade. 27 versn. 100 gr. Suikerwerk. 28 versn. 100 gr. Choc. of Suikerw. 17 Mei t.m. 13 Juni 289 algemeen 1 kg. Suiker. 303 algemeen 500 gram Jam of 250 gr. Suiker. 301, 305, 309, 313 algemeen 1 rants. Bloem, Brood of Gebak. 4—17, 4—18 reserve, 250 gram rijst 307 algemeen 250 gr. Peulvruchten of Havermout. 311 algemeen 250 gram Gort. 315 algemeen 100 gram Vermicelli of Maizena. 298, 302, 300, 310, 314 algemeen 100 gram Kaas. 26A t.m. 29 A melk 3*/a liter melk 26B t.m. 29B melk 1 3/4 1. melk. 17 Mei t.m. 25 Mei 26 boterkaart Va rants. Boter. 26 Vetkaart Boter of Margarine 19 April t.m. 13 Juni 288 algemeen 250 gram Koffiesurrogaat. ANDERE BONNEN. Bon No.Artikel 16 Petroleum 2 Liter Geldig t. 13 Juni. 01 t.m. 05 B.V. Brandstoffen 1 eenh. tot 31 Dec. 293 Algem. 1 rantsoen Zeep, 31 Mei. J Zeep, 1 rants. Zeep, 31 Mei. J. Toiletzeep, 75 gr. Toiletz., 31 Mei. U» (Mannen) Textiel, 50 gr. Scheerzeep, 31 Aug. 5 Honden en kattenbrood 31 Mei. WIERINGERMEER. R.K. KERKBERICHT. Zondag a.s. Hoogfeest van Pinksteren. Op le en 2e Pinkster dag zijn de H. Missen om 7Vs en 10 uur. Op le Pinksterdag 3 uur plechtig Lof met Meimaandge beden, waarna Biechtgelegenheid Op 2e Pinksterdag geen Lof De oefeningen voor de le Com muniekan tjesj zijn Donderdag, Vrijdag en Zaterdag. Op Drievuldigheid Zondag 31 Mei zullen de kinderen onder de H. Mis van T/t uur hun le H. Communie doen. De parochianen gelleven er te kening mede te houden dat de le banken voor de Communie kantjes gereserveerd zullen zijn. ONS WIERINGERMEERHOEKJE. Moeder - Uitzendingen. Gedurende de zomermaanden zal ed Nederlandsche Volksdienst moeders uitzenden ten einde deze in de gelegenheid te stellen nieu we kracht op te doen, welke noo dig is om haar moeilijke huishou delijke taak weder ten volle te kunnen vervullen. De uitzending, welke geheel kosteloos is, kan plaats vinden zoowel naar tehuizen in Neder land als in Duitschland. De duur der uitzending bedraagt vier we ken. Aan de eventueele uitzen ding zal een medisch onderzoek voorafgaan. Zij, die aan deze uit zending wenschen deeel te nemen gelieven zich schriftelijk te weh- öen tot het Buurtschapshoofd N.V.D. Wieringermeer, Raadhuis, Wieringerwerf. Distribatiedienst Wieringermeer - Wieringen. De Leider van bovengenoemden distributiedienst maakt bekend, dat: vanaf Dinsdag 26 Mei t.m. 11 Jnui a.s. de uitreiking zal plaats vinden van de bonkaarten voor de 7e pe riode 1942. Zitting wordt gehouden te Wieringerwerf op 26 en 27 Mei in het Gymnastieklokaal. Slootdorp 28 en 29 Mei in het Gymnastieklokaal. Middenmeer 1 en 2 Juni in het Gymnastieklokaal. Den Oever 3 en 4 Juni in lokaal Jurrie Lont. Hippolytwshoef 5, 8, 9, 10 en 11 Juni in Hotel De Haan. Van 9.30 - 12.30 en van 1.30-3,30 uur Op de bonkaart 6e periode van het hoofd van het gezin staan dag en uur vermeld, waarop men in het uitreikingslokaal moet ver schijnen. Een ieder wordt aangeraden op de voor hem geldende tijd te ver schijnen en de te ontvangen be scheiden op juistheid te contro- ker"1' AlU De Distributiestamkaarten plus inlegvellen van alle gezinsleden moe ten worden overgelegd, voor zoover zij gerechtigd zijn hun kaarten in deze kring af te halen. Voor seizoen arbeiders wordt ge tracht de mogelijkheid te openen hun bescheiden in de gemeente van tijdelijk verblijf af te halen. Zoolang hiervoor echter geen be kendmaking mijnerzijds is versche nen, is dit aan hen niet toegestaan. Uitgereikt zullen worden. 1. de bonkaarten voor voedings middelen 7e periode 2. aardappelkaarten voor de pe riode 28 Juni - 8 Augustus 1942 GEEN aardappelkaarten worden verstrekt aan hen, die J a. over 30 Kg. ol meer aard appelen per gezinslid beschikken b. blijkens een opgave van de „Pica" teler van vroege aardappe len zijn. Aan alle andere personen worden, na invulling van een formulier M.D. 32 aardappelkaarten verstrekt. Deze formulieren MOETTEN zijn ingevuld en onderteekend door het gezinshoofd, in verband waarmede deze formulieren vanaf heden tij dens de uren waarin de Distributie kantoren voor het publiek zijn ge opend verkrijgbaar zijn aan de kan toren. Desgewenscht kunnen detaillisten ten gerieve hunner klanten de be schikking krijgen voor een aantal van dergelijke formulieren. 3. Toeslagkaarten voor bijzon dere arbeid. De uitreiking van deze kaarten begint echter op 1 Juni a.s., zoo dat men tijdens de afhaling der bon kaarten te Wieringerwerf en Sloot- dorp geen toeslagkaarten kan ver krijgen. Een ieder, die in aanmerking wenscht te komen voor een toeslag- kaart voor bijzondere arbeid, dient in het bezit te zijn van een volle dige en duidelijk ingevulde werkge vers verklaring, gesteld moet zijn op een formulier M.D. 47. 