N T C Op aanjlaande Donderdag zal een Extraordinaire Alkmanrfche Courant worden uirgegeeven. DUIT S C H L A N D. Regens burg den n December. Men verzekert dat Zyne Rusch- Keizerlyke Majesteit aan de terug trekkende Rusüfche Troupen order zou gezonden hebben om in Beyeren en den Opper-Paltz te bly- ven tot er over hunne verdere beftemming beflist zal zyn. Zy zullen uit dien hoofde aldaar de winterkwartieren betrekken. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. UTRECHTto 17 December. lieden morgentusfehen a en 3uuren ontdekte men alhier brand in het Barbara en Laurens Gasthuis't welk van agteren aan de Neude uitkomt; dezelve is veroorzaakt door de on voorzichtigheid eener Provenierder, welke een doof met vuur by zich in 't bed nam. De vlam was allerhevigst, en nam zo fchielyk de over hand dat het genoemde gedeelte van' 't Gebouw fpoedig in de asfche lag, en de gezegde Provenierder daarby is omgekomen. Ook word eene andere Provenierder vermist. De fpoedige aangebragte hulp, zo der Burgery als het Franfche Guarnifoenmet adfidentie van het plaatfelyk Beduur, den Commandant en de Officieren der Gewapende Burgermagt, heeft, niettegendaande de harde Vorst het aanbrengen van water moei- lyk maakte, gelukkig deezen brand gebiuscht, en de Stad voor verdere onheilen behoed. Alkmaar den 10 December. Na dat in de op U. Woensdag gehoude- ne Zitting van het Adminidratief Beduur dezer Stad, de burger Verhoeve het Prtefidium met eene gepaste Aanfpraakhad aanvaard, vervoegden zig, na de refumtie der Notulen van de vorige Vergadering, de burgers A. Bol- teA. van der Schoor en P. Potvan wegens de Commisüe tot de In kwartiering gecommitteerd, ter Raadkamer; door welken, by monde van den eerstgen; Burger, uit naam hunner Committenten, op grond dat wy tegenswoordig kalmer tyden bekeven, en den gedadigendoormarschvan Troupen ophoud, 't ontllag der tegenwoordige Leedcngemelde Com-

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 1