tanten! om het even welke party hy zy toegedaanvoelt zich niet ver ontwaardigd op het hooren van zulk een fnood verraad, hetwelk zoo w el tot fchande verftrekt van den geenendie het bewerktals van den ceenun die het uitgevoerd en toegelaten heeft. Goede Hemelheeft daarom het Bataaffche Volk deze monsters zoo langen tyd gevoedom eindelyk door hun op eene lafhartige wyze bedrogen en verraden te worden! Dat de Vyand welvare met die fnood- aarts, die wy voor geen Bataven, voor geen Medeburgers erkennen, en de draf der misdaad nederftorte op de hoofden der bewerkers; eenmaal zaLde wraak ontbranden, en wee dan de hoofden die zy treffe! Intusfchen, Medeburgers! ook deze flag, hoe treffend hy ook wezen moge voor elk Vaderlands hartzal onzen moed niet ter neder flaan -r wy kennen de plichtendie wy aan het Vaderlandaan het Volk ver- fchuldigd zyn dezen zulhn wy volbrengen, en eer zal de Vaderland- fche grond in een puinhoop verandereneer de Vyand over onze stand vastigheid zal zegepralen Het Bataaffche Leger, dat, met onze branfche Medebroeders veree- nigd, misfehien. op dit oogenblik, voor het behoud des Vaderlands en der Vryheidvegt, zal voorzeker toonen, dat edeler bloed door hunne aderen ftroomt. Hierop zy onze verwagting.— God zy hunne hulpe. Alkmaar 8 September. Oaophoudelyk arriveeren hier verfchillende Corpfen tot verflerking van het leger, van welke fommige hier een nacht vertoeven, en anderen direct doortrekken.— Het Hoofdquartier van den Generaal Daandels is thans binnen deezc Staden dat van den Generaal van Curicke re Amfterdam. De hier gemaakt wordende toeflel tot een 3ttaccue is verbazendmen verwagt dat dezelve fpoedig van dezen kanc zal gèfchiedendezen morgen heeft men reeds van verre horen fchieten. Eergisteren is in de nabyheid van Schermerhorn een Oeferteiirj voor hec front van 't Battaillon waartoe hy heeft behoord, gefufileerd. Van Antwerpen word, in dato 31 Augustus, gemeL, dat 111 het Kas teel dier Stad onmeetlyke magazynen van koornhaver en hooy aange- Jegt worden. Men verzekert zelf, dat, ingevolge eenen brief van den Minister van Oorlog, een gedeelte der Inwoneren, die in hetzelve hun- jne woningen hebben, zal genoodzaakt worden om dezelven halrSeptem- lier te verlaaten. Onder het afdrukken verneemt mendat de wsderzydfche Voorposten de- tzen morgen (8 Sept.) handgemeen zyn geweest, 't welk het verdryven de. Engelfchen uit het Dorp Petten ten gevolge heeft gehad. OVER LEEDENEN te ALKMAAR en deszelfs Jurisdictie, •van den 2 September 1799» tot den 8 Dito. Arent Siehers, 58 jaar. Lena Wcrbout79 jaar. Vieïtr van den Bos, 60 jaap. Aaltje Gilles, 9 weeken» Hendrik Koeman, 36 jaar. Te Alkmaar* dgoi Ai Sterck, op de Oude Gracht»

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 4