fprong aan katoene goederen, uit Turkyën gekomen werd toegefchree- ven; dit gerucht ontllond door het affterven van twee Werklieden, die aan de Pakhuizen van Dr. Cook behoorden. Gemelde Doctor fchreef hier over aan den nieuwen Lord-Major Combe, en (telde hem deswegens gerust, verklaarende dat hy alle mogelyke onderzoek naar de oorzaak van den dood dezer twee lieden gedaan, en bevonden had dat men dezelve aan andere oorzaaken moest toefchryven. Dcezen brief is door den Lord- Major publiek gemaakt. Onze dagbladen en nieuwspapieren houden zich thans voornamelyk be zig met als het waare de gecoalifeerde Mogendheden tegens eikanderen op te hitzen, en het zaad van tweedragt onder hen al meer en meer te verfpreiden, en het byzonderst hiervan is, dat vooral de Ministerieele Papieren waarin dergelyke (lukken doch niet toevallig geplaatst worden hier in het meest uitmunten. Zo plaatfte onder anderen het genoegzaam officieel dagblad, the Thitnes, onlangs een uitgebreid (luk,"waarin niet onduidelyk was afgefchildert hoe het Huis van Oostenryk, federt den aan vang der Coalitie tot dus verre, (leeds deszelfs byzondere grootheid en belangen, met verwaarlozing van die van deszelfs Bondgenoten, in het oog hield; wordende in dat (luk tevens de hoop van het'Britsch Cabinet op ecne, zo voor de edelmoedige inzigten van hetzelve als voor de eer en waare belangen van deszelfs Bondgenoten, fpoedig te (luitene Vreede aan den dag gelegd. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Den Haag den 6 December, Door het Uitvoerend Bewind is, ter vol doening aan het Decreet des Vertegenwoordigenden Ligchaams, eenePu- biicatiè uitgevaardigt, in zich bevattende de tyd en wyze, waarop het Feest, ter gedachtenis van de getroffen Capitulatie tusfehen den Generaal en Chef Brune en den Hertog van Yorkals tn-ede ter verè'ering van den roem, door de vereenigde Bataaffche en Franfche Armée behaald en ter ge dachtenis van die Helden welken voor het Vaderland en de Vryheidop het bed van eer gefneuveld zynzal worden gevierd; zullende dien ten gevolge dit Feest op den 19 December eerstkomende plaatshebben, het zelve zal 's morgens ten 8 uuren een aanvang neemen, wanneer het ca non met 21 fchootenzal worden gelost, in alle zodanige Planden waar zulks gevonden wordt, de klokken geduurende een uur befpeeld, en van de Torens en publieke Gebouwen, waarop zulks by plegcige gelegenheden gebruikclyk is, de nationaale vlag zal wapperen." Ten 9 uuren zal er in alle Gemeenten eene Proclamatie afgekondigt worden(trekkende om 't Bataaffche Volk tot deelneming in de plegdgheJen en vreugde vanditsFeest uittenodigen, welke afkondiging met de meeste folemnitcit moetgefchie- dcn. Ten 10 uuren zal er in alle Gemeenten der Republiekin daar toe gefchikte openbaare Gebouwen een plechtige Redevoering worden gehouden, ingericht om de gemoederen op te wekken toe eene betame- jyke vreugde over de redding des Vaderlands, en om de dankerkentenis der Natie deswegens aan 't Opperweezen toetebrengen wordende aan de Municiptliteicen aanbevolen deeze plechtigheid door muziek, gezang of

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 2