een Congres van gedeputeerde Keurvorsten geformeerd worden; dan, zo deeze^vooifligen mislukken, voegt men er by, zoude de Koningvan Pruislen, ingevolge een met Vrankryk aangegaan geheim Tractaat,' een dadelyk deel in den oorlog neementen einde als dan met het overwigc der wapenen van Europa, welk hy in zyne handen heeft, ten einde aan dezen bloedigen kryg te maaken. In alle de grooce Medenals Londen, Bristol, Manchester, Birming ham, I.everpool en anderen, zyn thands, zederd den aanvang van bec guure Jaargetyopenbaare Keukens opgericht, waarin de Behoefcigen voor 3 of 4 duivers Soup en Vleesch kunnen bekomen. BATAAFSCHE REPUBLIC Q. Alkmaar den 29 December. Door het Adminiflratief Beduur dezer Stad, welks eerstkomende ordinaire Vergadering, uk hoofde van den in vallenden Nieuwjaarsdag, op den 8de January aandaande zal gehouden worden, is den post van Boüe en Concherge. vacant verklaard. Door het Uitvoerend Bewind der Bataaffche Republicq is aan den bur ger J. van Leeuwen 1 ieuttnanr-Collonel van bet 3de Brttaillon der 5de halve Brigade van de G wapende Burgermacht in het Departement Texel, op deszelfs by requeste gedaan verzoek, 't ontdag uit gemelden Post verleend. Plet montant der op den 24de dezer alhier, ten behoeve van het Aal» moesfeniersbuisgedaane Collecte, bedraagt een fomma van 554 Gul dens. Bedrage: de het op den 27de dezer, ter onderdeuning der door de rampen des oorlogs ongelukkig geworden ingezeetenen deezer Rtpu- blicq, gecollecteerde, eene fomma van 965 gl. 8 duiv. en 8 penn. HUWLYKS-PKOCLAMATIE, gedaan binnen ALKMAAR, op Zondag den 29 December 1799. EERSTE GEBOD. Barend Tooien, Jongman, geboren in Munsterland, in 't Dorp Laanen, en wonende alhier, en Iryntje G evertJonge Dochter, geborenen wonende te Heemskerk. T W E E D E GEBOD. Hendrik van BetuwJongman geboren te Delft, Capiteinby't derde Rat- taillon der tweede halve Brigade Bataaffche Infanterie; en Margaretba Petronella de Lange, Jonge Dochter, geboren te Medemblikthans beiden alhier woonachtig. Jan Teeman, Weduwnaar, geboren te Amderdam en wonende alhier, en Anna Buis, Jonge Dochter, geboren en wonende te Amderdam. D E R' D E GEBOD. Jacobus OuirerjlootJongman, geboren te Alphen, Lieutenant by het Eer» fte Battaillon der 7de Halve Brigade, in guarnifoen te Leiden'; en Cla-

Alkmaarsche Courant | 1799 | | pagina 2