heeft hy met de grootdeuitdordng des harten, zich over onze heldhaftige verdeediging uitgelaaten tegen den Adjudant Generaal Lindholm, en de Jaarboeken van Deenemarken zullen die verdeediging tegen eene vier dub belde overmagt meer dan 4 uuren uitgehouden, ten eeuwigften dage kenmerken. De moed is ook, hoe zwaar ons verlies ook mogegeweest zyn, nog in 't minde niet verflaauwd, en veele Lieden, onder welken al vry wat van gewigtigen invloed zyn voor de voortzetting van den Oorlog en'het waagen van ons aanweezen": overtuigd zynde, dat wy niets anders gedaan hebben, danhetonderfteunen van de billyxe Vryheid der Zeeën, en de Rechten der Volkeren; maar anderen zyn van gevoelen dat ja, onze bevreediging met Engeland van invloed zyn zou op debedemmingen van andere Hoven welke de grondbeginfels dc-r gewapende Alliantie zyn byge- treden, maar dat aan den anderen kant de pligt van zelfbehoud, de eerde is van allen zo wel voor eenen Staat, als voor elk Particulier, byzonder wanneer de omdandighedendie hem in die droevige Wisfelkeuzebrengen niet volgens eige begeerte zyn opgekomenmaar'c gevolg van den loop der zaaken zyn geweest, gelyk hier; want, om niet te zeggen, dat wy door een verbond zyn blootgedeld't welk dan alleen gedugt was geweestwan neer alle Bondgenoten te gelyk t n gezamenlyk hadden kunnen ageerenwas het nog raadfèlachtig of als dan het verbond regen de Engelfche overmagt bedand zou geweest zyn daar te boven heeft Rusland zich verklaard op ee nen tyd, dat zyne Vlooten door het Jaargety, in zyne Havens waren op- "eflocen, en de Scheeren Vloot vanZweeden het Yszou hebben moeten doorbreeken om te ageeren: en nog heden ziet men de mogelykheidniet hoe de Z.veedfche Y'loot van 7 Linie - Schepen en 3 Fregatten zich by de onze zal kunnen voegen, terwyl er een talryke Engelfche Vloot voor Kop penhagen ligtgelyk men ook nog geene mogelykheid van eenige Ruslifche onderdandkanontwaaren. DUITSCHLAND. De Engelfche Prins Adolph, door eenigen zyner landslieden vergezeld, heeftgelyk men verwagteop den 7 April het Hanoverfche verlaatenom naar Engeland terug te keeren. Dienzelfden dag werden alle de Ingezete nen van het Hanoverfche, op last van den geheimen Raad ernftiggewaar- fchouwd en vermaand de Pruislifche inquartiering vreedzaam te'ontfan- gen, cn geene aanleiding tot ontevredenheid en misnoegen aan de troupen te geven, waartegen belooft werdcdat deeze de drengde krygstugt in achtneemen, en de veiligheid van perfoonen en eigendommen ongedoord zullen blyven- Ookgefchiedde Pruhfifche bezitneming van het Landfchap zo zagt en gemakkelykals met den aart van zulk eene Expeditie immer be- Itaanbaar is. Het Koninglyk Manifest dien aangaandeziet thans het licht. Het is gedagceekend Berlyn den 30 Maart, en geeft alle de reeds bekende gronden op die zyne Pruisfifche Majesteit tot dien dap bewogen hebben, "daar het Hof van Londenwel verre van terug te komen van deszelfs onver- draagelyke vorderingenaan de gedaane voordagen van bemiddeling ge heel weigerde gehoor te geven, waardoor dan ook Z. M. zig genoodzaakt bevond, uit hoofde der verbindtcnisfen door Hoogstdezelve aangegaan om tot de kragtdaadigde maatregelen toevlugt te neementerhandhaaving der Conventie van het Noordsnen om door het gebruiken van reprefailles de aanflagen, daar tegen gewend, af te keeren. Met dit inzigt verklaart

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 2