DUITSCHLAND. W EEN EN den 10 July. De Keizer van Rusland heeft het befluit ge nomen om zync Dochter, die aan den Aartshertog Palatyn gehuwd "is, zelf herwaards te begeleiden. By ons Hof worden reeds veele toebereid- felen gemaakt tot den ontvangst dezer aanzienlyke Perfoonen, en tegen de helft der volgende maand zal de hier zynde RusGfche Gezant zynen Sou- verein te gemoet reizen. Voor den Aartshertog en zyne Gemalin worde het Slot te Presburg gereed gemaakt. Men beweert hier, dat de komst van Paul de I. het openen van nieuwe vredesonderhandelingen ten oog- merke zoude hebben.en voor het politiek fysthema van Europa van het grootfte gewicht kunnen zyn. FRANSCHE REPUBLIC Q. Parys den 30 July. De zittingen der Volks-Societeitin de Manege, fvorden onduimiger, en zyn het onderwerp der gefprekken en der alge- meene bekommering. Ondertusfchen is aan dezelve verboden haare zit tingen langer te houden op het zogenaamd grondgebied van het Wetge vend Lichaam; dus hebben haare leedeningevolge eene permisfle van de Municipaale Adminiftrade, den Tempel des Vredes, zynde de gewe zen Jacobynen kerk, in de draat du Bacq, betrokken; dan, Baande dat men deeze aanzegging wagtte, had een redenaar breed uitgemeten de onaangenaamheden waaraan de Republikeinen gedurig werden blootge- fteld; hy kondigde eene nieuwe tiranny aan, met welke zy gedreigd wier den, en eindigde met uitteroepen te wapen! te wapen!"laat ons onze rechten hernemen en tegen de onderdrukkers optrekken! Dan, deze aan maning tot den opfland bragt den fpreker in verdenking, en men maakte zich van zyn perfoon meester; wanneer het bleek dat hy Lavalette ge naamd was, en voorheen als fpion van de Politie had gediend, hebbende een ponjaard en de conditutie van 93 in den zak. BATAAFS C HE REPUBLIC Q. Alkmaar den 3 Augustus. In de op 11. Dingsdag gehoudene Zitting ^0 - van het Adminidradef Beduur dezer Stad, is gelezen een Extract uit het Register der Refolutien van het Departementaal Beltuur van Texelin dato 2.4 July dezes jaarsinhoudende last aan de respective Gemeente- Beduuren van dat Departement, om, voor zo verre door hun op last van de gewccze Intermediaire Adminidradeve Beduurenof ook wel door hun, op eigen gezag, tot uitvoering van het gedatueerde by het 35de Art: der algemeene Grondbeginfelen van dc Staatsregeling, eenige Sequestration mogten zyn gefchied, dezelve Sequestration in zoo verre op te heffen. Op het gecommuniceerde van den Prtefident, dat alhier geen geval tot bovengem: Aanfchryving betrekking hebbende exteert, aangenomen voor notificatie. Is gelezen een Request vau de gezamentlyke Voerlieden al hier, om daarin geallegueerde redenen verzoekende eene verhoging der vragt op de Haarlemfche Postwagen. In handen der burgers van der liorst cq Verjroeye, om confideratiëq en advies.— Aan de orde van den

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 2