T bataafsche REPUBLIEK. Den Haag den 20 Maart. Heden aan de orde zynde het Rapportop den 17 Maart H. door den Burger Reprefentant Steyn Parvénamens de daar toe benoemde perfoneele Commisfie uitgebragt op eene Misfive van het Uit voerend Bewind, houdende een voordragt ter oproeping van de Stembe voegde Burgers in de Grondvergaderingen en deze ve te doen beflisfen of 'er eene revifie der Staatsregeling thands zal plaats hebben en zo het Volk dit approbeertof hetzelve dan tevens goedvindt, datdieherziemngzal aefehieden door eene Commisfie, op den voet en de wyze, als by de voor zegde Misfive ampel ftaat gedetailleerd, wierd met 37 tegen 23 (temmen, befloten dat de gedaane voordragt een point van deliberatie zou uitmaken. Voorts wierd het geproponeerde van den burger Verbeek, tendeerende om liet eerfte gedeelte van 't rapport, betrekkelyk de revifie, in advies te houden en 't twede gedeelte de authorifatie op de Commisfie tot eene conferentie met het Uitvoerend Bewindmet eene groote meerderheid aangenomen Alkmaar den 21 Maart. In de op 11. Woensdag gehoudene Zitting van het Adminiftratief Beftuur dezer Stad isonder anderen gelezen eene Aan- febrvving van het Departementaal Beftuur van xexel, de dato 10 Maart 1801houdende last aan de respective Cemeente-Beftuurenom zigover- cenkomftir een daarby geinfereert Extract uit het Register der Beftuiten van het Uitvoerend Bewind, van den sden daar te yoorentegcdiagen, houdende gom: Extract-Beftuit: i- Dat de geëmploijeerden aandeBrand- lnuiten, welke tevensleden der Gewapende Burgermacht zyn 111 tyden dat zv 't zv bv werkelyk ontftane brand het zy bv exercitie met de f puiten wanneer zv te gelyker tyd tot enigen dienst als gewapend burger mogtcn zyn of worden" gerequircerd van laatstgemclden dienstin dat geval zullen zyn verfchoond tnids doende blykendat zy werkelyk op dien tyd by de brandfpuit hebben geasfifteerd. - 2. Dat de geëmploijeerden aan de brand- fpuiten by vervolg, zo veel mogelyk worden genomen uit die burgets, welke niet m de termen vallen, om totden burger-wapendienstte kunnen worden gerequireerd. - Waarop, na gehoudene deliberatiëngerefol- veerd is om gem: Aanfchryving copiëlyk te (tellen in handen van het Collegie van Brandmetstcren alhier, ten einde zig daarna te reguleeren Gedeli bereerd zynde over ha toeteftaan Collectloon aan de Gaarders en Vendu- meesiers, voor den ontvang der met primo April aanfiaande in te voerene belastingen, is ten dien opzigte gerefolveerd om aan den burger Molkman teaccordeeren aan den burger Rentemetster 5en aan de Vendumees ters 2- Gl. van iedere 100 Gl-welke door hun zal worden ontvangen wor dende voorts eene nadere bedenking, betrekkelyk de korting door laatst- gem: ten opzigte van wanbetaaling deraanhunverfchuldigde penningen, aet dagen gehouden in advis. Naar men verneemt zal op aanftaande Donderdag den 2öften dezer, des morgens ten louuren, de gewoone promotie der Latynfche Schooljeugd al hier'in de Kapel plaatshebben; zullende, ter dier gelegenheiddoor den Rector eene Eeuwzang, zo in Latynfcheals Nederduitfche Vaarlcn gezon gen worden; en de kundige Cörnleinzigby afwisfeling, op het Orgel doen hooren- ii U VV L YES-PKOCLAMATl Egedaan binnen A L K M A A R op Zondag den 22 Ma art 1801. A

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 3