C O U II A N T; ALKMAARSCHE GELYKHE1DFRYHEIDBROEDERSCHAP. Ao. 1800. No. 27. Van Maandag den J July. duitschlan d. IArankfort den e8]uny. Men verzekert hier dat tusfchen de weder- zydfche Armeen in Schwaben een wapendilftand zou gefloten zyn. De brieven uit Stuttgardtvan den 25, zeggen daaromtrent het volgende Sedert heden namiddag om drie uuren loopt hier het gerucht; dat er, tus- lchen de Generaals Kray en Moreaueen wapendilftand voor negen dagen is gefloten." en uit Regensburg fchryfc menmede den 25: Op hetoogenblik komt hier de tyding dat er tusfchen de Arrnéen een wapendilftand is bepaald geworden." Hoe wenfchelyk het ookzy, dat deze berigten gegrond zyn kan men echter aan dezelven nog geen volkomen geloofgeven om dat do direfte brieven uit Schwaben er tot nog toe niets van gemeld hebben. De Vesting Ulm is thans geheel aan zichzelveen het daarin liggendguar- nifoen overgelaten hebbende de Keizerlyken zich uit die (treek geheel weg getrokken. De Hoofdarmée, die den 11 in en by Heidenheim waszette den 22 haren marsch voort naar Nordlingen en van daar naar Pappenheim. De armée van Moreau trekt zich by Donauwerth te famen. BATAAFSCHE REPUBLIEK. Alkmaar 'den 2 July. Geduurende deeze maand prasfideert by het Departementaal Beduur van Texel de Burger P: van Lelyveld P: Z: In de op heden gehouden Zitting van het Adminiftratief beduur dezer Stad, is onder anderen gelezen eeneAanfchry ving van de Financieele Com- misfle over het voormalig Hollandde datis 18 Juny llrbetrekkelyk de wyze volgens welke gebandelt moet worden ten opzichte der Couponswelke*op de Comptoiren in betaling van 's Lands lmpodtidn worden ont'fangen. Waar op gerefolveerd is om daarvan copy te dellen in banden van dezer StadsSe- cretarisfen en der Verponding- Gaarders, om zich by voorkomende gele genheden daarna te reguleeren. Het duiten der Sollicitatielyst naar de va cante posten als Kaasdrager, Loper met de Bosen Poortklokluider, isop aanftaandeZaturdag bepaald.— Door het overlyden van Jan den Hout. is, in de laatstvoorgaande Zitting dezer Vergadering, de post als Bier- en Wyti- werker vacantverklaard. Gepasfeerde Zondag is alhier de overgave van het nieuwe Vaandel aan liet derde Battaillon der gewapende Burgermacht in het Departement van Texel, in tegenwoordigheid vanhet Departementaal Beduur, den Commisfaris van HET ZESDE JAAR DER IiATAAFsCHE VRYHEID.

Alkmaarsche Courant | 1800 | | pagina 1