tuig zat, door niemand wilde aangehouden worden. De postillons reden la vollen galop door* en werden daarvoor door dieni rins rykelyk beloond. FRANSCHE REPUBLIC Q. Parys den 5 April. Betreklyk het gebeurde by het leger van den Do- nau in DuitschlSmï? heeft het Directoire nog niets gepubliceerd en men ontveinst hier geenfintsdat hetzelve den gewonen v^orfpoed niet heefe gehad; want, zegt een onzer Nieuwsfchry versde Oostenrykers gebruik makende van onze goede trouw en gerustheid, gedurende den vrede, had den een groot aantal troupen op éen punt verzamelden hunne armée was byna tweemaal zoo talryk als de onze; doch de verwerkingen komen tel kens aan, en weldra zal die onzekerheid, omtrent de beflisfing wie over winnaar is gebleven, ophouden. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Den Ha ag 12 April. By het Vertegenwoordigend Lichaam des Ba- taaffchen Volks is befloten tot het houden vaneen Nationaal Feestdoor de geheele Republiekop den 23 April aanftaandeby gelegenheid van de eer- ite Veriaaring van de aanneeming der Staatsregeling. Alkmaar den 13 April. In de Zitting van het Admimftratief Be- ftuur dezer Stad, van 11: Dingsdag, is onder anderen gelezen een Extract uit het Register der Refolutiën van het Intermediair Adminiftratief Beftuur van het voormalig Holland, in dato 26 Maart, inhoudende last aan de onderfcheidene Plaatslyke Beftuurenom te voldoen aan een daarby ge- infereerde Aanfchryving van den Agent van Inwendige Policie, betrekke- ]yk het opgecven der naamen van zodanige Perfoonen welke door het verrigten van menschlievende daaden by den jongstvoorgevallen waters nood hebben uitgemunc. Aangenomen voor notificatie.— In handen van Commisfarisfen over de vernietigde Gilden is gefieldeenePublicatie, betrekkelyk het niet afneemen van Proeven of Proefgclden. 1 ot hec bywoonen eener Vergadering van het Beftuur over de Uitwaterende Slui zen welke op den 16de dezer zal gehouden wordenis gecommitteerd de burger L. Bergen.— Eene misfive, ten geleide van 't benodigd getal exemplaren eener Notificatie, van het Departementaal Beftuur van I exel aan welken reeds de verëischte publiciteit is gegeevengelezen zynde is voor notificatie aangenomen. Het (luiten der follicitatielyst naar do vacante Turfvulftersplaats is op eerstkomende Vrydag bepaald. Aan den burger F. van den Bos is, op deszelfs verzoek, een Acte van Civis me en Patriottisme geaccordeert. Het montant der op den ioden dezer alhier gedaane collecte, ten be hoeve van onze door den laatscvoorgevallen watersnood noo>-lydcnd ge worden zynde Landgenoten, bedraagt 1101 gl. 3 ftu'.v. en 2 penn. Uit welk eene, voor deeze Stad, thans zeer aanzienlyke gift, men het deel nemend character van derzelver InwQOUllers, ter verzagting der rampen van ongelukkigenkun afmeeten.

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 2