C O U It A N Ti alkmaarsche Ao. 1799. ^T°- 47' GELYKHEIDVETHEID, BROEDERSCHAP. Van Maandag den 25 November. het vyfde jaar der bataafsche vrvheid. I T A L I E N. Genua den 4 November. Wy beginnen het gebrek minder te ge voelen. Zederc de Oostenrykers la Spczzia verlaten hebben, zyn 'er eenige fchepen met koorn g laden, die zich in de golf bevonden al hier onder escorte van een klein Fransch Vaartuig aangekomen dit heeft de prys van deeze Koopwaarcn doen daalen. Ons Bewind heeft den Ge neraal St. Cyr eenen zeer vleijenden brief gefchreeven, wegens de zorg die hy genomen heeft om de communicatie tusfchendeezeStadendeoos- telyke rivier te herftellen. Volaens een brief uit Maltha, van den 21 October, wordt dat Eiland fleeds geblokkeerddoch de Franfche Commandant, de Generaal Vau- bois, wil het uiterfte wagen eer zich over te geven. GROOT. BRITTANJE. Londen den 8 November. Tusfchen onzen Minister der Finantien, en de Directeuren van de Bank van Engeland zynzedert eenigen tyd drukke conferentiënover de vernieuwing van het Octrooi der gezegde Bank, gehouden. Dc laatfte vernieuwing gefchiede in 1781 niettegen- ftaande er toen nog 7 jaaren moesten verlopen eer het oude Octrooi ten einde liep. Het tegenwoordig Octrooi vervalt eerst in het jaar 1812, doch uit hoofde van de dringende 'ftaatsbehoeftenwil de Heer Pit nu reeds gebruik maken van het gefchenk, dat de Directeuren der Bank voor deze prolongatie zullen geven. De vorige keer was dit twee Millioenen P. Sc. maar nu zegt men, dat de Minister drie, en, volgens anderen vici mil- lioerien P. St. daarvoor vordert; welken hem, zoo de Directeuren dit weigerden, door de Bankiers zullen worden voorgefchoten. De Fond- fen zyn ook eenigzins gevallen, dewyl men groote lommen heeft moeten verkopen, om in de behoeften van den Koophandel te voorzien. Ook word gezegddat het Parlement vroeger vergaderen zal dan te voren be- paald was; hoewel de nieuwspapieren van de Oppoütieparcy dit weder tegenfpreeken. De Capitulatie, die in Holland gefloten is, zou eenige cfzonderlyke artykels behelzen, die weinig tot genoegen van het pub.yk leunnen verftrekkenwanneer zy bekend gemaakt wierdenen zelts de tie Voorftanders van da MinUteriale Party beginnen hun ongenoegen over

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 1