'Toeslagkaarten voor zeer zware arbeid (100 pCt.) worden slechts aan de uitreikings lokalen verstrekt op vertoon van een formulier M.D. 47 waarop het fiat van den leider van den dienst of een door hem ge machtigd ambtenaar voorkomt. Personen, die dus voor een z.g. 100 pCt. toeslagkaart in aanmerking wenschen te komen, dienen hun aanvragen eerst over te leggen aan het kringkantoor te Weringerwerf. De uitreiking van toeslagkaarten vindt plaats te Wieringerwerf op 3 en 4 Juni a.8. in het gymnastiek lokaal en te Slootdorp op 5 en 8 Ju ni a.s. eveneens in het gymnastiek lokaal van 9.30 - 12.30 en van 1.30 - 33°. T Zij, die nog inlichtingen wenschen omtrent de Distributie van vaste branstoffen voor verwarming en kookdoeleinden kunnen hun verzoe ken hiertoe richten tot den leider van den uitreikingsploeg tijdens bo- engenoemde uitreïkingsdagen. Toeslagkaarten voor bijzonderen arbeid. De Leider van voornoemden dienst maakt aan belanghebbenden bekend s le. Tijdens de uitreiking van de bonkaarten 7e periode 1942 in de uitreikingslokalen eveneens gelegen heid bestaat tot het afhalen van ex tra bonkaarten voor bijzonderen ar beid voor de loopende [6eJ periode. Zooals vanzelf spreekt moet bij elke aanvrage een werkgeversverklaring gesteld op een formulier M.D. 47 worden overgelegd. s 2e. Zij, die wegens het verrich ten van zeer zwaar grondwerk [gra- ven op minstens 1.50 meter diepte in zware kleigrond gedurende minstens 36, uren per week.) Zij, die in aanmerking denken ie komen voor toeslagkaartsn zeer zwa ren arbeid [100 pCt.), doch bij de laatste uitreiking toeslagkaarten voor zwaren arbeid [50 pCt.) heb ben ontvangen, zich ter verkrijging van toeslagkaarten van 100 pCt. tot het Kringkantoor te Wieringer werf kunnen wenden op Dinsdag 26 en Woensdag 27 Mei a.s. Bij het verzoek moeten worden overgelegd le. een werkgevers verklaring M. D. 47. 2e de distributiestamkaart van van den betrokken arbeider. 3e. reeds verstrekte toeslag- kaart 50 pCt, Wieringerwerf, 22 Mei 1942. De leider voornoemd, B. D. KEURIS. Algemeene Vergadering van de Coöperatieve Boerenleenbank Wieringermeer W.A. op Woensdag 20 Mei 's avonds 8 uur in Hotel De Haan. Aanwezig 26 leden. Nadat de voorzitter de verg. met een kort woord heeft geopend, wor den de notulen der vorige verg. ge lezen en onveranderd vastgesteld. 'Hierna brengt de Secr, het jaar erslag uit, waaruit naar voren komt dat het een rustig jaar voor de Bank is geweest. Wegens steeds stij gende omzet moest het personeel tot drie uitgebreid worden. De belegging van de gedeponeer de gelden geeft aan het Bestuur nog steeds veel zorgen. De rekening en balans worden, na dat door enkele leden een toelich ting over enkele posten is gevraagd en door de voorz. gegeven, goedge keurd. Daarna is Bestuursverkiezing aan de orde. De beide aftr, Dr. A. P. Hoogkamer en Th, List worden met ongeveer algemeene stemmen herkozen, evenals het aftr. lid van de Raad v. Toezicht, de hr. G, Smid Allen nemen de herbenoeming aan Bij de rondvraag worden nog en kele technische zaken besproken, waarna de voorzitter met een woord an dank de verg. sluit. (Verslag rekening en balans in olgend nummer.) Predikbeurten W.-meer. ZONDAG 24 MEI. NED. HERV. GEMEENTE. M.-meer 10 u. Ds. Meijer Drees. Doopsbediening. EVANGELISATIE. W.-werf 10 uur Cand Flink. Slootdorp 10 u. Cand. Hartingsveld M.-meer 2.30 u. Cand. Hartingsveld Middenmeer 8 uur Jeugdkring. Maandag 25 Mei M.-meer 10 u. Cand. Hartingsveld. GEREF. KERK MIDDENMEER. M-.meer 10 u. Ds. A. Schaafsma. M.-meer 3 u. Ds. A. Schaafsma. Maandag 25 Mei M.-meer 10 uur Ds. J. Dijkstra van.. Hoorn. GEREF. KERK SLOOTDORP. Slootdorp 10 uur Ds. L. J. Goede. Slootdorp 3 u. Ds. L. J. Goede. Maandag 25 Mei Slootdorp 10 uur Ds. Roest van Opperdoes. GEREF. KERK W.-WERF. W.-werf 10 u. Ds. H. v. Twillert. W.-werf 3 uur Ds. Schenkeveld van Wieringen. Maandag 25 Mei W.-werf 10 uur Ds. H. v. Twillert. Predikbeurten Medemblik. ZONDAG 24 MEI. NED. HERV. GEMEENTE. Medemblik 10 uur Ds. B. de Jong, Maandag 25 Mei Medemblik 10 uur Ds. B. de Jong. Stadskinderen te Wieringen, 29 R. K. Rotterdamsche kinderen zijn hier in verschillende gezinnen opgenomen, om in hun vacantie van het buitenleven te genieten,

Wieringermeerbode | 1942 | | pagina 2