dam en Rotterdam een aantal Vrywilltgers vertrokken. - Eene Grenadier- en eenige Fufelier-Compagnien der 72fte halve Brigade braniche lrou- pes welke flechts een dag cn nacht alhier hun verblyf hebben gehouden zyn', zo wel als een Grenadier-Compagnie der 6ofte halve Brigademede van hiel naar Haarlem vertrokken.— Volgens byzondere berichten van Amftcrdam heeft men, dat aldaar op gisteren, zo door als rondsom de Stad, eenige duizend man Franfchen met veel Artillery naar Alkmaar is getrokkenook hebben zich eenige Compagnien gewapende Burgers van daar naar Haarlem begeven. Van Doornik meldt mendat men in een bosch, naby die Gemeente, eene jonge Vrouw gevonden heeft, welke zeer wel gekleed was, en voor eenige dagen aldaar moet vermoord zyn. By de infpectie heeft men be vonden dar zy eenige maanden zwanger was. Alles kondigt aan dat zy het Ibgtoffer van haren Verleider geweest jsniets was van haare klee deren of diamanten genomen. Alle nafporingen om den dader te ontdek ken zyn tot heden te vergeefs. HU VVLYKS-PROCLAM ATIE gedaan binnen ALKMAAR; op Zondag den 1 September 1799. DERDE GEBOD. Philip Jacob Rudolf Jongman, geboren in Mihlburg in Baden-Durlach en Elifabeth Vermeulen, Jonge Dochter, geboren te Amlterdam; bei den alhier woonachtig. OVERLEEDENEN te ALKMAAR, en deszelfs Jurisdictie, van den 26 Augustus 1799. tot den 1 September. Jan Philip Fifcher, 16 maanden. I Adam Coorn 1 jaar. Uit hoofde van de thans plaats hebbende omftandigheden, zal in dit Jaar de gewoone Najaarskermis te Alkmaar met worden gehouden. Bv Adam Oom stede, Wieldraaijer in de Agterdam te Alk maar, zyn wederom Snyboonen- en Koolmolens te koop en te huur, de zelve maakt Nieuwe en repareert Oude. Een uitmuntend Middel vooralle foorten van ongemak op 't hoofd neemende de oorzaak geheel weg en geneest zonder de minste p^n. en einde dit Middel voor ieder verkrygbaar te maakenword hetzelvevoor 7 Stuivers het potje, by den Drukker dezes in Commistu* verkog Tc Alkmaar, door A. Ster es, op de Oude Cracht.

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 4