C O U RAN T; A L K M A A R S C II E GELYKHElDt 1/ li TH E1DBROEDERSCHAP. Ao. 1801. No. is. Van Maandag den 23 Maart. GROOT- BRITTANJE. Londen den 10 Maart. Het Hofberigtbetreklyk'sKoningstoeftand was gisteren van deezen inhoud: Zyne Majesteit is, in allen opzigteD veel beter enfchynt fterk naar zyne herttelling te naderen- Dan, dew\l 's Konings Doftoren hem op het ernftigffe aangeraden hebbenom zich ten minden nog eenige dagen van de publyke bezigheden te onthouden ver- wagt men dat 'er binnen twee of drie dageneen Koninglyke Commisfie zal benoemd worden, om de Bil's die geen langer uitftel kunnenlydcn, in naam vanzyne Majesteit te teekenen. Ondertusfchen is de Koning reeds zoo ver gevorderd, dat hy door zyn Kamer wandeld en nu en danbytus- fchenpozenbezoeken van zyn Familie ontvangt. Gedurende zyne Majes- teits ongedeldheid heeft den Prins van Walles het gezelfchap van byzon- dere Perfoonen gemvd en zich ook met geen politieke zaken ingelaten. DENEMARKEN. Terwyl men algemeen verwagtede, dat de ftaat van werkelyke vyand- fchap, in welken vvy ons ten opzichte van Engeland bevinden, weldra in eenen openbaaren Oorlog met die Mogendheid zou losbarsten is'er eene gebeurtenis voorgevallen welke in de tegenwoordige omftandigheden alle opmerking verdient. Een Courier, den 5 Maart uit Engeland te Coppen- hagen aangekomen heefc aan het Gezantfchap zyner Natie in die Hoofd- ftad depeches aangebragtwelke van het uiterst gewigtfehynen te zyn en den volgende dag heeft de hier zyndc Britfche Chargé d' Affaire, Drum mond, op een oogenblik dat men dagelyks deszelfs difinitive terugroeping tegemoet zag, met de gewoone Engelfche post, vanwegenzyn Gouverne ment de benoeming torwerkelykeu Minister by ons Hof ontvangen- Gelyk- tydig is de geweezene Hritfche Chargé d' Affaires by het Zweedfche Hof, de Öeer Talbot, welke, zyne reize naar zyn Vaderland voortzettende, reeds van Coppenhagen vertrokken was, den bovengemelden Courier te Cor» for ontmoetende ylings met denzelveu naar onze Hoofd Had teruggekeerd, ten einde te zien, of de medegebragte depeches ook inftruftien voor hem inhielden, enthans verzeekertmen, dathy, in deze zyne verwagting niet bedrogen, ingevolge de nadere ontvangene bevelen eerstdaags naar Stok- holm ftaat terug tekeeren. Welke verandering van bedoelingen deze plots- ling veranderde handclwyze van het Critsch Gouvernement ook moge aan> HET ZEVENDE JAAR. DER UATAAFSCHE VRYI1EID.

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 1