overkant des rhyns hoorde men van 's morgens tot 's namiddags een on- ophoudelyk kanonvuur, maar omtrend tien minuten voor drie uuren ver nam men eensklaps verfcheiden buitengewoon (terke (lagen in de lugcnaar aile zyden, zoo dat in üe gantfche Stad alle de Huizen dreunden, en ie der op de llraat liep In den beginne was het geluid aan dat vaneenfterk onweer gelyk, doch naderhand had 'men geduurende zes of zeven mi nuten, een onafeebroken gebrom in de lucht. Hierop hzorde men weder even als des voormiddags'eene verbazend llerke kanonriade, die eemge uuren aanhield. Wat de reden hier van geweest zy is nog onbekend, fchoon dezelve zich fpoedig zal openb laren. P. S. Volgens berichten uit Mentz, is het Kruit-Magazyn en Laborato- Tium te Landau in de lugt gefprongen. DENEMARKEN. Koppenhagen den 16 September. Onze zo lang verwagtte Kroon prins IS eindelyk heden nevens zyne Gemalin, van zyne reize door hec Holfteinfche hier terug gekomen. Daar men weer welk eenen groten in vloed zyne Koninglyke Hoogheid heeft op het beduur van den Staat, verwagt men nu eerlang een ftellig beduit van ons Hof, omtrent den zon derlingen toedandwaarin wy ons bevinden ten opzigte van Rusland. Intusfchen is uit voorzorg last gegeven, om de Stad Altona, wier lig ging en aangelegenheid haar aan eenige overrompeling zou kunnem bloot- Rellen, met een derk corps Jagers te bezetten, waarover de Kapitein Le- ïchey het bevel zal voeren. FRANSCHE REPUBLIC Q. Parys 1 October. Het Directoire heeft a3n den Raad der Vyfhon derden, den 29 September, de volgende boodfehap gezondenHet Di rectoire htast zich u de depêche te geven, ons van den Generaal Masfe- na door de Thelegraphe roegezonden, zynde van dezen inhoudIk ben, den 25 September, tot onder de muuren van Zurich genaderd, en d n anderen dag heb ik den vyand volkomen gellagen op alle de punten van zyne linie. De derde divifie is tusfehen het Meer van Zurich en van Wallenftad over de Linth getrokken. De vyand is in compleete derou- te en word krugtdadig vervolgd. Wy zyn meester van Zurich." De tyding van deeze overwinning is met groot gejuich aangehoort. Den 2 Oetober ontving gem. Raad van het Directoir de volgende bood fehap. Het Directoire haasc zich aan den Raad een nieuw.' ontvangen depe- che te zenden zynde een gevolg van de voordeelen der Helvetifche Armé. Deszelfs zegepraal is volkomen. DeOosterrykfcheen Rusfifche Eroupes zyn geheel vernield. De Generaal, die hen commandeerde is gedood. Magazynen, Wapenen, Bagagie alles is in onze handen gevallen." Alkmaar 9 Oetober. Het was dan ingevolge de roemryke over winning, bovengemeld, dat de Engelfchen in den nacht, tusfehen »u Zondag en Maandag, deeze Stad ontruimden, wordende door de Fran»

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 3