C O U RAN T; ALKMAARSCHE GELYKHEIDVRYHEIDBROEDERSCHAP. Ao. 1800. No. 3. Van Maandag den 20 January. keur e. Het Adminijlratief Befluur der Stad Alkmaar in ervaring gekomen zyn- de, dat, niettegenftaande de menigvuldige Keuren en Ordonnanti ën door het Beduur dier Stad, van tyd tot tydtegens het fteelen gearres teerd, tans echter de Dieveryën wederom zo flerk in zwang zyndat daar omtrent, zo tot handhaaving van eene goede Politie, als tot het beveiligen van de Eigendommen van ieder Burger en Ingezeten op eene gepaste wy ze behoord te worden voorzien zo heeft gemelde Adminiltrarief Beduur goed gevonden te Keuren en Ordonneerengelyk hetzelve Keurt ethOrdonneerc bydeeze: dat het voortaan aan niemand, wiehyookzy, zal vrydaan om des Avondsna dat de Waag-Klok tien uuren zal hebben geflagenmet eeni- ge Pakjes of Goederen hoe ook genaamd de Straaten of Wegen binnen deeze Stad te pasfeeren terwyl tevens mede wel expreslelyk by deeze word verboden het vervoeren, kruijen en deepen van alle Goederen zonderon- derfcheid, na gem: tyd, op Wagens, Karren of Sleeden of op allezoda- nige andere wyzenals zulks niet alleengefchieden maar ook, tot induc tie van deeze Keure, ondernomen zoude kunnen worden; op poene, dat de Overtreders daarvan, zonder eenige oogluiking, aangehouden, inde Burger-Hoofdwagt gebragten vervolgens, naar exigentie van zaaken be handelt of gedraft zullen worden zullende in alle gevallen de Ouders voor hunne Kinderen de Voogden voor hunne Pupillenen een iegelyk voordes- zelfs Dienstboden aanfpraakelyk zyn. Tot de handhaaving eii uitvoering van de bovengaande Keure word gequaüficeerd de Hcofd-Schout, bene vens de Majoor over de Stille-en Klap-Wagts binnen deeze Stad, en tot het aanhouden en opbrengen van de Overtreders derzelve worden geauctorifeerd en gelast de Dienaars der justitie benevens de Stille-en Klap - Wag's voor noemd op poene van fuspenfie of privatie van hunne Bedieningen of Officien, naar bevind van zaaken.En, op dat niemand hiervan onkundig zy, ckc. bataafsche republicq. Alkmaar den 18 January. In de op 11: Woensdag gehouden Zittirrg van het Adminidratief Beftuur dezer Stad, is onder anderen gelezen eene misüve van den burger iVl J.de Lange, Commandant, ad interim van hoc 3de Batt. der 5de halve Brigade, in het Departement van Texelbetrekke- lyk 't ontdaan van den dienst aan de Brandfpuiccn van zodanige Perfoonen, HET ZESDE JAAR DER liATAAFSCHE VRYHEID.

Alkmaarsche Courant | 1800 | | pagina 1