FRANSCHE REPUBLIC Q. Brest den 22 Augustus. Onze Rhede levert op dit oogcnblik het fchoonst tafereel op90 Oorloglcheepen van allerlei foort bevinden er zich vereenigt, waar onder 16 fpaanfche-fchepenbenevens onderfchei- denc fregatten en corvetten. KEULtN den 30 Augustus. Het leger van den rhyn heeft in dennagt van den 27lle op den 28de den overtogt over die rivier op de hoogten van Mentz, Oppenheim en Selz, ondernomen; de eerde colonne heeft zich op Francfort gericht, doch zyn binnen die Stad niet getrokken, de ze colonne is 20,000 man llerk. De tweede colon van dit leger, waar onder de troupes die zich te Manheim en in de ommeftreeken bewnden, wordt op 25,000 (trydbaare mannen berekendterwyl de derde colon die zich naar Zwaben begeeft, 16,000 man fterkis, en fchynt beftemd te zyn om Philipsburg te belegeren. Men merkt deeze geheelc operatie der "Franfchen aan als (trekkende om Zwitlerland geheel door de Oos- tenrykers te doen ontruimen. duitschland. Frankfort den 31 Augustus Den 28de dezer zyn eenige duizend man Franfchen van Mèntz naar deeze Stad gekomen welke terdondge- ineenfchappelyk met onze Stads Soldaaten de poorten bezetten, zonder echter daar binnen te trekken, zynde de troupes voor dezelve gelegerd* het welk eenige (hemming in de communicatie heeft veroorzaakt; dant heden morgen zyn gemelde Troupes weder opgebroken, zonder dat er eenige doring van de orde heeft plaats gehad, zoo dat de Commercie nu volkomen herdeld is, en daarenboven heeft men hier het genoegen dac de Franfcbe Generaal Baraguai d'Hilliers, voor zyn vertrek, de (heiligde verzekering wegens onze Jaarmisfe heeft gegevenzo voor de alhier wo nende als vreemde Kooplieden en derzelver aangebragte of aftezen dia. goederen; zullende de hier gegeevcn Paspoorten door zyne Troupes als voldoende worden aangemerkt. Heidelberg den 27 Augustus. Gisteren ten een uur's namiddags zuigers het leven kosten. Vier duizend man Franfchen zyn op kerthal tegens Heilbron gemarcheerd, om zich van de oostenrykfeha magazynen meester te make?. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Den IIaag den 7 Sepiember. In de op eergister gehouden Zitting van de Eerde Kamer van het Vertegenwoordigend Lichaam, is gelezen eens Misfive van het Uitvoerend^Jewind daarnevens inzendende eene Misfive van den Agent der Marine, ten geleide van eenige Üylagen waaronder eene Misfive v-an den Burger Story enz waardoor de treurige tytfing werd bevestigd van de overgave onzer Vloot aan de hngelfchenver oorzaakt door het fchelms en verraderlyk gedrag der Equipagiën op do óndetfchelden Schepen. Waarop de Piteudent zeide: Weljf eerlyk man, Burgers Rcprat.cn-

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 3