zcrblyvcnde de dagen en uuren der Zittingen van de Commisfie van Alge meen Welzyn op den vastgeftelden voet. De Proclamatie van het Uitvoerend Bewind behelzende de navolgen de overeenkomt met den Hertog van York, is heden alhier, onder hec luiden en fpeelen der klokken en 't losfen van 't gefchutafgekondigt. Art. i. Alle vyandelykheden, tusfehen de beide legers, zullen met den dag van 'heden ophouden. 2. De tegenwoordige linie van Voorposten van vdere der beide Arméen, zal respectivelyk voor fcheidslinie dienen, o. Alle de Werken, zoo wel offenfive als defenfive, zullen wederzyus worden gefeborsten er zullen geene nieuwe mogen gemaakt worden. 4. De met gefchut voorziene Batteryënwelke zich ten tyde der landing op de Helder en op die Plaatfen bevonden, welke thans uoor de gecom bineerde Engelfche en Rusfifche Armée bezet zyn, zullen in derzelver toenmaligen Raat herfteld worden, of in derzelver tegenwoordigen ver beterden ftand blyven; zoo nogthans, dat de Bataaffche Artillery aldaar in haar geheel bewaard blyve. 5. De gecombineerde Engelfche en Rus- lifche Armée zal zich, zoo fpoedig mooglyk, weder infehepen, en zal de Kusten, Eilanden en Binnen-Zeeën der Bataaffche Republicqmoeten hebben ontruimd den 9de Frimaireaanftaande(3oNovember 1799) zon der eenige ichade te hebben veroorzaakt, het zy door inundatiën, door- fnyding van Dyken of verftopping van eenige Zeegaten enz.6. De Oorlogfchepen of andere Vaartuigen, welke eenige verfterking voor de gecombineerde Engelfche en Rusfifche Armée mogten aanbrengenzullen riet mogen ontfehepen maar daadlyk weder moeten vertrekken. 7 De Generaal et> Chef Brune zal een Officier in de Zypeenaan de Helder kun nen zenden ten einde aan hemzoo van den ftaac der Batteryen als van da vorderingen tot ontruiming, vei flag te doen. Z\ne koninglyke Hoogheid, de Hertog van York, zal mede een Officier in de Franfche en Bataaffche linie vermogen te zenden, 0:11 zich te verzekeren dat er gee ne nieuwe Werken worden aangelegd. Een voornaam Officier, van hoo ien rang, van elke Armée, zal wederzydsch worden afgezonden om tot waarborg voor de nakoming van dit Verdrag te verftrekken. 8 Agtdui- zend Franfche cn Bataaffche Krygsgevangenen voor den tegenwoordi gen Veldtocht gemaakt, en thans'in Engeland zich bevindende, zullen, ter keuze van en in de evenredigheid door de Gouvernementen der beida geallieerde Republicquen te bepalen, vrygelaten, en zonder eenige voor waarden, naar hun Vaderland terug gezonden worden. De Generaal- Major Knox zal by de Franfche Armée verblyven, om ten waarborge te ftrekken voor de nakoming van die Artykel.9 Het beftaande Cartel, tusfehen de beide Arméen ter uitwisfeling van Krygsgevangenengedu rende dezen Veldtocht gemaakt, zal in deszelfs geheel blyven. Erisnog over een gekomendat de Bataaffche Admiraal de Winter als uitgewis- feld worde befchouwt. Gefloten te Alkmaar, den aéfle Vendemiaire, het 8ftc Jaar der ééne en ondeelbaare Franfche Republicq, (18 October 1799) tuslchen dc on- CAPITULATIE.

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 3