Ver. vüor Bedrijfsvoorlichting in de W.-meer. Gem. Wieringermeer. BEKENDMAKING. Analyse P - citr. Sorteeriiii in ra. Mei '42 Febr. '43 28 28-35 35-45 45 Totaal 0 De Burgemeester van Wieringermeer, A. SAAL. Guurtje Mulder, in den ouderdom van 51 jaar M. Koorn Jacob. Guurtje Mulder, (Echtgenoote vanM. Koorn) in den leeftijd van 51 jaar. DANKBETUIGING. SIMON en JO Gesterweg 18, den dag te herdenken, dat zij 12Vs jaar geleden in den Echt werden verbonden. De lessen aan de U.L.0, Wieringerwerf gaan gewoon door. 0 ELSJE. Afgifte Consenten. De burgemeester voorn., VAN DIEMEN. Rekening Pro Civitate. STAATSBOSCHBEHEER Centrale Landbouw Onderlinge.' Kalenderblokjes Boskers Boekhandel H-hoef Middenmeer Medcdeeiing No. 232 Proefveldhouder }ac. Doornbos, Schagerweg B 97, Middenmeer Grondsoortzavei. Voorvrucht: wintertarwe. Bemesting: 200 kg k.s. en matige groenbemesting. Aanleg in zesvoud. Dit sinds 1932 besiaande proefveld is tot 1942 elk jaar inet een hoogere en lagere gift superfosfaat bemest, ook veldjes onbemest werden gelaten. Hierdoor zijn in den grond een drietal P-trappeü ontstaan. De opzet was nu zoowel door oogsten van het gewas als door grondonderzoek na te gaan hoe snel een be paalde P-trap in den grond gaat dalen. Het proefveld werd 14 April bezet met Eigenheimers voor pootgoed, ma3t 35/45 mm; op een afstand van 60 x^J) cm. Tij dens de opkomst begin Mei waren nog geen verschillen waar te nemen, doch reeds in juni waren de onbemeste veldjes, dus die welke nog nimmer superfosfaat hadden ontvangej* ver achter en waren op een afstand te herkennen door een donkerder teint, kleinere planten met fijn blad. De veldjes daarentegen welke in voorgaande jaren wel waren bemest vertoonden een forscher gewas, weelderige planten, lichter geteind en grover van blad. De verschillen tusschen lage en hooge P-gift waren betrekkelijk gering, Tijdens het rooien op 21 Juli waren ook de eerstgenoem de versehillen echter minder duidelijk waarneembaar. Het sor- teeren en wegen leverde het volgende resultaat op Objecten 24 22 8.8 37.8 71 2 10.6 128.4 Lagere P gift 27 24 11.8 46.2 89.8 12.5 160.- Hoogere 33 30 13.8 54.8 79.6 9.8 158.- Wordt vervolgd. O. De burgemeester van Wieringermeer maakt bekend, dat de gefègenheid voor het vragen van een vrijsteIingsbewijs ten raadhuize voor arbeidsinzet voor personen, werkzaam in de iandbouw geboren in de jaren 1905 tot en met 1928 verder wordt opengesteld op Maandag 29 Jan. a.s. an 9-11 uur voor hen die wonen in" de secties F G en H of in Middenmeer en Slootdorp. Dinsdag 30 Jan a.s. van 9 11 voor hen, die wonen in de secties J, K, L <*n M of in W-werf, Op Donderdag 1 Febr. 1945 van9 1luur kunnen ten raadhuize aanvragen worden gedaan ten behoeve van personen, die in de verzor-' gingsbedrijven werkzaam zijn. De aanvragen kunnen onder overlegging van de persoonsbewijzen geschieden door de werk gevers of door de werknemers, indien een schriftelijke verklaring wordt afgelegd, dat zij regelmatig in de landbouw of in een verzor- gingsbedrijf werkzaam geweest zijn. Werknemers, die niet in deze gemeente woonachtig zijn. moeten zich wenden tot den burgemeester van hun woonplaats. Wieringerwerf, 27 Jan. 1945 Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondig lijden zacht en