Dyken, Wegen eb Wateren der Bataaffche "epublicq, van den 8fte be vorenswaarby bepaalt wordom met eene dubbele oplettendheid waak zaam te zyn tegen alle vreemde Emisfarisfen en Vreemdelingen, tenein de dezelve, zonder van behoorlyk Paspoort voorzien te zyn, niet wor den getoliefeerdmitsgaders dat aan alle Logementhouders en Herber giers worde gelast daagelyks de naamen van alle Vreemdelingen welke ten hunnen huize hun intrek neemen, op te geven, waarvan door de Ge meente-Beftuuren behoorlyke lysten moeten worden geformeerd; voorts op het naauwkeurigfte achtteflaan opalle eneeniegelyk, welkezich zou de mogen verftoucen tot het openlyk houden van'oproerige gefprekken, of het verfpreiden van valfche en allarmcerende tydingenen eindelyk vooral op de zodanige, welke zich eenige daaden, die den minsten fchyn van oproer mogten aanduiden, zullen veroorloven, met fpeciale aanbe- véeling om daarvanby voorkomende ontdekking, zonder eenig verwyl aan den Maire of Hoofdfchout, onder wiens Restore zulks behoort, ken nis te geven, ten einde tegen dezelve volgens de wetten van den Lande kan worden geprocedeert. Waarop, na geboudene deliberatie^, gerefol- veerd is: i. om gemelde Aanfcbryving copiëlyk te Hellen in handen der Commisfie van Binnenlandfche Correspondentie dezer Vergadering, ten einde overeenkomstig het daarby gementioneerde met de fliptfle naauw- keurigheid te handelen. 2. Om aan de Logementhouders en Herbergiers te doen aanzeggen dat zy, op poene van intrekking hunner Acte by de minfte nalatigheid in dezen, behoorlyk zorgen dat de opgave van by hun van tyd tot tyd logeerende Perfonen dagelyks aan dit Beftuur gefchiede. Wordende eindelyk aan gem: Commisfie van Binnenlandfche Correspon dentie geaccordcert om van Stads wege gebruik te maken van zodanige Correspenditiegeldenals tot voldoening van den last, in het ifie poinct van meergemelde Aanfchryving vervatnodig mocht zyn. Is gelezen en in handen der Commisfie van P'abrice en Plantfoenen, om te dienen van confideratie en advies gefield een Request van eenige Inwoonders dezsci Stad, om daarby gealleguecrde redenen verzoekende de wegnee ming van eenige beplanting. Bctrekkelyk het by Requcste gedaan ver zoek der Rotterdamfche Veerfchippers is gerefolveerdhetzelve te Hel len in handen der burgers Verhoeve, Blom en Bergenten einde daar over met de Municipaliteit van Rotterdam in conferentie tetrecden en deeze Vergadering te dienen van bericht. Het rapport, betrekkelyk het ver hogen der vracht cp de Haarlemfcbe Postwagen, is nog agt dager, in ad vies gehouden.De vervulling van de vacante post als Kaasdrager zal in de eerstvolgende ordinaire Zitting dezer Vergadering plaats hebben. Aan den burger Jan Westerman is, op deszeïfs verzoek, een Acte van goed burgerlyk gedrag en Patriottisme zonder refumtie geaccoraeerc. Gepasfeerde Woensdag wierd het Battailion der Gewapende Burger macht nlhier, door den Lieutenant - CollonelJ. van Leeuwen, met eene ter dier gelegenheid toepasfelyke Aanfprgak op eene plegtige wyze bedankt; en tevens de zodanigen onder hetzelve, welke tot dl' by de Wet bepaalde Registratie bebooren, geüiHalleerd.

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 3