Ss by bet uitvoerend bewind aangekomen: als mede de bevestiging van de retraite des Konings met het overfcoot zyns legers naar Cicilie. Het volgende blyk der ongemeenc getrouwheid van een hond, ver diend wel eenige opmerkzaamheid: Een jongeling, die onlangs in de ieine op fchaatfen rydendeverdronk, had een poedel-hond by zich. Dit arme dier zette zich op een weinig ftroo het welk hy niet verre van de plaatsvond, waar zyn meester omgekomen was. liyna elk half uur hond hy opliep in het'rond, fcheen zyn meester met een jammerlyk ge huil te roepenen legde zich dan weder op het hroo. Op deze wyze bragt het dier vyf dagen en nagten door, zonder de plaats te willen verlaten of eenig voedzel te gebruiken het welk men het zelve te ver geefs aanbood, toen hem een foldaat eindelyk met geweld van daarwil- ide weg voeren, btet hy hem geweldig. Geheel Parys is hiervan oogge tuigen geweest. Ten laatftcn was men genoodzaakt, dit ongelukkig ilagtoffer zyner getrouwheid te dooden, uit vrees, dat het door gebrek aan voedzel raazend worden zou. H E L V E T I S C II GEMEENEBEST. Bazel io January. Zoeven ontvangt men alhier over Zurich en Lucerne het heilig berigt, dat de Franfchen te Napels binnen geruktzyn. Rapinat blyft in 'Zwitlerland als Commisfaris van hec^ Gouvernement, en heeft den rang van Generaal eener divide. De Geestelyken in het canton Fribourg'verzetten zich tegen het oprigten van een inffituc voor de dooven en hommen, en willen dar men dezE ongelukkigen in hunne onkunde late voordleevenop dat zv zich aan geene zonden fchuldig maaken. Men verwagt, dat het Wetgevend lichaam den Joden het burgerrecht zal ontzeggen, wyl dit den Christenen eenig voordeel kan ontrooven. Dezer dagen had de liooge Zee een Eiland aan het ein de van'tdok vanTreste deBusch, by Bourdeaux ovethroomd. By deze overhrooming had dezelve een Vischwaar van den kop zeer veel naar een aap geleek, en die aan den hals, armen en handen, als,van een mensch hadagtergelaten. Het overige van het lichaam dat in een haart uitliep, was met hair bedekt. Eenige visfehers gingen en maakten hetzelve aan een hout vast, waarop het geweldig en jammerlyk begon te hebreeuwen. Een derzelve gaf het een flag op den kop, waarop het dier een nog yzelyker gefchreeuw maakte. Een oude zeeman vef haalde dat een matroos die voor dertig jaaren een foortgelyken visch doodde, nog het zelfde jaar, benevens zyn geheel gezinhierf. Dit ■vertelzel maakte zulk een indruk op hen dat zy het dier aanftonds we der loslieten. Het ware egter te wenfehendat zy het gehouden hadden, wyl het voor de betninnaaren der natuurlyke historie van belang zoude zyn. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Alkmaar den 26 January. In de zitting van het Adminiftratief Be- ïluur dezer Stad van II. Dingsdag, is, op een by requsste gedaan ver doek door Waagmeestercn alhier, gerefolvcerd om een Adjunct-Waag-

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 2