duidenworden desniettemin onze Krygstoerustingen zo te water als te lan de met eenen onverflaauden yver voortgezeten door de vaderlandsliefde onzer Ingezetenen met nadruk onderlteund. Van deeze laatfte heeft men onlangs een treffend bewys gehad. Aan de matroozen en handswerklieden welke aan de uitrusting der Oorlogfchepen teCoppenhagcnarbeiden, was eene dubbelde betaaling beloofd, ten einde het werk te befpoedigen; dan, zy verklaarden eenftemmig, dat zy met hun gewoonlyk daggeld te vreeden warencn daarom niet minder vlytig zouden arbeiden. Onze Kroon prins is den 6 Maart, des avonds laat, vanzyn mondgefprekme'tden Ko ning van Zweeden te Coppenhagen terug gekomen. Op zyn doortogt te El- feneur, is hy met al die eer-en vreugde betooningen ontfangenwelke een zo verdienstelyk en altoos ten algemeenen beste werkzaam Prins met recht van een erkentelyk Volk te verwagten heeft. ITALIË. Turin den 26 February. Daar men van tyd tot tyd niet ophoudt met onlusten te zaaijen, en het der Regeering moeilyk te maaken, heeft de Cardinaal Bisfchop van Vercelliaan deonderhoorigeGeestelyken van zyn Stift een Herderlyk Bevpl uitgevaardigd, om by al wat heilig is hen tebid- den allen vlyt aantewenden ter voortplanting van dezugt tot orde en gehoor zaamheid aan de ingêftelde Regeering, met aanvoering van het voorbeeld van Jezus Christus enzyne Apostelen, en hun te vermaanen om hunne Kerk leden in te boezemen dat de eerde Discipelen des Euangeliums ook ten ftrengften dat voetfpoor hebben gevolgd, zelfs middenin de droevigftege vallen voor de Menfchelyke Natuur, en voor den Godsdienstdie zy be leden. Doet hen begrypen( zegt die Prelaat,) dat de Catholyke Gods dienst met generlei waarekllyk Beduur ftrydig is; dat er niet ééne Regeering is waarmede zy uit haren eigen aart niet beftaan kan maar alléén tegen de openbaare ordede gierigheid, de heerschzuchtden haar, den nyden de wraak die vlak het tegendeel zyn van hasren geest van Verdraagzaam heid, Edelmoedigheid, Zachtheid en Befcheidenheid. Het Euangelie be helst niets, dat tegen de Volksregeering aanloopt, deszelfs troostryke Hel lingen van broederlyke liefde, van toegevende zachtmoedigheid verzeke ren haar de liefde en befcherming van elke Regeeringtcrwyl zy tevens de grootfte vreugd aan het Menschdom bezorgenen hem, die dezelve aan neemtverlichten- Doet hun opmerken dat in de daad in onze Landhree- ken de Catholyke Godsdienst befchermd word; dat men deszelfs Dienaa- ren eerbiedigd, en hunne verrichtingen vrylaac, en welke zorg daar toe door den zo wyzen als oplettenden geest van den eerden Magiftraatsperfoon der Franfehe Republiek, is aangewend Schildert.hun eindelyk de vrees- lyke reeks van onheilen, die ongetwyffeld op hunne hoofden zouden neder- daalenzo zy by ongeluk ongehoorzaam tegen de heiligde pligten van een Burger en Christen al was het maar voor één oogenblik, van het pad van eerlyke en vreedzaame Burgers afweeken. Eindelykzo hen de pligten van hun geweeten niet kunnen overhaalen datzy dan toch bewogen wor den door hun eigen belang, doordat van hunne Kinderen hunne Vrouwen hunne Bloedverwan'envan hunne Naasten, die even als zy zelve in de grootde rampen zouden gehort worden door de uitwerking van een onbuig zaam cn wcerfpanniggedrag"enz. Dit Liisfchoppelyk Mandamentisdoor aüe rienden van orde met veel genoegen ontfangen.

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 2