bataafsche republic q. Styn, welken de dageraad onzer vryheid opluisterden; de vrywillige op offeringen voor den dienst des lands vermenigvuldigen fteeds; het ver trouwen in de nationaale fchuld blykt uit de opklimmende ryzing der Fondfen; het herftel van den omloop der geldfpecie, zelfs zoo dat hec goud geen opgeld meer doet, zyn klaare bewyzen der medewerking van de Burgery met het Gouvernement, en van haare dankbaarheid voordes- zelfs redders. Twee Bankiers, welken noch niets aan de geforceerde hef fing hadden gegeeven, hebben nu het vierdubbelde, van het geen waar op zy getaxeerd waren, ingezonden.Men fpreekt van eenè nieuwe fchikkingom de uitfehrapping van de lyst der Emigranten te befpoe- digen. Er loopt een gerucht dat een Ambasfadeur des Konings van Spanje door Chalons gepasfeert is, om zich naar Berlyn te begeven, ten einde aldaar conferentiën van de uiterlle aangelegenheid te openenen welke tot niets minder dan tot het fluiten van een aanftaanden Vreede zou den ftrekken. De Engclfche Generaal Knox, benevens een Adjudant van den Generaal Brunezyn alhier federt eenige dagen aangekomen. DUITSCHLAND. Fr aNk F oKTden 15November. In een onzer dagbladen vindtmencen overflag van het aantal menfehen, welken de tegenwoordige oorlog, van Maart tot Augustus 1799aan dekrygsvoerende Mogenhedengekost heeft. Indien, wordt daarin gezegt, bv elke flag of ge vecht dat getal van doodenen gekwetftcn geweest ishet geen door de officieele berigten is opgegeeven en men rekent dat van de gekwetften maar de helft zyn geftorven of voor den dienst onbruikbaar geworden, dan bedraagt het getal 116,400 menfehen in dien men nu de troepen in Duitschlanden Italiën by het begin van den Veld- togt, op 370,000 mannen begroot, en men dan het bovenftaande verlies er aftrektalsmede het aantal van nogonuitgewisleldekrygsgevangenen, blykc het dat de Arméen, in vier maanden, tot op de helft gefmolten zyn, zonder er nog de moorddadige gevechten in Zwitferland en Holland, die naderhand voorgevallen zyn, by te reekenen. Alkmaar den 24 November. Gister namiddag is alhier binnengeko men, om guarnifoen te houden, het 3de Battadlon van de 3de Halve Brigade Bataaffche Infanterie; en is heden morgen van hier naar Haarlem gemarcheerd de 51de Halve Brigade Franfche Infanterie; zynde dit hec ïaatfte gedeelte van het aanmerkelyk aantalwelk, zintsecnigen tydzoo hier als in onzen omtrek, heeft gecantonneerd, IIUWLYKS-PROCLAM AT IE, gedaan binnen ALKMAAR, op Zondag den 04 November 1799. EERSTE GEBOD. Jacobus de Rwyt Weduwnaar, geboren te Amfterdam en Mar ytje Veen jonge Dochter, geboren te Alkmaar en beiden altlaar-woönacjuig. Pieter NiesfenJongman, geboren te Bronsfem :n Braband, en Johanna van der GriftJonge Dochter, geboren te Al maar, en beiden aldaar woonachtig.

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 3