c O U R A N T; het vyfde jaar der bataafsche vryheid. Ao. 1799. ALK M No. 4$. A A R S C H E GELYKHEIDVR Y HEID, BROEDERSCHAR. Van Maandag den 2 December. FRANSCHE REPUBLIC Q. Parys den 23 November. Hec befluit, omtrent het uitbannen naar Cayenne der onlang afgezette Leden van het Wetgevend Lichaam heeft hier veelen verwondert; men vleit zich dat hier in nog ecmge ver- andering zal komen gelvk er dan ook reeds met betrekking tot Jourdnn heeft plaats gehad; wyders verzekerd men, dat alle de Gedeputeerden nog geene aanzegging hebben gekregen. Men is het vry algemeen eens dat deeze wet alleen treft, lieden van een woelzieken aart, leden van de revolutionaire Rechtbanken en zulken meer; maar men wilde met dat er nu een maatregel genomen werd, welke voorheen afgekeurd is, en wel daaromom dat alle de Gedeporteerden geflraft wordenzonder ge roord of van de hun aangetygde misdaden overtuigd te zyn.— Zekere Mamin zich beroemd hebbende dat hy de ongelukkige Prinfes Lamballe denbtme opengefneden en haar hart uit het lichaam had geruktisechter mee zonder moeite, dewyl hy zich als een dolle tyger weerde voorleden week o-earresteerd. De opftand in de Westelyke Departementen heelt federt&de laatfte Staatsgebeurtenis, reeds eene andere gedaante gekregen. Men verzekert dat verfcheiden hóófden der Chouans de Wapenen hebben nedergelegdzelfs wordt, den 17 November, uit Angers gemeld, dat er een ftilftand van wapenen in de Vendée getroffen was; dat de wet, om trent de Gyzelaars, op veele plaatfen afgekondigt was en de meesten reeds op vrye voeten gefteld warenals mede dat ookgenoegfaam alle de poor ten van Angers', uit vreeze van eene overrompeling gefloten gehouden weder geopend waren. DUITSCHLAND. Frankfort den 16 November. De omwenteling, te Parys voorge vallen, heeft by de Franfche Rhyn-Armée groote vreugde veroorzaakt. Alömme roepen de Sold3aten: leeve Buonaparte! zy vlyen zich meteen fpoedigen Vrccdc. Nlcn gcloofc alg^mccncn wpipcriftijfLind tot ftand zal komen. Eergisteren trok de Spaanfche Gezant O'Farill, van Parvs komende, hier door, om zich naar Berlyn te begeven. De Divifie-Generaal le Grand is van Manheim ten fpoedigfle naar Parys afge reisd, Brudfchal en Wisloch zyn weder door de branfehen bezet.

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 1