kalm onze lieve Vrouw en Moeder Wieringen, 24 Jan. 1945 De teraardebestelling heeft plaats gehad Vrijdag2ó Jan. des nam. 2 uur op de begraafplaats te Westerland. Na een lijden van veer tien dagen is van ons heengegaan onze geliefde Zuster. Behuwdzuster en Tante Familie Mulder. Wieringen, 24 Jan. 1945. Op Dinsdag 30 Mnuari a.s. hopen onze geliefde Ouders, Oom en Tante- Ccrnelis Boersen en Dieuwertje Bakker hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun liefhebbende kinderen: Koos en Verloofde Joop en Trijnie Gerie en Henkie Jo Bakker en Verloofde. Wieringen, Jan. 1945. Met dank aan God en grooie blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een welgeschapen dochter Jozina Helena, A. v. d. Cingel M. v. d. Cingel-Quist. Middenmeer, 23 Jan. 1945. Hiermed3 betuigen wij on zen hartelijken dank voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Prientje Maria van Sabben- Kaboord. In zonderheid aan Zuster Tjerkstra voor de hulp die zij heeft verleend en de begra- fenisvereeniging De Laatste Eer voor de nette regeling der teraardebestelling. Namens kinderen, behuwd- en kleinderen H. van Sabben. Den Oever, Jan. 1945. Den 5en Februari a s. hopen onze beste Vrienden Hun vrienden, Simon en Made Piet en Anne Cees en Jannie Piet en Annie Den Oever, Jan. 1945 Langs dezen weg betuigen wij, ook namens onze kinde ren, o.nzen hartelijken dank aan vrienden en kennissen voor de vele blijken van belangstelling, alsmede ook in het bijzonder aan hen, die, ieder op zijn wijze, hulp bood bij ons 40-jarig Huwe lijksfeest. J. Hartland L, Hartland-Schrijver. Middenmeer, Jan. 1945- Abraham de Ridder en Johanna Maria Plieger hebben de eer kennis te geven van hun .voorgenomen huwelijk, waarvan de inze gening zal plaats hebben op Dinsdag 13 Februari 1945 in de R, K. Kerk te Hip- polytushoef des v.m. half tien Kligfs'raat 20, Beltstraat 16 Toekomstig adres Beltstraat 16. Den 30enJan. 1945 hopen mijn geliefde Ouders P. Ottens en A Ottens-Heringa hun 12-'/a-jarige Echtvereeni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dochtertje Wieringen, Jan. 1945. Westerland, De Burgemeester van Wie ringen maakt bekend, dat voor de uitreiking van consenten voor de uitoefening van de kustvisserij op Woensdag, 31 Jan. a.s., des namiddags van 2 4 uur, zitting zal worden gehouden te DÈN OEVER in de lunchroom van de Wed. S. Koorn, aldaar. Wieringen, 25 Jan. 1925. De goedgekeurde rekening van inkomsten en uitgaven van bovengenoemde stichting over het tijdvak van 1 Mei tot en met 31 December 1944, ligt voor een ieder ter inzage op de gemeentesecretarie van Wieringen gedurende de termijn van 29 Januari toten met 28 Februari 1945. Stichting Pro Clvitate, Van Duin, Boschwachterij W.-meer. Voor brandhout kunnen de no's 966 t. e. m.1100 worden ingewisseld tegen vervoerbewijzen a f 6.50 per nummer alleen op Woens dag 31 Jan. aan het Kan toor Grontmij Hippolytus- hoef van 9-12 uur. Zonder vervoerbewijs wordt geen hout afgegeven. Aangeslotenen gelieve hun ne bijgehouden loonlijst over het jaar 1944 uiterlijk voor 1 Februari a.s, in te leveren bij den secretaris, kantoor Kerkplein 29 H hoef. Nadien heeft een ambtshalve aanslag plaats. De Secretaris P, O. C. Wieringen, M. Kooij Szn.

Wieringermeerbode | 1945 | | pagina 2