C O U RANT, ALKMAARSCHE GELYKHEIDyiVIHEtPt BROEDERSCHAP. Ao. 1801. No, 10, Van Maandag den 9 Maart. HET ZEVENDE JAAR DER BATAAFSCHE VRYHEID. Madrid den 12 February. Voor zo verre men uic de omftandigheden kan opmaaken worde ons Hof door de Franfche Republiek fterk gedrongen om aan Portugal den Oorlog te verklaaren: men zegt zelfs dat zulks reeds in den Raad is befloten doch er is nog geen zekerheid van. *Dic is waar dat er verfcheide buitengevvoone Zittingen plaats gehad hebbenin byzyn van den Prins dellaPaz, den Franfchen Ambasfadeuren dien van Portugaldoch er is nog niets pofitiefsin weerwil van het aanltaand vertrek van den eerden Aide de Camp van den voorn: Prins, met een Commisfaris van de Genie, om de Linien van de Franfche Legerplaats af te fteeken. R TI s L A N D. Petersburg den 4 February. Een Piemontefergenaamd de Mermes welke getracht had revolutionaire grondftellingen te verfpreideneen Mi- norkaner, met naame Beckari, die een Dichtüuk tot lof van deeze grond ftellingen had gemaakt, en een Duitfcher, welke zich dan eens Leningen dan weder Reintefel noemdeenzonderPasin Rusland wasgekomen om er te fpioneerenzyn, door de over hun gefielde Rechtbank, veroordeeld om yder honderd Knout- of Zweepllagen te ontvangen vervolgens gebrand merkt en dan voor geheel hun leven naar de Siberifche Bergwerken gezonden te worden. Zy hebben alle drie hunne ftraf overleefd en zyn denzelfden dag nog naar de plaats hunner beftemming weggevoerd. In de affaire by Zu rich zach een Rusfisch Grenadier, dat de Vaandrig van zyn regiment dood- lyk gekwetst was; hy nam vervolgens het Witte Vaandel en wond het om zynïyfkort daarop werd hy zelf gekwetst en viel in handen der Franfchen, die hem naar Rysfel voerden alwaar hy geneezen werd en het Vaandel zes tien maanden om zyn lyf droeg zonder dat het door iemand zyner kamera den, die er echter allen van wisten, werd geopenbaard. Dan, toen de Generaal Sprengporten te Rysfel aankwam, verzogt deeze Grenadier om hem te mogen fprekenen overhandigde hem toen het veldteeken dat hy zo lang bewaard had. De Keizer Paul, naderhand dit vernomen hebbende, heeft dezen Grenadier tot Vaandrig aangefteld, by het eigen regiment waar in hy toen diende, en hetzelve Vaandelwaarvoor hy zo lang gezorgd had, op nieuw aan zyne bewaaring toevertrouwd.

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 1