C O U RAN Ti bataafsche republic q. Ao. 1799- ^°- 5°* ALKMAARSC H E GELYKHE1DVETHEID BROEDERSCHAP. Van Maandag den 16 December. het vyfde jaar her 1',ataaesche vuyheio. rusland. Petersburg den 15 November. Men vind thands in onze Hof- Courant het bericht van Suwaro-wover zyne operation zedert zy- nen terugtocht uit Itapnen wegens het doordringen zyner A'rmécdoor Zwitferland naar Feldkirch; hetzelve is te Taverne den 9de December, oude Styl, gedateerd. Men ziet over 't algemeen in dit ftck, dat En- geland en Oostenryk de Rusfifche Troupen tot hunnen fpeelbal gebruikt hebbenen dat daardoor den terugtocht te weeg gebragt is. Dc kei zer heeft den Grootvorst Conftantyn, om zyne betoonde dapperheid» met den eernaam van Czare- Wits (Keizers - Zoon) begunstigd. duitschlan d. Frankfort deny December. Niettegenftaande men uit degevegten, die er den 1 en 3 dezer, tusfeben den Nekker en den Rhyn, zyn voor gevallen, met grond mogt twyffelen aan de echtheid der geruchten we gens eenen wapenftilftandis "het echter zeker dat dezelve tusfehen de Generaals Stzarray en Lecourbein den nagt tusfehen den 3 en 4 dezer is gefloten, volgens welke de vyandelykhedenvoor een onbepaaldeii tyd, zullen worden geflaakt, en de Franfchen in het bezit van Manheim en Neckerau blyven'; echter betreft dit alleen de Oorden, waar gemelde Generaals commandeeren, zonder dat men tot nog toe iets zekers van een algemeenen wapenftilftand kan zeggen. Den Haag den 12 December. In de Publicatie door het Uitvoerend Bewind ingevolge Decreet van het Vertegenwoordigend Lichaambe- trekkelyk de ten behoeve der door de jongfte Oorlogsrampen nooddruf tig ^ewordene Ingezetenen, geëmaneerd, word bepaald, dat deezeCol lecte op Vrydag den 27 December aanftaandedoor de geheele Repu bliek zal plaats'hebben; zullende door de respective Plaatfelyke Beftuu- ren gefchikte Perfoonen, tot het bewerkftelligen deezer Collecte wor den benoemd; de gecollecteerde Penningen zullen ten fpoedigfte in de kasfen der Gemecnelands Ontvangers worden overgebragt; zullende de zelve binnen 14 dagen daarvan behoorlyke opgave moeten doen aan den Agent van Financienterwyl het Uitvoerend Bewind, na zich zorgvul dig van den ftaat en het getal der Behoefcigen, aan dewelke de gecol-

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 1