gen nog maar twee kleine vaartuigen op onze rhede. De alhier refideerende Rusfifche Gezant, Heer van Lifakewitsch heeft van Petersburg order ont vangen om den Admiraal Parker te doen aanzeggen, dat de Keizer verlangt om de ontdane gefchillen met Engeland in der minne by te leggenwaarop terlïond een fnelzeilende Kottermet depeches van gemelden Gezantaan den Admiraal Parker is gezonden, om hem hiervan te onderrichten. De Rusfifche Vlootheeft ook nieuwe bevelen bekomenVolgens berigtea van Schippers zou de Zweedlche Vloot zich in de eerfte dagen der vorige week aan de Oostzyde van Bornholm vertoond doch daarna de Oostzee weder verlaten hebben.— De Keizer van Rusland heeft by eene Proclamatie verklaarddat de Zetel der Orde van St. J an van Jerufalemof die der Rid ders vanMaltha, provifioneel te Petersburgzal blyventotdat'er, naarde omftandigheden van Europafchikkingen zullen zyn gemaakt om het Groot- meesterfchap dier orde op Maltha zelf te herftellen. GROO T - BRITTANJE Londen den 20 April. Heden nagt, zyn'er op order van den Hertog van Portland, 17 Perfonen uit een publyk Huisin deToreflraatopgeligt, als verdagt zynde van aanleggers eener oproerige famenkomst te wezenmen heeft hen naar de Newgate gezonden en dè Papieren die men by haar ge vonden heeft bevestigen het vermoeden waarop zy gevat zyn. "Volgens de laatffe lyst beffaat het getal onzer Zee-Officieren in 144 Admiraals, 520 Kapiteins, 437CQinmandeursen2299 Luitenants. DUJTSCHLANDk F r an KFOitT den 25 April. V an den Rhyn of uit Frankenland is geen ander nieuws te melden dan dat de troupen nog aanhoudend afmarcheeren. Den 21 is de Generaal Lahorie door Straatsburggereisd, DeGeneraal Mo- reau zou tot het einde deezer maand in Stuttgard blyven. De Vorst Bisfchop van Wurtzburg is weder.in zyn refidentie aangekomen; alle Raden en Amp- tenaaren begaven zich op de Hofplaats en de Burgery kwam onder de wape nen des avonds was de Stad geïllumineerd. BATAAFSCHE REPUBLIEK- Eindhoven den 26 April. Van Maastricht verneemt menin dato den 21 deezer, dat daags te vooren, het by die Stad geleegen dorp Schin- veld genoegzaam geheel in de asfche gelegd iszynde 32 huizen van hetzelve een prooy der vlammen geworden een ongelukkig huisvader met zeer veel vee is daarby omgekomen. De afgelegenheid en langzaamheid der hulp hebben niet weinig de voortgangen van den brand begunstigd, die het gevol» van de envoorzigtigheid van een Hoeffmit febynt geweest te zyndoor wiens fmeltöven het vuur zig heeft meedegedeeld aan een hoop ffroo, welke op zyn zolder lag. Deeze beklaaglyke gebeurtenis veroorzaakt den ondergang van een groot aantal huisgezinnen, die hunne wooningenhunne graanen, en hun huisraad verlooren hebben. Alkmaar den 2 Mey In de op 11. Woensdag gehoudene Zitting van het Adminiffratief Beffuur dezer Stad is onder anderen gelezen eene Aan- fchry ving aan alle Municipaliteiten.&c: van de Municipaliteit van Maasduis, daarby onder affchetzing van den deerniswaardigen toeftand van het grootstedeelce der Inwoners dier Stad door de ltremming der Visferyver-

Alkmaarsche Courant | 1801 | | pagina 2