mt- p* - Lichaam des Bataaffchen Volks, ccpielvk aan hetzelve door het Departe- mentaal Bcftuur van Texel gezondenontfangen „ebbende een Decreet van het Vertegenwoordigend Lichaam voornoemdvan den 9de October jongst- ieden zvnde onder anderen van den volgenden inhoud Dat het Uitvoerend Bewind der Bataaf fche Republiek worde geauthon- feèrd om alle Municipaliteitenvoor zo verre derzelver Gemeenten met door den Vyand zyn geoccupeerdonverwyld aantefchryven en te gelasten, om binnen den tyd van veertien dagen voor iedere Grond vergadering waarop derzelver Gemeenten by de verdeeling der Bataaffche Republiek, in Districten zyn bereekenddrie Man voor de Legermacht van den Staat aantewerven en te leeveren. - Dat dezelve Manfchappen zullen moeten 7vn van 18 tot 4ojaaren oud, van bekwaamegroote en zonder lichaamsge- breeken Dat aan iedere Gemeente, van wegens den Lande, voor ieder manwélke zyin voege voorfz. binnen den geltelden tydzal hebben ge- leeverd, op de meest gevoeglyklte wyze, door of van weegen het Uitvoe rend Bewind tebepaalen, zal worden goedgedaan eenelomma van tien Du caaten. Dat door de Municipaliteiten uit voorfz. tien Ducaten aan den "eenen welke zytot het aanwerven der Manfchappenhet zy in openba re Werf huizen of anderzints, zouden mogen emploijeerenzal kunnen wor den afgegeven twee Ducaaten, en de overige agt Ducaaten aan den Aange wonnen, nadat deeze zal goedgekeurd zyn, zullen moeten worden ter hand "efteld lerwylde laatliewanneer hy zichzonder tusfehenkomstyan een ander, direct aan de Municipaliteit aangeeft, de geheele iom van tien Ducaten, mede na dat hy zal zyn goedgekeurd, voor hemofde zynenzat eenieten.Dat de aangeworven Manfchappen, boven devooifz. fom an act of tien Ducaten, nog zullen genieten het gewoone handgeld van zes Du caaten dat uk de Récruteerings-Casfen der respective Battaillons by de Na tionale Armee gewoonlvk word gegeeven. - Dat hyd.e eemge Manfchap- oen en'^eert of aanwerftmede uit voorfz: Gas van het Battanlonwaarby dcAa vmworvcnc word geplaatst, boven de twee Ducaaten voorgemeld, 7 al "en eten één Ducaatwelke door de Battaillons aan de ervers wordge- ffeeven - Da'alle Gegageerden in 's Lands dienstvoor zo verre zy nog in Raat zv'n behoor,vk d enst te kunnen prmsteeren, en niet boven de 50 jaaren oud zvn zich zul'en kunnen engageeren op den voorgemelden voet, met behoud van Kun Gagement boven de gewoone Soidy.— Dat zodanige er- fooncn welke reeds te vooren gediend en paspoortenbekomen hebben» e? zich als nu op nieuw engageerenboven en behalven de bovengemelde hand geldennog extra van wegen de Municipaliteit, waarby zy aangenomen wor den zullen genieten twee Ducaatenwelke extra praemie ook aan de respec tive Municipaliteiten voor den geltelden termyn van veertien dagenin reekening zal geleeden worden: - En dat onder de aantewervene Man fchappen ook zullen mogen worden aangenomen l erfonen, onder degeor- Burners en Ingezetenen van deeze Stad en derzelver Jurisdictiemet twyffe- lende, of een ieder van hun zal volkomen overtuigd zyn, dat de tegenwoor dige omftandigheden des Vaderlands allezints vorderen, dat met alleen het

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 2