C O U RANT; alkmaarsche GELTKHEIDVR THE ID t BROEDERSCHAP. Ao. 1801. No. 6. Van Maandag den 9 February. F ransche republiek. Par ys 1 February. Cister fteigerde de geconfolideerde Derde tot 59 en 1 half francs, en bleef by het afgaan van de Beurs op 58 en 3 vier de flaan. Het officieel Dagblad kondigd evenwel geenenieuwegcbcurenis aan; doch de zekerheid, die men heeft der Conventie op 26 Januarytus- fchen den Graaf van Cobenzlen den Minister Jofeph Bonaparte, te" Lune- ville gefloten, laat geen twyffel over of den Vrede met den Keizer zal ge- wisfelyk tot Rand komen. Ten aanzien dier Conventie word ineen Brief van Luneville van goederhand het volgende gemeld Denadjanuary ten 4 uuren des namiddags, zyn dePreliminairen vanVreedetusfchendeu Keizer en de Franfche Republiek, alhier, door de Ministers vanCobentzl en Jofeph Bonaparte getekend. Des avonds laat is een der Secretarisfen van het Keizerlyk Gezantfchap als Courier naar Weehen vertrokken om de zelve aan den Keizer ter ratificatie over te brengen terzei ver lyd heeft de Franfche Minister insgclyks een zyner Secretarisfen naar Parys gezonden. Offchoon de voorwaarden dezer Vredes-Preliminairen nog niet publiek zyn weet men echter met zekerheid, dat het Huis Oostenryk tot Grensfcnei- ding zyner Staaten in Italië, die Linie zal hebben, welke by het Traftaat vanTampo-Formio bepaald is; dat het zich ook verbindt om ten behoeve van Vrankryk, op het Congres van het Keizerryk, op de definitive Cesfie van het gehele gedeelte van Duitschland, dataanden linker Rhynoever ge- leegen is, aan te dringen. Aan den anderen kant verbindt zich Vrankryk, by een der geheime Artikelen, om aan Oostenrykonderfcheidcnevergun ningen, tot het arrondisfeeren van deszelfs Duitfche Staatente doentoe- ftaan en bepaaldelyk de fecularifatie van het Aarts - Bisdom Sakzburgtea zynen voordeele.'' De vier berugte veroordeelden Ceracchi, Demerville, Aréna en Lebrun, zyn gister alhier op de Place de Grève ter dood gebragt. Reeds des morgens ten 11 uuren fchaarde zich eene menigte troepen rondsom de Gerechtsplaats, en bezettcde alle de toegangen tot dezelve- Alle de Rraaten en gragten om- ftreeks de gem: plaats waren opgepropt met volk. De trein bleef lang weg en de Gecondemneerden wier vonnis ten 12 uuren ter uitvoer gebragt moest worden, verfchenen eerst ten half 2 uuren. Deezevertoevingfchyntver oorzaakt, naar men zegt, door dien zy, op 't ogenblik dat zy uit de gevan genis geleid wierden, den Minister dér Policy verzogten tefpreken, om HET ZEVENDE JAAR DER BATAAFSCHE VRYHEID.

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 1