met het meeste gemak eene Landing zoude kunnen ondernoomen worden. Deeze maatregelen zyn noodzaakelyk, om dat de nieuwe Expeditie, welke met zo veel nadruk in Engeland wordt gereed gemaakt, hoezeer het waare doelwit nog een diep geheim zy met veel waarlchynlykheid onderlteld wordt, tegen het voormaaligBelgienbeftemdtezyn. Alkmaar den 29 Maart. In de op 11: Woensdag gchoudene Zitting van het Adminiftratief Beftuur dezer Stad, wierd onder anderen gelezen ten Declaratoir van de Opzienders der JoodfcheArmen alhierdaarby verkla rende dat door hun op den 24ftedezer eene iomma van 2i8gl. ft. i-jpenn. is gecollecteerd tevens hunnen dank aan deeze Vergadering betuigende voor de verleende permisfie tot het doen dezer Collecte. Aangenomen voornotificatie. De door Regen ten van 't Gereformeerde Wees-en Huls- Armenhuis gedaane voordrage van den burger Prins, tot derzelver Medelid, isgeapprobeerd. Ingevolge eene door den Prsfident van wegen de Com misfie van Algemeen Welzyn gedaane propofitie, is bepaald, dat de ordinai re Vergadering van gem: Commisfie in 't vervolg des Dingsdags, voormiddag» ten 11 uuren in plaats van ten 10 uurenzal aanvang nemen. Bv de Commisfie van Inkwartiering alhierzal, geduurendede aanftaan- de maand Aprilprtefideerende burger Jacob Mannoury. Tot nog toe is du Veldtogt aan den rhynkant niet gcöpend, doch alle be- rigten doen zulks voorkomen als zeer naby, envvelopniemvsopofonir.ee Zwitfers grondgebied, het welk reeds zo zeer door de Oorlogsrampen is ge» teifterd, dat, volgens brieven van Bern van 15 dezer, de Uitvoeren ie Com- milfie aan den Franfchen MiniftereeneallerdrmgendlteNotaheeftoverhan- digd, waar in zy met nadruk klaagt, ovcrdeonmatigclaften dieopZwit- fertand drukkenzv verklaart het Land buiten ftaat om die langer te dragen vorderd du opheffing der belemmeringen van den uitvoer van Graanen uit Vrankryk, en de betaaling der Bons van Leverantien aan het l.eger ^ederf twee Jaar gedaan. Het vooruitzicht van Vreede vervalt weder Iterken de voortzetting des Oorlogs word onvermydelykzo de tyding uit Brusfel ontfangen echt isnamelyk.dat Bonaparte aan de Belgifche Rcprefentanten te Parys heeft verzekerddat Vrankryk Belgiën aan het Huis van O astenryk nooit zou terug geeeenen aan den anderen kant het Weener-Cabinet heeft verklaard dat alle Onderhandeling vrugteloos zou zyn zo niet de terugga ve van Belgiën, daar van de grondflag ware. Alkmaar den 41 MaartDoor het Departementaal Beduur van Texel is tot deszelfs Pr.cfident voor de eerstvolgende Maand benoemd de burger Pieter Houttuin. De Commissie, door 't Adminiftratief Beftuur der Stad Alkmaar, naar aanleiding ec-per Aar.fcbryvinge van den Colionel der Gewapende Burgermacht in 't Departement van Texel, benoemd, adverteerd biet meede dat de opfchryvingeder geenep die in de Termen der Wet val len om gewapend'te worden, zal gelchiedeh door de Sergeanten-Majors en Fouriers der alhier geformeerde Compagniën van 't 3de Battaillon en van de üivifie Artillery4.

Alkmaarsche Courant | 1800 | | pagina 3