ManhEim den 19 November. De aanval door de Franfchen, op den 16de dezer, ondernomen, is geheel ten hunnen voordeele uitgevallen. Reeds zyn hier zedert dien tyd tot op dit ogenblik, tusfchen de 900 en 7 000 Oostenrykfche krygsgevangenen doorgepasfeerd. De Franfche Ar- mée rukt weder voorwaardsgisteren bevond zy zich tusfchen Bruchfal en Heilbronn; de vesting Philipsburg is door dezelve op nieuw ingeflo- ten>Gisteren kwam een Battaillon der 8fte halve Brigade hier aan'c welk door veele andere Troupen gevolgd moet worden, om, naar men zegt, te famen eene nieuwe Divifie uit te maaken, welke door den Gene raal Collauddie hier gisteren van Straatsburg aankwam, zal gecomman- deert worden. Regensburg den 10 November. Er is thans geen twyffel meer aan of de Rusfifche Armée zal eerlang Duitschland verlaten. De Graaf van Broglie heeft zich, van wegen den Maarfchalk Suwarownaar Munchen begeven, om derzelver vertrek bekend te maaken en de pasfagie aan den Keurvorst te verzoeken. Reg ensbürg den 17 November. De keizerlyke gevolmachtigde Mi nister, Graaf van Metternich, is heden, met deszelfs gevolg, hier aan gekomen, en zal fpoedig zyne reize naar Weenen voortzetten. De rus- fifede Troupen in Litthauwen, ten getale van 45,000 mandie order had den om naar Duitschland voomerukken hebben uit Petersburg bevel be komen om zich naar hunne guarnifoenen te begeven. Wyders behelzen de brieven uit Petersburg de tyding, dat de Vorst Suwarow van den Rus- fifchen Keizer aanfehryving bekomen had, om met zyne geheele Armée raar de Rusfifche Staaten terug tc keeren. Men heeft intusfchen reden om te geloven dat er heden aan een wapenftilftand gearbeid wordt na welken er, zo men wil, terftond onderhandelingen tot den Vrcedc zullen aangevangen worden. GROOT. BRITTANJE. Londen den 3 November. De prys der eetwaaren vermeerdert alhier op 'eene fchrikkelyke wvzczulks geeft groote ongerustheid aan het Gou vernement, en bcivenah'n dit ruuwe jaarlaifoen, waarin de middelen van btitaan en het loon van het werk minder, en de behoeften dringenderen menigvuldiger zyn. De oogst van voorleden jaar is maar middelmatig ge weest', en die van dit jaar heeft niet eensdezaaden noch de kosten van den landbouw opgeleverd hier uitontflaat dat de prys van allerlei graanenfpoe- dio tot eene voorbeeldelooze hoogte geklommen is. Het Gouvernement heeft hierom alle de havens tot den'invoer van graanen geopend. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Den Haag den 30 November. In de Zitting der Eerfte Kamer van 'c Vertegenwoordigend Lichaam, van Ih Dingsdag, rapporteerde de burger Ondorp, namens eene perfoneelc Commisfie, op eene propofiue, dooi den Reprefentant de Sonnaville gedaan, (trekkende tot het geven van ee- vjige fciiadeloos(telling ten behoeve van die geenen welke door de ram- ptji des oorlogs ongelukkig geworden zyn; advifeerende, by een daartoe

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 2