andere gepaste folemniteiten, als meede door liunrte tegenwoordigheid de meestmogelyke lui eer by te zetten Ten half 12 uuren zal het cuar- nifoen, zo uit Franfche als Öataaflche Militairen bedaande, waar dezelve gevonden worden, als mede de Gewapende Burger-Corpfenallen ver- fierd met groene takken op hunne hoeden, in de wapenen komen, en zich begeven naar een aan te wyzen plaats werwaards ten 12 uuren on der 'c herhaald losfen van 't kanon en fpeeien der klokken, zich by dezel ve, onder een behoorlyk geleide, zullen vervoegen Commisfiën uit de respective Municipaliteiten, welke, in eenegepaste en opwekkende Aan- fpraak, billyken lof zullen toebrengen aan derzelvcr bewcezcn trouw en. bravoure, en derzelver dandvastigheid en waardige contcnance zo ver re hunne tegenwoordigheid ter bewaring der publieke rust wierd ver- eischt; zullende, na het eindigen van gem: Aanfpraak en na een drievou dig falvo uit het klein geweergezegde Commisfie zich van daar begeven waarna de Militaire en gewapende Burger-Corpfen, naar de gefteldheid van het wcêr, of terftond, of na een plechtige optocht door de voornaamde ftraaten of wyken der Stad, zich wederom uit de wapenen zullen bege ven. In Steden, welke Refidentiën zyn der Departementaale Beftuuren» zal dit alles door eene Commisfie uit dat Beduur en de Municipaliteic worden verrigt, aan welkers hoofd zich zal plaatfen de Commisfaris van het Uitvoerend Bewind by het Departementaal Beduur door wien de Aanfpraak zal moeten worden gedaanof by abfentie of inoispofuie vaa den Commisfaris, door een der Leden van het Departementaal Beduur, 's Namiddags ten 4 uuren zal voor de laatfte maal het canon worden ge lost, en de klokken wederom een halfuur worden befpeeldblyvende het voorts aan een ieder onverlet den avond in gepaste vreugde door te brengen; wordende aan alle Gemeente Beduuren aanbevolen, om, het zy door Illumination van een of ander dedelyk gebouw, of door eenige andere Iblemniteit, zo veel mogelyk tot de oogmerken van dien dag me de te werken. Alkmaar den 9 December. By decreet van het Adminidratief Be duur dezer Stad, van den 4de dezer, zyn de posten van Poortier der Geester Poort en Turftonster, in plaats van wylen D. de Myer en G. Groesvacant verklaard. HUWLYKS-PROCLAMATIE, gedaan binnen ALKMAAR, op Zondag den 8 December J799. EERSTE GEBOD. Abraham PhilipsJongman, geboren re Alkmaar, en Fytje DavidsJonge Dochter, geboren te Amderdam; beiden alhier woonachtig. T IV E E D E GEBOD. Simon LoverJongman, geboren te Snoek, in 't oonnalig Gewest Vries land, en Geertruida Rochel, Jonge Dochttr, geboren te Alkmaar; en beiden aldaar woonachtig. Jan Lourensz. BrasfenJongman, geboren en wonende te Akerfloot, en Elifabeth de Graaf, Jonge Dochter, geboren cn wonenue te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 3